www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Дек 15, 2019 8:07 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 65 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 1:12 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Ако е дружење, тогаш за секој што ќе лови треба дозвола.
Во котизацијата може да се пресмета и дневна дозвола и да не се комплицира многу.
Услов за учество ќе биде само рекреативна легитимација, што претпоставувам сите ќе ја имаат.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 1:23 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Oдлично, само напред !
Идам и јас одма , веројатно ќе бидам како енглези кажу Virgin, али дружба си е дружба... Сега утре само да ги земам работите од кај Маестро Јане што ми стигнаа од Србија и одма ќе ги турлосам на форум, чисто да се пофалам де... :eusa_dance: :hit_head: :thumbs_up: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 8:37 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8356
ЛокацијаCOLON Skopje
emil.matoski НапишиCOLON
Ако е дружење, тогаш за секој што ќе лови треба дозвола.
Во котизацијата може да се пресмета и дневна дозвола и да не се комплицира многу.
Услов за учество ќе биде само рекреативна легитимација, што претпоставувам сите ќе ја имаат.
Ke razgovarame da ima cuvar od N.P. Mavrovo na lice mesto i tuka da se izdavaat dozvolite ( za onie koj nemaat drzavni godisni :filip: ).
A legitimacii moraat site da imaat.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 9:43 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11611
ЛокацијаCOLON Скопје
Фати - мери - пушти? Во присуство на 2 соседи? А кој ќе запишува?
Или сите рибите во чуварки, па на крај пуштање?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 10:43 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Филип НапишиCOLON
Фати - мери - пушти? Во присуство на 2 соседи? А кој ќе запишува?
Или сите рибите во чуварки, па на крај пуштање?
Ova e dobro prasanje. Na Bovan se merese na kraj na natprevarot i se sto bese fateno vo mera ili pod mera
ugina. Srekna okolnost sto mnogu malku se ulovi.
Mislam deka podobra varijanta e merenje vo prisustvo na 2 sosedi Fati-meri-pusti.

Musicarite ke zapisuvaat :filip:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 12:44 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8356
ЛокацијаCOLON Skopje
Fati - meri - pusti vo prisustvo na dva sosedi ( od koj barem edniot treba ne bide od ,, negova ,, tajfa ).
toa e prvata opcija
Vtorata e vo cuvarka i na kraj merenje. Ona sto ke ugine ke ni go zbogati menito vo Mal Odmor.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 2:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Fati-meri-pushti e najdobra opcija da ne se maci ribata da e vo cuvarka i strogo sekoja riba da bide vratena nazad.Toa ako sakame da bideme korektni i primer za site ribari.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 6:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Jas na musicarskiot sobir gi ostaviv rabotite na doverba.Prvata nagrada bese elece od 25 evra.
Neznam kolku si veruvate eden na drug? :howitz:

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 6:30 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Posto ke ima i setaci od ribar 2011 moze tie da se stavat vo uloga na sudii.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 6:32 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Dokolku bide se kako sto treba ..ako dobro razbrav prvin ..ke bide druzenje... pa togas cup i natprevar...bi se prijavlil bez vrska sto samo od pre 2 godini pocnav da frlam pajce i blinker....totalen amater... :volku_golema:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 65 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum