www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Дек 15, 2019 7:59 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 ELLIPSIS 65 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 7:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Pa i jas pred 2-3 godini pocnav ali ne sum amater dosta se posvetiv kon ucenje i usovrsuvanje na taa tehnika i site nejzini sitnici,a toa najdobro si go potrvduvam koga odam po riba.Koga se posveti na neshto dovolno vreme i ljubov 2-3 godini se poveke od dovolno. :lepi:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Последна промена од 1 на Илчо, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 7:31 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8356
ЛокацијаCOLON Skopje
Sepak mislam deka treba da ima merenje i svedoci ili nekoj koj ke bidat takanareceni sudii..
Ne deka ne si veruvame nego ne bi sakal da slusam posle muabeti po forumov.
Plus, mislam deka i nagradite ke bidat dosta primamlivi i so pogolema vrednost.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 7:36 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Samo predhodno da se odredi na koj naci ke se meri dali od vrvot na glavata do krajot na opashkata ili ona do kraj na samoto telo ne za drugo edni da ne merat na eden nacin,a drugite na drug nacin.Mozeme da vi vikneme krapdziite so ljenir da se setaat :D :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 7:44 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
ili ke se meri kilaza..ne dolzina...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 7:53 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Kilaza ? Potocno gramaza :D Nema da se lovi som pa nekoj da mi bega mene so som potezok 5kg podobro sekoj ili sekoj vtor da nosi edno metro krojacko i zavrsena rabota nema potreba od kompliciranje mene kantarot vaka mi meri tebe taka.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 8:03 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8356
ЛокацијаCOLON Skopje
Dolzina e dovolno so toa sto pastrmkata ke ima koeficient 10,00 ( ili treba da se dogovorime )

Znaci pastrmka 0d 30 cm e ustvari 3 m.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 8:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Volcko НапишиCOLON
Samo predhodno da se odredi na koj naci ke se meri dali od vrvot na glavata do krajot na opashkata ili ona do kraj na samoto telo ne za drugo edni da ne merat na eden nacin,a drugite na drug nacin.Mozeme da vi vikneme krapdziite so ljenir da se setaat :D :D
Се знае како се мери рибата во Македонија.
Од муцката до крајот на опашната перка.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 8:07 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Е ова посебно ме радува,,, со задоволство ги прочитав сите --постови --и ке кажам дека идеата е .ФЕНОМЕНАЛНА .
Дали тоа ке биде Дружење на вода помеѓу членовите на РИБАР 2011 или натпревар мислам дека не игра голема улога, битно нешто е да има голем одзив на рибари(СПИНЕРЏИИ) .
За мерењето на рибата и бодувањето имаме време ке се изјасниме битно е да има иницијатива .
МАВРОВСКО :?: :?: Што да кажам,а да не бидам погрешно сватен, одлично езеро со изобилие на КЛЕН и ПАСТРМА особено во тој дел од годината.
Местото што го предложи САШО е како створено за таков вид на рибарење има доволно место за десетици рибари кои можат комотно да држат некој си простор од неколку метри ,без да си пречат еден на друг.

Местото наречено -ЦРН КАМЕН-

[ img ]

[ img ]

На нареднава слика се гледа поточно зошто се вика црн камен и како што гледаме цело (ПОЛУОСТРОВЧЕ ) е.

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Се надеваме на добро дружење нека ни е.. БИСТРО.. на сите, а по натпреварот (дружбата) има право САШОво.. АНОВИ.. има прекрасни Ресторанчина за крунисување на- ДРУЖБАТА -

ПС: СЕКОЈА ЧЕСТ за предлозите на членството на РИБАР 2011. :bravo: :bravo:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 9:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Sto e prva nagrada?Ako e Avid ke ucestvuvam ako ne e ke im ostavam na pomladite da se borat... :eusa_dance:

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Натпревар
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 24, 2012 9:31 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Treba da se ima nekoja nagrada za najmladiot ucesnik :D :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 ELLIPSIS 65 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum