www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Oкт 23, 2019 9:15 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 21 22 23 24 25 »

Дали сте за порибување на нашите води со неавтохтони риби?
1. Да со штука. 42%  42%  [ 57 ]
2. Да со смуѓ. 26%  26%  [ 35 ]
3. Да со бас. 14%  14%  [ 19 ]
4. Да со некоја друга риба(наведете во коментарот која). 4%  4%  [ 5 ]
5. Не 15%  15%  [ 21 ]
Вкупно гласовиCOLON 137
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 01, 2012 7:39 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
abre stole bre treba fala da ti recat ova sto im go soopsti..sigurno go nemaat procitano :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 01, 2012 7:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Ицо и ти имаш добар придонес во овие 23 страни коментари ;) . Не е точно напишаното :?: :?: :?: :?:. За последната реченица...еве се согласувам

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 01, 2012 7:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... гласале 74ца од преку 500 :!: Ууупс, преку 600 :mrgreen: море скоро 700 :D значит гласале малку појќе од 10% :evil:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 01, 2012 8:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Лепи: гласале вкупно 10,946745562130177514792899408284 %

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 01, 2012 8:07 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Дек 07, 2011 4:20 pm
МислењаCOLON 132
ЛокацијаCOLON Skopje,chento
ico baits НапишиCOLON
Atanasovski НапишиCOLON
Treba da se balansira i toa kako. Nemozes da poribis edna cista salmoidna voda so stuka. Koja e logikata tuka. Ke ja jade pastrmkata, nema da jade larvi i musici. I posle nekoj tuka ke poribuva so pastrmka a vo sustina i ne poribil. Nego frlil krma za stukata. Kolku i da ti zvuci ova dosadno i stereotipno, taka e.
Znaci nesum protiv poribuvanje, ali sum protiv basibozuk.problemot e sto kaj nas ne se poribuva ,a ne kade i kakva riba, koga ke poribuvaat po reki i ezera razni vidovi na riba e togas strucnjacite neka rabotat na toj slucaj ,koja riba kade,,toa e vtoro,,a prvo da se obezbedi riba i volja za poribuvanje...

Така е, многу помал проблем е тоа каква врста на риба во која вода треба да е транспортирана, пред се мора да се обезбеди рибата или барем да се започне да се мисли на тоа, кај нас не функционира ова некако. Значи да се дозволи порибување, да се набават риби за порибување па потоа да се почне да се мисли која риба во кој води да се става, секако треба да и одговараат условите а и да може да живее со одреден вид на риба, Г-дин Атанасовски е во право, пастрмката кај нас е света риба буквално треба да се негува ако и се напуштаат такви грабливки пастрмлата ке стане само храна.. И ние можеме да збориме тука до 1001 и назад треба да превземат нешто надлежните а ние како риболовци сме должни да дадеме допринес и подршка на било каков начин , по мене (само мислење несакам да грешам душа )

_________________
Рибар 2011


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 13, 2012 1:27 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
http://www.youtube.com/watch?v=VCrfhDvp ... re=related

ako zgresime vo poribuvanjeto ke ima ova... ;) ;) ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 01, 2013 10:57 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Shto bidna ke pushtame shtuka ili ke se zafrkavame ? :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 02, 2013 12:15 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
има штука бре волчко - е сега нема сегда ама битно има :mrgreen:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 02, 2013 1:01 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Spiro slusam u tvojot predel imalo shtuka (muabeti po forum :D) cim izvadam dozvola ili drugarot da znaes deka ne ti bega edno nosenje po riba :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 02, 2013 1:49 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
ти само имај желба и време - за риба има мора да биде тука негде во водата :D , на есен волчко е правиот период за неа тогсш спремај се

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 21 22 23 24 25 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum