www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Феб 26, 2020 5:52 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Шприц
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 24, 2014 2:48 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Како да го преправите шприцот и наместо да се мачите со раце , тоа да го сработува бормашината.
Шприцот работи перфектно, мислам дека фотографиите се доволни, ако има некои прашања повелте во темева.


[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 24, 2014 3:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON 1581
Odlicno vasil, prakticno da ne bolat racete.

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 24, 2014 3:21 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
Ne znam sto ste po struka ama od ovaa i od drugite alatki sto gi imate prezentirano, verovatno masinski inzhinjer...Za sekoja pofalba... :thumbs_up:

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 24, 2014 3:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 18, 2012 6:34 pm
МислењаCOLON 323
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :~~ Фала чичко Васил за идеава


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 24, 2014 4:29 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Gonny cel zivot mi pomina so elektrotehnika, ova mi e samo edno hobi !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 24, 2014 11:34 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
a ja 20 pistoli najlku imam skrseno i frleno poradi tie racki,,
c c cc c c

ideja na mesto,, :~~ :~~

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 25, 2014 12:09 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Добра идеа пари вреди
:lepi: :~~


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 25, 2014 8:05 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Ѓурине кучне чаролије. :~~
Ме интересира дали и клипот врти околу својата оска?
Јас единствено не ви се замарал со заварување на шеската затоа што ако не се завари како што треба тогаш ќе врти ексцентрично и ќе создава главоболка.
Враво за секоја работа што не е купечка. :lepi:
Васил уште еднаш го покажа својот дар. ;)

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 25, 2014 9:46 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
ilija НапишиCOLON
Ѓурине кучне чаролије. :~~
Ме интересира дали и клипот врти околу својата оска?
Не, затоа е аксиалниот лагер. Првите проби беа без него , се вртеше клипот и ја оптеретуваше машината. Сега работи перфектно, осовината се врти слободно во клипот !
ilija НапишиCOLON
Јас единствено не ви се замарал со заварување на шеската затоа што ако не се завари како што треба тогаш ќе врти ексцентрично и ќе создава главоболка.
[ img ]
Обработена предходно, осовината пробушена, убацена шестицата, приефтана, качена на струг за проверка и на крај заварена
Не сум прикажал тука но ако се стави едно клуче од гедора 10-ка со краток продолжеток на бормашината тогаш нема потреба да се стега шприцот на бормашината. А и работата станува и полесна и побрза.
Тоа е и идеата за шестицата на крајот на осовината.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 25, 2014 11:28 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Odlicno prezentirano Vase.
Edna napomena do site.Nikako ne rabotete so poslabi firmi na bormasini,riknav na ovoj nacin 2 kom,pogotovo ako e jak mixot.
Isklucivo provereni firmi od tipot iskra,bosh ;) ;)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum