www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

Сигнализатор - Bait Alarm (направи - преправи)
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=102&t=5094
Страна 22

АвторCOLON  Млад Риболовец [ Пет Сеп 12, 2014 7:54 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Сигнализатор - Bait Alarm (направи - преправи)

Благодарам на опширниот одговор Боби, сепак ова ќе ми биде работа за преку зима. :NotWorthy: Засега :fishing:

АвторCOLON  Bobi_Brada [ Нед Сеп 14, 2014 10:24 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Сигнализатор - Bait Alarm (направи - преправи)

Млад Риболовец НапишиCOLON
Благодарам на опширниот одговор Боби, сепак ова ќе ми биде работа за преку зима. :NotWorthy: Засега :fishing:
Во секое време можеш да го искористиш џокерот
  • ПОВИКАЈ ПРИЈАТЕЛ

АвторCOLON  Keltan [ Пет Oкт 03, 2014 1:27 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Сигнализатор - Bait Alarm (направи - преправи)

Mesto povikaj prijatel jas bi iskoristil dzokerot da povikam nekoj biznismen i bi pocnal so proizvodstvo na titkala da go znam sevo ova . . .Titkala za seciji dzeb , od najednostavni do lepa brena i otporni kako podmornica :D Made in Macedonia , sto e najvazno :saso:

АвторCOLON  spiro_jas [ Пет Oкт 03, 2014 3:36 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Сигнализатор - Bait Alarm (направи - преправи)

келтан мора кинезот да замеша прсти во производсвото за да биде уште поевтин производот ;)

инаку боби е експерт за електроника - ова му е мала шала со сигнализаторите што ги измодифицира како тој посакува

АвторCOLON  Bobi_Brada [ Пон Oкт 06, 2014 12:15 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Сигнализатор - Bait Alarm (направи - преправи)

Keltan НапишиCOLON
Mesto povikaj prijatel jas bi iskoristil dzokerot da povikam nekoj biznismen i bi pocnal so proizvodstvo na titkala da go znam sevo ova . . .Titkala za seciji dzeb , od najednostavni do lepa brena i otporni kako podmornica :D Made in Macedonia , sto e najvazno :saso:
Само да ми стигнат некои ситници ѕ во пракса да проверам. Мислам дека ке направам добар и евтин сигнализатор за сом (за македонски рибари). Се наближува зима и ке има доста време ТЕОРИЈАТА да се пренасочи и примрни во пракса ПРАКСА.

Здравре, ке видиме на пролрт.

АвторCOLON  Marjan Gjorgjievski [ Пет Дек 12, 2014 2:11 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Сигнализатор - Bait Alarm (направи - преправи)

Golema blagodarnost do Bobi brada za popravkata na sondata.
[ img ]
[ img ]

АвторCOLON  kladofora [ Пон Maј 29, 2017 3:13 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Сигнализатор - Bait Alarm (направи - преправи)

[ img ]
[/img]
bobi bi mozel ovoj konektor da se vgradi na alarmite za da se priklucat hengerite

АвторCOLON  vasil [ Пон Maј 29, 2017 6:36 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Сигнализатор - Bait Alarm (направи - преправи)

И зошто ти е тоа, за да ти светат ли?
Ако нема на сигнализаторот женски џекови единствено оправдана преправка е за да користиш централа
Мое мислење се разбира
Поздрав

АвторCOLON  Oliver^ [ Сре Maј 09, 2018 12:44 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Сигнализатор - Bait Alarm (направи - преправи)

Еве видео како работат и го отвара сигнализаторот за од овие ефтините сигнализатори па може ке ви дојде идеа.


Страна 22 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/