www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jул 12, 2020 4:40 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 28, 2013 4:44 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Дек 20, 2011 12:13 am
МислењаCOLON 110
Angitis januari 2013
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 03, 2013 1:14 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
:lepi:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 3:58 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Дек 20, 2011 12:13 am
МислењаCOLON 110
Prasanje : sto ima vo stomak
[ img ]
U stvari ova prasanje dava odgovor i na toa kolkav mamec za stuka


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 7:06 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON 684
[ img ]
Фатена и пуштена оваа сабота од пријателот Славко, во Србија, околу 8-9 кг. Немавме вага :hit_head: Имаше идиоти кои му нудеа и пари за да им ја даде :hit_head: Имаше и откачување и на штука од 10+ кг. Во интерес на зачувување на рибниот фонд, локацијата не ја соопштувам. Ветување дадено на Славко. Бистро! ;)

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 5:36 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
top riba....

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 6:58 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Браво синоокск :D , прекрасен примерок на штука :crazy:
Информацијата дека е вратена е уште подобра :NotWorthy:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 7:43 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
s.vuk. НапишиCOLON
Prasanje : sto ima vo stomak
[ img ]
U stvari ova prasanje dava odgovor i na toa kolkav mamec za stuka
Glusec ili satka / patka

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 8:27 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON 684
ТафТабиТ НапишиCOLON
Браво синоокск :D , прекрасен примерок на штука :crazy:
Информацијата дека е вратена е уште подобра :NotWorthy:
Пријателов во го имате во најновиот број на Риболов, има статија за лов на штука во Јужноморавскиот крај. Дечкото е '90 годиште роден, а може да биде пример за многу постари и поискусни риболовци, алал му вера! Инаку тој ја фати штуката, јас здравје, следниот пат. :D

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 26, 2013 12:01 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Дек 20, 2011 12:13 am
МислењаCOLON 110
Ostanav dolzen za odgovor na prasanje sto ima vo stomak
[ img ]
Karas od nekoi 16 cm.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 01, 2013 5:49 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Чет Oкт 17, 2013 2:08 pm
МислењаCOLON 8
Убави фотки


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum