www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 04, 2020 3:36 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЛАТИНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 07, 2013 10:03 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 19, 2011 7:29 pm
МислењаCOLON 698
ЛокацијаCOLON Свети Николе
JaneMK НапишиCOLON
Robi ne e samo ova i pishica e vo ista situacija momentalno samo sto nema sliki
Еве Јане 2 слики од Пишица. За жалење е !!!
[ img ]
[ img ]

За Слатино мислам дека треба во што побрз временски период да се извади рибата и да се префрли во друго езеро кое е слабо со риба, на некој начин да се спаси и истовремено да се пориби тоа езеро.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рекреативна зона „Слатино“
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 07, 2013 8:08 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 11, 2013 10:19 pm
МислењаCOLON 93
ЛокацијаCOLON skopje
za ova sto se slucuva so ovie dve ezerca dali nekoj treba da snosi odgovornost abe do koga vo ovaa drzava se nesto ke se ceka da padne od nebo koga ke zastanat pravi luge na celni pozicii i da napravat nesto za ezerata i rekite vo makedonija do koga

_________________
Чекори напред со крената глава, по патот на трња до успехот и славата .....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рекреативна зона „Слатино“
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 08, 2013 7:23 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maј 29, 2013 8:04 pm
МислењаCOLON 144
Denes se vrsi izlov na ribata vo slatino i mislam deka rezultatite ke bidat katastrofalni vo odnos na golemite primeroci, golemi primeroci recisi i da nema. Na ova ezero lovam 7 8 godini, kako sto pominuvaat godinite, taka se pomalce i pomalce imase riba! Mislam deka i odkako pukna branata, ezeroto ne bese dobro zastiteno, odkako se namali vodata, mnogu lesno se poprecuvase so mrezi.. i dodeka nadleznite cekaa, dobar del od ribata e izvadena veke.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рекреативна зона „Слатино“
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 08, 2013 8:58 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 11, 2013 10:19 pm
МислењаCOLON 93
ЛокацијаCOLON skopje
ezerata niz makedonija se ostaveni na milost i nemilost se ostanuva na nas ribarite kolku sto mozeme samite da gi zastitime ( so isklucok na nekoi koncesioneri sto stvarno dobro si ja vrsat rabotata) ako prodolzi vaka da se odvivaat rabotite moe mislenje e deka za nekoi kapitalni primeroci na riba vo nasite vodi moze samo ke sonuvame , Da go socuva me barem toa sto ostanalo .

_________________
Чекори напред со крената глава, по патот на трња до успехот и славата .....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рекреативна зона „Слатино“
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 10, 2013 11:45 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 11, 2013 10:19 pm
МислењаCOLON 93
ЛокацијаCOLON skopje
dali ima nekoj bilo kakva informacija dali se spasi nesto od ribata i dali se prefrli tamu kaj sto bese kazano ??? dali se izvadi nekoj kapitalen primerok na krap ???

_________________
Чекори напред со крената глава, по патот на трња до успехот и славата .....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рекреативна зона „Слатино“
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 10, 2013 11:47 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
денеска сабајле на радио слушав дека се вадела рибата од езерото
дел се пуштило во требенишко езеро(така мислам дека слушнав), дел во реката и еден дел во шум

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рекреативна зона „Слатино“
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 10, 2013 11:50 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 11, 2013 10:19 pm
МислењаCOLON 93
ЛокацијаCOLON skopje
dobro e barem da se spasi ribata kolku tolku toa sto ostanalo

_________________
Чекори напред со крената глава, по патот на трња до успехот и славата .....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рекреативна зона „Слатино“
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 10, 2013 11:53 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
е сега колку се извадило од езерото немаше податоци али на лице место бил и концесионерот
па ако сака можи да сподели што и како останало и по некоја слика од акцијата

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рекреативна зона „Слатино“
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 10, 2013 11:54 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
robi jas imam videno sliki od 7 i 8kg krapovi koi lani se izvadeni na slatino.Taka da imalo i do lani golemi ribi

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Рекреативна зона „Слатино“
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 10, 2013 11:54 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Еве едно инфо:
http://www.ohrid1.com/ochrid/nad-500-ki ... ezero-foto

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum