www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Oкт 24, 2019 7:39 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 28, 2018 2:26 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 129
sasokone НапишиCOLON
Kolku sto vidov nekoj od voblerite sto si gi poracal od ali se za twic vodenje, treba da rabotis so trkata a ne samo pravo da gi vodis. Jas gi koristam na Vardar za Klen I mi vrsat super rabota, gi zagrlam sekade, pod vrbi granki I ne mu ja mislam dali ke skinam posto se eftini, na niv poveke Klen imam uloveno nego na skapite moze poradi toa sto ne gi zalam I lovam na porizicni mesta.
e da i jas mislam deka se za tvich, ne se plivaci voopsto

znaci ujka da zemam, a za sto e povekje ujkata za klen ili pastrmka, za pastrmka kako sto citav po forumi yogi dvodelniot najloven e od poeftinite


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 28, 2018 2:30 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 129
e da i jas mislam deka se za tvich, ne se plivaci voopsto

znaci ujka da zemam, a za sto e povekje ujkata za klen ili pastrmka, za pastrmka kako sto citav po forumi yogi dvodelniot najloven e od poeftinite

imav dva srpski kupeno mc ruffy so decor pastrmka i dvata odma gi obesiv na drvo pa se vrativ podocna odvaj go spasiv edniot, i go nemam probano pak


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 28, 2018 11:07 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8354
ЛокацијаCOLON Skopje
Aki ubavo vi napisal.
Ujka se mozebi najdobrite plastikaneri na ovie prostori. Salmo Hornet bi dodal.
Yogi e odlicen i skoro da nema vobler koj ne e istestiran i potoa pusten vo prodazba.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 28, 2018 11:15 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11610
ЛокацијаCOLON Скопје
За на Охридско ќе се земеш Ујки 2 и 3 во поприроден декор, како и Дам ефзет кашичиња од 8 грама. Можеш и со цикади, а обавезно фрлај и кастмастери.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 29, 2018 2:58 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 129
Филип НапишиCOLON
За на Охридско ќе се земеш Ујки 2 и 3 во поприроден декор, како и Дам ефзет кашичиња од 8 грама. Можеш и со цикади, а обавезно фрлај и кастмастери.
ујка 2 и 3 се подразбира под ujka b2 i b3 што се потркалезни, оти има и f2 i f3 што се поиздолжени


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 29, 2018 3:05 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 129
koletheman НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
За на Охридско ќе се земеш Ујки 2 и 3 во поприроден декор, како и Дам ефзет кашичиња од 8 грама. Можеш и со цикади, а обавезно фрлај и кастмастери.
ујка 2 и 3 се подразбира под ujka b2 i b3 што се потркалезни, оти има и f2 i f3 што се поиздолжени
http://ujkavobleri.com/ujka.html


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 02, 2018 7:59 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 129
купив ујка од локална продавница, само малечки имаше и од Ф2 поголеми, па таков зедов F2 плав грб портокалов стомак како за езеро или на море, што мислите арен е за охридски клен или за морски бранчин
http://ujkavobleri.com/ujka/model-f2.html#


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 03, 2018 7:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
Никој од спинерџииве не препорача фишерман ,еве јас ти го препорачувам како најефтин и многу добар за клен во овој период, ујката е брза за сега ,барај Ема4 од фишерман .Сакам да ти кажам немаш универзален воблер битно е да плива ,ти треба да го анимираш да ја прочиташ водата и активноста на грабливецот со тоа ќе одлучиш брз спор плиткоронец средноронец итн.битно е да излагаш почесто.Фирмата на воблерот небитна !.
Тој што ти ловел на салмо влечел не анимирал 100%

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 03, 2018 8:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
И одма да се поправам ова што го напишав не важи за Охридско сега видов дека за таму бараш совет.

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 04, 2018 1:09 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 129
tapa НапишиCOLON
И одма да се поправам ова што го напишав не важи за Охридско сега видов дека за таму бараш совет.
за охридско јас знам што ми треба, ми треба само имитација на вилинско коњче, некоја голема мушица што ќе можам да ја зафрлам без васер кугла а да плута на површина, и со твичање да ја имитирам како вилинско коњче кое мрда на површината на водата.
Доста е само да најдам мушица или воблер како вилинско коњче

е сега за фишерман воблерите колку ги бива не знам


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum