www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 20, 2024 4:49 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


 
 Форум   Теми   Мислења   Последно мислење 

ВАЖНИ ИЗВЕСТУВАЊА

 
Нема непрочитани мислења
Нема непрочитани мислења
Правила...

...на однесување на форумот. Прочитај и ПОЧИТУВАЈ.

МодераторCOLONAdmin

3

3

ПРАВИЛА ЗА ОГЛАСУВАЊЕ

Пон Maр 03, 2014 9:14 am

GRUPA NA MODERATORIВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Известувања

МодераториCOLONAdmin,  

12

73

Re: Пишување во болд, боја и з

Сре Jун 28, 2017 2:37 pm

ФилипВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Добредојде на новите членови и претставете се!

МодераториCOLONsaso,  

11

2186

Super Сasual Dating - Real Wom

Сре Aпр 24, 2024 7:55 am

angelsВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења ВАЖНО - Помош за користење на форумот, поставување слики, видеа итн.

МодераториCOLONAdmin, Spaiva,  

17

353

Re: Место за пробување за (ста

Сре Јан 30, 2019 3:16 am

vcvВиди го последното мислење

СПЕЦИЈАЛИЗИРАН РИБОЛОВ

 
Нема непрочитани мислења Риболов на риби грабливки

МодераториCOLONsaso, Bobi_Brada,  

49

2783

Re: Турнир за риби грабливки

Нед Феб 02, 2020 9:34 pm

sasoВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов на мирни риби

МодераториCOLONBobi_Brada,  

29

967

Re: Чудни и Ретки Риби во Маке

Нед Jун 30, 2019 12:10 am

StefanDimitrovВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов од чамец

МодераториCOLONemil.matoski, Bobi_Brada,  

14

664

Re: Iskustvo so sonari

Вто Maј 02, 2017 12:36 pm

borceВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов со болонезе

МодераториCOLONBobi_Brada,  

38

1776

Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства

Чет Сеп 14, 2017 11:19 am

RibocentarВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов со фидер

МодераторCOLON 

20

604

Re: Стапови за фидер риболов

Нед Феб 03, 2019 10:31 pm

ljupceВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Меч риболов

МодераторCOLON 

14

411

Re: Меч Риболов - SLIDER TEHNI

Пон Jун 27, 2016 11:21 am

filip030682Види го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов со штек

МодераторCOLON 

8

127

Re: РИБОЛОВ СО ШТЕК - општо

Пон Сеп 15, 2014 9:34 pm

filip030682Види го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов со директна трска

МодераторCOLON 

3

31

Re: совет за трска?

Чет Aвг 16, 2018 8:52 am

blagojkkВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Натпревари во дисциплина лов на пливка

МодераториCOLONBobi_Brada,  

32

1093

Re: Svetsko vo plivka - Belgij

Пет Дек 22, 2017 9:33 pm

sasoВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Морски

МодераториCOLONsaso, Digitech,  

57

1704

каква опрема да купам за морск

Сре Aвг 24, 2022 12:41 pm

blagojkkВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Прашања и совети за понеискусни рибари (ПЛИВКА, ФИДЕР, МЕЧ))

МодераторCOLON 

14

147

Re: Пчиња-Спин

Вто Jун 04, 2019 9:54 pm

limun75Види го последното мислење

ТАКТИКА И РИБОЛОВНА ОПРЕМА

 
Нема непрочитани мислења Трски

МодераториCOLONBobi_Brada,  

28

557

Re: Акција и Тежина на Фрлање

Пон Aпр 01, 2019 7:12 am

FisherKingВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Машинки

МодераториCOLONBobi_Brada,  

38

1032

Re: mashinka(orsha) za rechen

Вто Сеп 19, 2017 6:19 pm

Zoki rib.prikazniВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Друга риболовна опрема

МодераториCOLONBobi_Brada, ТафТабиТ,  

56

2299

Re: Дишечки комбенизони

Пон Дек 30, 2019 11:11 am

ФилипВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Монтажи за риболов

МодераториCOLONBobi_Brada, Spaiva,  

16

440

Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ

Чет Феб 01, 2018 1:25 pm

TvrdkoВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Мамци и прихрана

МодераториCOLONТафТабиТ,  

37

1326

Re: francusko lepce

Пон Сеп 10, 2018 2:43 pm

blagojkkВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Направи сам + резервни делови за риболовна опрема

МодераториCOLONBobi_Brada,  

76

2428

Re: Шприц

Пон Jул 09, 2018 2:33 pm

ТафТабиТВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења РИБОЛОВНИ ПРОДАВНИЦИ ОД МАКЕДОНИЈА И СОСЕДСТВОТО КОИ СОРАБОТУВААТ СО ФОРУМОТ

МодераториCOLONТафТабиТ,  

6

1178

Re: RIBOCENTAR Skopje + Tetovo

Вто Ное 12, 2019 11:16 am

kolethemanВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Останати риболовни продавници

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva,  

43

1881

Re: Niski Saem 2019

Сре Maр 06, 2019 4:06 pm

ФилипВиди го последното мислење

РЕПОРТАЖИ, КАМПИНГ И ИНФОРМАЦИИ ЗА ВОДИТЕ

 
Нема непрочитани мислења Информации за водите - МАКЕДОНИЈА - ЕЗЕРА

МодераториCOLONemil.matoski,  

80

16212

Re: АКУМУЛАЦИЈА-ПРИЛЕП

Сре Jун 01, 2022 9:19 pm

RaghnarВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Информации за водите - МАКЕДОНИЈА - РЕКИ

МодераториCOLONemil.matoski,  

26

4434

Re: Река ТРЕСКА

Пет Jун 19, 2020 10:07 pm

RibaroВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Информации за водите - СТРАНСТВО

МодераториCOLONemil.matoski, saso,  

31

2197

Re: Власинско језеро - Србија

Вто Ное 15, 2022 12:18 pm

mala macaВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Одам на излет (каде,кога)

МодераториCOLONТафТабиТ,  

126

3510

Re: Дружење 2018

Саб Jул 21, 2018 12:26 pm

ZlatkodzВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Репортажа од мојот излет

МодераториCOLONemil.matoski, saso,  

908

20234

Superlative Сasual Dating - Ve

Пет Aпр 19, 2024 12:47 am

daniel-batВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Кампинг

МодераториCOLONТафТабиТ,  

46

1242

Re: Крлежот - Пролетна напаст

Сре Jун 27, 2018 7:05 am

FisherKingВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Фотографија

МодераториCOLONsaso, ТафТабиТ,  

49

1115

Re: FOTO MIX od nashiot drag O

Пет Maр 08, 2019 9:38 pm

Bobi_BradaВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Здруженија, концесионери и риболовни дозволи

МодераториCOLONemil.matoski, saso,  

76

10204

Re: Јавен повик за доделување

Пон Maј 27, 2019 7:39 am

ФилипВиди го последното мислење

СПИНИНГ

 
Нема непрочитани мислења Спин општо, натпревари и купови

МодераториCOLONsaso,  

47

2240

Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН

Чет Сеп 05, 2019 9:31 am

predrag1988Види го последното мислење

Нема непрочитани мислења Трски и машинки

МодераториCOLONsaso,  

112

2930

Re: Трска за спин

Сре Aпр 05, 2023 12:48 am

GoranRibarceВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Воблери

МодераториCOLONsaso,  

146

7404

Re: Kako se raboti so Vobler .

Пет Jул 10, 2020 9:26 pm

vladic3110Види го последното мислење

Нема непрочитани мислења Метални мамци (блинкери, спинери, цикади)

МодераториCOLONsaso,  

42

692

Re: SMITH NIAKIS I AR-S SPINER

Вто Maј 22, 2018 9:26 am

sasoВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Силикони и твистери

МодераториCOLONsaso,  

19

276

Re: Raglou

Чет Maр 05, 2020 1:32 pm

sasoВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Конци и друг спининг прибор

МодераториCOLONsaso,  

33

1000

Re: Плетеница

Саб Дек 14, 2019 10:15 pm

sasoВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов на сом

МодераториCOLONsaso,  

30

661

Re: vardarski kamenjari i tinj

Саб Jун 29, 2019 6:58 pm

Bobi_BradaВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов на клен

МодераториCOLONsaso,  

22

391

Re: KLEN 2019

Сре Maр 06, 2019 9:58 am

makedoniumВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов на пастрмка

МодераториCOLONsaso,  

17

277

Re: tehnika na frlanje / Ito c

Нед Maр 17, 2019 7:39 pm

FisherKingВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов на штука

МодераториCOLONsaso,  

18

259

Re: Пуштени штуки во македонск

Пет Јан 11, 2019 4:48 pm

limun75Види го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов на костреж

МодераторCOLONsaso

9

237

Re: Воблер за костреж

Вто Ное 08, 2016 10:56 am

ТафТабиТВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболов на други грабливки

МодераторCOLONsaso

8

95

Re: Thailand - egzoticni

Пон Oкт 31, 2016 5:43 pm

KeltanВиди го последното мислење

МУШИЧАРЕЊЕ

 
Нема непрочитани мислења Мушичарење општо, техники и натпревари

МодераториCOLONemil.matoski, cakule

56

2251

Re: Државна мушичарска лига 20

Пон Maј 20, 2019 10:44 am

ФилипВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Мушичарски терени

МодераториCOLONemil.matoski, cakule

15

468

Re: Треска

Саб Дек 29, 2018 1:53 pm

akiribarВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Мушичарски прибор

МодераториCOLONemil.matoski, cakule

40

794

Re: Мушичкарски стап

Пет Ное 03, 2017 12:58 pm

bubeВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Вештачки мушички

МодераториCOLONemil.matoski, cakule

39

1683

Re: Мини мушичарска секција

Пон Сеп 16, 2019 9:38 am

ФилипВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Видови риби кои се мушичарат

МодераториCOLONemil.matoski, cakule

12

270

Re: Слики од мушичарски улови

Саб Јан 27, 2018 7:27 pm

ФилипВиди го последното мислење

КРАПСКИ РИБОЛОВ

 
Нема непрочитани мислења Општи информации за крапот и крапскиот риболов

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva, marks

67

2167

Re: КРАПСКА ОПРЕМА (колки пари

Пон Ное 18, 2019 9:01 am

ФилипВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Параболици

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva, marks

38

3809

Re: Спод штапиќ

Пон Дек 17, 2018 2:02 am

vasilВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Машинки

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva, marks

49

2245

Re: Shimano ULTEGRA 10000 XSC

Пет Дек 14, 2018 11:19 am

ТафТабиТВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Камп опрема, торби и облека

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva, marks

23

1342

Re: ШАТОРИ (што користиме и пр

Вто Јан 08, 2019 2:22 pm

vasilВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Друга Опрема

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva, marks

88

5584

Re: Крапски МОНОФИЛ (што корис

Сре Jул 31, 2019 4:58 pm

filipcoВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Мамци и прихрана

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva, marks

122

5137

Re: Миксеви за бојли

Вто Maр 05, 2019 2:43 pm

mesiahВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Техника и тактики

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva, marks

68

3436

Re: Плетеница или монофил за С

Нед Јан 20, 2019 8:14 pm

TrasulВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Натпревари

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva, marks,  

156

34747

Re: КРАПСКА ЛИГА 2019

Пет Aпр 19, 2019 1:50 pm

ФилипВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Прашања и совети за понеискусни рибари (КРАПСКИ РИБОЛОВ)

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva, marks

3

49

Re: Каде да купам убави ..БУЦК

Саб Јан 18, 2014 8:43 pm

vasilВиди го последното мислење

ОПШТО

 
Нема непрочитани мислења Духовен развој и еволуција на риболовецот

МодераториCOLONsaso, Bobi_Brada,  

20

1098

Re: Очекувањето како поттик, и

Вто Jул 25, 2017 11:57 am

KremenadlaВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Форумот зближува - Форумот едуцира - Форумот помага

МодераториCOLONsaso, ТафТабиТ,  

97

2845

Re: Рибарски тетоважи

Вто Дек 26, 2017 5:05 pm

BorisВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Разно поврзано со РИБОЛОВ

МодераториCOLONemil.matoski, ТафТабиТ,  

141

4384

Re: Лаф муабет

Чет Oкт 20, 2022 9:03 am

makedoniumВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Разно - неповрзано со Риболов

МодераториCOLONТафТабиТ,  

4

3197

Re: Честитки за Нова Година и

Пет Aпр 01, 2022 4:53 pm

akiribarВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Видови риби, мрестење и информации за рибите

МодераториCOLONBobi_Brada,  

48

1610

Re: ЗЛАТЕН И СРЕБРЕН КАРАС-(Ca

Сре Aпр 04, 2018 1:26 pm

Bobi_BradaВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Филмови, линкови и списанија за риболов

МодераториCOLONsaso, ТафТабиТ,  

68

460

Nash na hrvatski jazik

Саб Дек 22, 2018 4:19 pm

StefanВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Мрежари и останати криволовци

МодераториCOLONemil.matoski,  

67

3532

Re: Езерата ни се полни и со р

Пет Maј 25, 2018 4:19 pm

nikolaВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Екологија и заштита на природата

МодераториCOLONBobi_Brada, ТафТабиТ,  

47

1011

Re: Екологија - колку ни се чи

Пет Јан 05, 2018 3:50 pm

TvrdkoВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Риболовна кујна

МодераториCOLONТафТабиТ,  

40

672

Re: Morski specijaliteti

Вто Сеп 20, 2016 9:40 am

ТафТабиТВиди го последното мислење

РИБО МАГАЗИН

 
Нема непрочитани мислења Купувам

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva,  

1

1

TElESKOP

Нед Jун 09, 2019 10:14 pm

ribaristeВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Продавам

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva,  

27

136

musicarska oprema

Сре Феб 10, 2021 3:14 pm

marjanВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Подарувам

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva,  

13

146

Re: Подарувам кепчиња

Пон Дек 17, 2018 8:56 am

ФилипВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења Купувам/Продавам - се што не е поврзано со риболов

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva,  

1

4

Re: Приколка во ЕЛЕШЕЦ

Нед Jун 25, 2017 10:00 pm

sasoВиди го последното мислење

Нема непрочитани мислења НОВОГОДИШНИ ЛИЦИТАЦИИ 2019

МодераториCOLONТафТабиТ, Spaiva,  

134

640

Re: Правила за Лицитации

Вто Maр 17, 2020 10:05 am

sasoВиди го последното мислење

Бриши ги сите cookies |Екипа

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Кој е Присутен ONLINE_USERS_TOTAL_GUESTS (Податоците се базирани според активноста на членовите во последните 5 минути)
Најмногу Присутни членови во исто време се: 835 на: Пон Aпр 29, 2024 5:29 pm

Регистрирани Членови: Нема регистрирани членови
Легенда ::Основач, Супер модератори, Членови, Уредници

Родендени

Родендени

Нема родендени денес


Статистика

Статистика

TOTAL_POSTS_COUNT |TOTAL_TOPICS |TOTAL_USERS |Добредојде на му посакуваме на најновиот регистриран член Raghnar


Најави се

Членско имеCOLON   ЛозинкаCOLON  Си ја заборавив Лозинката  Автомацка најава на секоја посета  

Непрочитани мислења Непрочитани мислења    Нема непрочитани мислења Нема непрочитани мислења    Нема непрочитани мислења [ Затворени ] Форумот е заклучен
cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum