www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 05, 2022 3:07 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 12 13 14 15 16
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на костреж
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 03, 2012 5:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Zile gledam bil po krap na paljurci sliki od boili ovo ono neka kaze kako e na paljurci ako vodata se nema mn dignato treba solidno da se faka nema kaj da bega kostrezot :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на костреж
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 03, 2012 8:54 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
Зајак не знам за кострежот,од кога беме тогаш на Селемли да пофрламе поручекта,немам фрлано за костреж

Инаку кленот е активен денес имав часови по мушичарање јас извадив 3 кленчиња :hit_head: ,ама учителот ги потепа,парчиња по 300-400 грама извади сигурно 20 комада :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на костреж
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 03, 2012 8:58 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
So vaserka li be kako sto jas gi tepav suncicite :lol: Koj del kaj rekiceto li ? (jas sto ne go najdov koga zaglaviv u kalta :D )

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на костреж
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 05, 2012 6:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON 120
Vikendov na prvoto frlanje, posle toa uste 1 cas ne sakase i C&R

[ img ]

Uploaded with ImageShack.us

[ img ]

Uploaded with ImageShack.us

[ img ]

Uploaded with ImageShack.us

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на костреж
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 08, 2013 2:53 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4783
ЛокацијаCOLON skopje
oko od kostresh e dobar mamec za kosresh

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на костреж
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 08, 2013 10:28 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
akiribar НапишиCOLON
oko od kostresh e dobar mamec za kosresh
Ako go nacekas jatoto kade e kostrezot inace vaka koga go frlis na zimi majka ne e nishto posebno.Jas bidejki go vrakam kostrezot nazad ne praktikuvam oci da mu vadam :D ali najdobro e koga fatis 1 kostrez primer na crv odma vadi mu okoto i na istata pozicija frli za rok od 5 sekundi imas udar zagarantirano i isprobano :lepi:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на костреж
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 17, 2013 1:49 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Ное 13, 2013 10:23 pm
МислењаCOLON 300
pozdrav kade mozin ako nekoj znae vo MKD da se kupat Savage Gear Soft 4Play
silikonci

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на костреж
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 17, 2013 2:57 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Во Македонија незнам, а знам дека ги има тука :arrow:
http://carpologija.com/index.php/shop.h ... gory_id=43

Контактирај го ЈанеМк на ПП околу нарачка, ќе ја средите ;)

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на костреж
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 28, 2014 5:35 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Дек 23, 2013 12:45 pm
МислењаCOLON 27
Na Prilepsko ezero ima golemi parcinja, no seuste ne e aktiven kako sto treba. Inaku najgolemiot (okolu 0.5 kg) go fativ na vobler tamu


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов на костреж
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 28, 2014 7:37 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON 621
Јас кострежот на Мантово го ловев на многу специфичен начин и доста интересно. Татко ми ми го има покажано и ако кострежот е во близина, нема шанси да го промашите. Тактиката е во тоа што користам ситен песок и камчиња. На делот кај што имам удар на кратки временски интервали фрлам по една шака од каменчињата. На оваа тактика дојдовме случајно кога видовме како на едно место водата буквално вриеше од мали рипчиња кои рипаа и бегаа од јато кострежи. Проба татко ми и мисијата беше успешна. Кострежот беше таму цело време.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 12 13 14 15 16

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum