www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Oкт 24, 2019 6:52 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 27, 2018 1:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 129
Ако можи препорака на воблери за лов на клен на охридско и за лов на речна пастрмка ама да не бидат повеќе од 300 денари

Премногу губам воблери и блинкери по неколку на секое одење па сакам некој убиствен за клен на охридско, можи нема риби колку на река ама ке фрлам каде сакам

Еден другар ги користи само на салмо хорнет воблерите, вика дека е презадоволен и само од тој бренд користи


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 27, 2018 2:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 719
ЛокацијаCOLON Skopje
Имаш многу ефтини воблери на Алиекспрес, ловни а ептен ефтини. Јас ги користам за испробување на терени а во последно време и за ловење.
https://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Mi ... autifyAB=0
https://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Sw ... autifyAB=0
https://www.aliexpress.com/item/Amlucas ... autifyAB=0
https://www.aliexpress.com/item/Special ... autifyAB=0
Imas da biras kakvi sakas a cenata e stvarno dzabe, mozda nekoe ke treba od vreme na vreme da se nasteluva ama vredat za site pari.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 27, 2018 5:39 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 129
sasokone НапишиCOLON
Имаш многу ефтини воблери на Алиекспрес, ловни а ептен ефтини. Јас ги користам за испробување на терени а во последно време и за ловење.
Imas da biras kakvi sakas a cenata e stvarno dzabe, mozda nekoe ke treba od vreme na vreme da se nasteluva ama vredat za site pari.
Абе другар, па колку што имам нарачано од алиекспрес тоа чудо е, 50 блинкери, 50 воблери, 100тина силикони и џигови, ама ете сите ми велат џабе ми е нема да ловат, ко тенеќе се. И вистина некои сто ги тестирав само право идат не пливат, како овие марка сто се салмото, ујка, ружно паче да имат тежина во глата што ги тера да пливаат лево десно
Еве нешто што имам нарачано
https://www.aliexpress.com/item/3cm-2g- ... 0.0.alREYu
https://www.aliexpress.com/item/1PCS-Br ... 0.0.0wPB2x
https://www.aliexpress.com/item/1PCS-2- ... 0.0.FG9ilL
https://www.aliexpress.com/item/YTQHXY- ... 0.0.hjKBwn
https://www.aliexpress.com/item/1PCS-40 ... 0.0.SJRVDA


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 27, 2018 6:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1528
ЛокацијаCOLON Skopje
Како викаат...Колку ке платиш,толку ке платиш...За пастрмка и клен duo spearhead,megabass воблери,кашики оригинал abu toby,blue fox,dam effzet,ујка воблер,блинкер mepps,силикони може да пројдат од али експрес,ама воблерите се катастрофа,70% не работат како што треба...

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 27, 2018 7:42 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 129
limun75 НапишиCOLON
Како викаат...Колку ке платиш,толку ке платиш...За пастрмка и клен duo spearhead,megabass воблери,кашики оригинал abu toby,blue fox,dam effzet,ујка воблер,блинкер mepps,силикони може да пројдат од али експрес,ама воблерите се катастрофа,70% не работат како што треба...
колку ке платиш, толку ке клатиш беше

мепс си купвам, не знам за ујката и грдо пајче дали се ефикасни, некој ги фали некој не, за дуо јасно ми е дека се врв, ама и цената им е врв, јас како што губам по 5 на едно одење, тоа се 3000 денари мањак.

се мислам да си земам дводелен јоги за пастрмка, и сребрен хорнет за на охридско езеро, дали е тоа добар избор


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 27, 2018 8:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1528
ЛокацијаCOLON Skopje
Абе другар,земи си црви 50 денари и тепај плашка...што да ти кажам...ја за два пати одење преебав 15 кашики и четири воблери скапи...тоа е спинот,без алата нема заната...си допунуваш што ти фали и тераш...

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 27, 2018 9:01 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 129
спинот ми е интересен, а плашката досадна глупа риба, јас по предаторите сум


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 27, 2018 9:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4778
ЛокацијаCOLON skopje
skup sport e spinot drugar i kraj nema jas iam preku 500 vubleri i pak malce mise i nezaboravaj sekoj shto go frlash veke prezhaligo deka mozhe od prva da otide potroshen materijal e toa :) bistro !

ako jas se prasham najdobro za cenata shto dobivash a da ne e skapo a mnogu lovno barem za mene e ujka a od ruchni rad lovno a ne mnogu skapo yogi i plus i dvete firmi se dostapni lesno....

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 27, 2018 9:33 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
Koledmen moze da probas vaka: mesto da naracuvas povekje parcinja od 0.43$ naracaj 5 komada od 2.4$ I bidi po vnimatelen, citaj ja vodata, proceni go terenot bidi edno so prirodata, uspehot ti e zagarantiran.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 27, 2018 10:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 719
ЛокацијаCOLON Skopje
Kolku sto vidov nekoj od voblerite sto si gi poracal od ali se za twic vodenje, treba da rabotis so trkata a ne samo pravo da gi vodis. Jas gi koristam na Vardar za Klen I mi vrsat super rabota, gi zagrlam sekade, pod vrbi granki I ne mu ja mislam dali ke skinam posto se eftini, na niv poveke Klen imam uloveno nego na skapite moze poradi toa sto ne gi zalam I lovam na porizicni mesta.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum