www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Феб 27, 2020 3:40 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пет Сеп 12, 2014 7:54 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
Благодарам на опширниот одговор Боби, сепак ова ќе ми биде работа за преку зима. :NotWorthy: Засега :fishing:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Сеп 14, 2014 10:24 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Млад Риболовец НапишиCOLON
Благодарам на опширниот одговор Боби, сепак ова ќе ми биде работа за преку зима. :NotWorthy: Засега :fishing:
Во секое време можеш да го искористиш џокерот
  • ПОВИКАЈ ПРИЈАТЕЛ


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 03, 2014 1:27 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Mesto povikaj prijatel jas bi iskoristil dzokerot da povikam nekoj biznismen i bi pocnal so proizvodstvo na titkala da go znam sevo ova . . .Titkala za seciji dzeb , od najednostavni do lepa brena i otporni kako podmornica :D Made in Macedonia , sto e najvazno :saso:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 03, 2014 3:36 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
келтан мора кинезот да замеша прсти во производсвото за да биде уште поевтин производот ;)

инаку боби е експерт за електроника - ова му е мала шала со сигнализаторите што ги измодифицира како тој посакува

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 06, 2014 12:15 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Keltan НапишиCOLON
Mesto povikaj prijatel jas bi iskoristil dzokerot da povikam nekoj biznismen i bi pocnal so proizvodstvo na titkala da go znam sevo ova . . .Titkala za seciji dzeb , od najednostavni do lepa brena i otporni kako podmornica :D Made in Macedonia , sto e najvazno :saso:
Само да ми стигнат некои ситници ѕ во пракса да проверам. Мислам дека ке направам добар и евтин сигнализатор за сом (за македонски рибари). Се наближува зима и ке има доста време ТЕОРИЈАТА да се пренасочи и примрни во пракса ПРАКСА.

Здравре, ке видиме на пролрт.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 12, 2014 2:11 pm 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Oкт 16, 2011 2:54 pm
МислењаCOLON 6
Golema blagodarnost do Bobi brada za popravkata na sondata.
[ img ]
[ img ]

_________________
МКД РИБАР
Марјан Ѓорѓиевски
070 832 092


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 29, 2017 3:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON 1581
[ img ]
[/img]
bobi bi mozel ovoj konektor da se vgradi na alarmite za da se priklucat hengerite

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 29, 2017 6:36 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
И зошто ти е тоа, за да ти светат ли?
Ако нема на сигнализаторот женски џекови единствено оправдана преправка е за да користиш централа
Мое мислење се разбира
Поздрав


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 09, 2018 12:44 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Саб Феб 21, 2015 6:22 pm
МислењаCOLON 40
Еве видео како работат и го отвара сигнализаторот за од овие ефтините сигнализатори па може ке ви дојде идеа.Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum