www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Oкт 23, 2019 9:12 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 13 14 15 16 17 ELLIPSIS 19 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 5:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Кога купував мамци во саботата кај чичин во Драчево ми кажа дека пред 1на недела на Вардар на пијавица чекајки сом извадил клен 4.1 кг...... Човекот има 80 и кусур години и е стар рибар.........јас му верувам.......

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 6:01 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
ете колку губиме од што сме да речам неуки, голема штета навистина :(
-дури некои од влакно прават ортома -- кај нас ортомата ја гориме :evil:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 6:02 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON 819
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Богами покрај толкаво рибокрадсво што го има кај нас,се уште има и тоа капитални примероци :o
Кој знае се што ќе имаше во нашиве води да беа малку од малку чувани како што треба

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 6:04 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8354
ЛокацијаCOLON Skopje
$DARE$ НапишиCOLON
Кога купував мамци во саботата кај чичин во Драчево ми кажа дека пред 1на недела на Вардар на пијавица чекајки сом извадил клен 4.1 кг...... Човекот има 80 и кусур години и е стар рибар.........јас му верувам.......
jas ke mu veruvam koga ke vidam 8-)

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 8:04 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Zavisi od covekot poznavam ribari shto se od zbor nemora da mu ja vidam ribata znam deka ne me laze,a za nekoi do deka ne mi ja izvadi od zamrznuvacot nema da mu poveruvam. :lol:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 8:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Судбина на капиталните примероци кај нас...веднаш “летаат“ во тавче.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 9:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8354
ЛокацијаCOLON Skopje
Sekoj koj ke fati tolkav primerok sigurno saka da se pofali no i ovekoveci.
Ako stvarno bil tolkav sigurno ima i slika napraveno.
Go izmeril i znae deka e 4,10 kg. a ne go slikal ?

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 9:46 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Mislam deka ubavo procitav i razbrav covekot ima 80 godini ... a luge vo nivni godini ne se zamarat so texnologija ne pa da zeme da go slika.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 10:01 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8354
ЛокацијаCOLON Skopje
Volcko, luge od 80 godini ne odat sami na riba ;)

Veruvam vo ona sto ke go vidam.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КЛЕН
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2012 10:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Volcko НапишиCOLON
Mislam deka ubavo procitav i razbrav covekot ima 80 godini ... a luge vo nivni godini ne se zamarat so texnologija ne pa da zeme da go slika.
Волчко, рибар кој и со 80 години оди на риба ЗНАЕ што е риба КАПИТАЛЕЦ или “риба живота“ што би рекле... не верувам дека кога дошол дома и рекол на бабата: “Бабо ај испржи го рипчево“...и бабата бап одма у тава.
Инаку ова е трет случај на капиталец (еден од 7 и кусур кг (виден,мерен)., втор од 5,5 (слушнато) и последниот од 4,1 кг исто слушнато) за кој слика нема, а оди веднаш во тава.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 13 14 15 16 17 ELLIPSIS 19 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum