www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Дек 07, 2019 11:32 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 ELLIPSIS 8 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Пет Сеп 21, 2012 11:12 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
sega go rabotat dobro smudgot, sega se vrativ od tamu, daniel i milco se na krap amur, piev kafe i dojdov doma,,,milina e ezerovo ja kuka pravam, aj uste 5-6 dena :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Пет Сеп 21, 2012 11:14 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Ти завидуем на кострежите ја цело лето ги чекав папагалите никако некој голем да удри :D Многу му е јака бојата што значи има изобилство храна без да троши многу енергија јас кај нас што ги фаќам кострежите почнуваат бледи да стануваат :lol: :lol: :lol:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Пет Сеп 21, 2012 11:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... уште еден Костреш фатив ама убо беше закачен и го пуштив а овај вџигери му беше јадицата и поубо вТава него на стаорцине :mrgreen: А ги имат многу на Рајна.
Само Кленот со Боцки :mrgreen: му е мајката, прекрасно бело месо и сега почвит да се гојт за зимата :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Пет Сеп 21, 2012 11:27 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
ti si pustil riba :idea: :D :D abe vie klenot na gradiste na mrest go tepate, u nemacka kosterez ke vratis :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 22, 2012 12:09 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
:D :D ljupce se salam bre brat, zirkas a :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 22, 2012 12:10 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... абе ти не знајш шо е Охридски Клен, пак со Икра оооооо убајни ... пак уште да го напрајт Чорба со Икри онај пештанецон, абе какви Пастрмка бе :mrgreen: Јас и во Германија сите Риби шо не се забранети за лов во мрест, парче ги прам, почнувајќи од Кленко, Црвеноока, Буцов, Црвеноперка, Деверика ...итн, и со браќа Руси си прајме и слушаме Рибља Чорба :lol:

П.С. не ѕиркам туку ти одговарав :twisted: :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 22, 2012 12:11 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
zajko od onoj zimono sto go fakavme, znaes kade, i majstorot sto go spremase na ogin nema poubav :D :D taka li e

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 22, 2012 12:14 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... ееееее, ушите ти се кренаја само на помислата која убајна е Кленко Охридски и то од онај зимоно и плус на се и мајстор да ти го спремат :D А и од Козјак е прекрасен, пошо го имам и таму малку потамането и и тој лиги прајт :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 22, 2012 12:17 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
majstoron za klenko spremanje e broj 1, i za belvica ohridska da pece so ikra, inace za krap fakanje e slab :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Смуѓ
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 22, 2012 12:18 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
абе ке ставите вие некоја слика во темата каде му е местото на боцките ???? :arrow: viewtopic.php?f=52&t=2297
-ајде кој прв велешани или охриѓани :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 ELLIPSIS 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum