www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 26, 2024 2:28 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234567»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sediste i / ili prostorija za zdruzenie
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 08, 2011 12:57 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Azder НапишиCOLON
Mislam deka e najmalku vazno kade ke bide sedisteto(normalno,da ne e u Jurumleri) ;) ,ama treba pod najitno da se usoglasime po kolku sredstva da sobereme(racunajteb deka taa prostorija ke treba da se opremi so nekoja masa,stolici,kompjuter,i nekoi slicni drebolii)
Секој почеток е тежок, таков ќе биде и нашиот. За почеток камперско масиче, рибарско столче и една рачуналка (оние со црно бели топчиња што беа):lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sediste i / ili prostorija za zdruzenie
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 08, 2011 1:01 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Јан 03, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON158
pa togas da rezervirame mesto u kamping :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sediste i / ili prostorija za zdruzenie
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 08, 2011 1:14 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Видете сега,
1. јас ќе обезбедам просторија за оснивачко собрание најверојатно во некоја од скопскиве општини и како датум што почна да се нафрла е 18 декември во предвечерието на Св.Никола (како заштитник на оние кои одат на вода). Идејата да се побрза е за да пробаме да обезбедиме што повеќе членови и со тоа да имаме што повеќе членови во собранието на федерација (се гледа колку членови имало здружението во претходната година, за 2012, се гледа од 2011), ама да не бегаме од темата

2. во исто време јас ќе ги обезбедам и подготвам документите за во централен регистар

воедно ќе треба да се разговара и да се видиме со повеќе луѓе низ Македонија

Условно засега проблем е некоја си канцеларија (тоа немора да биде формалното седиште на здружението) туку просторија која ќе ја држиме отворена од време на време, ќе доаѓаат луѓе да се зачленуваат, да земаат легитимации и сл. и секако да биде што помалку пари (имајте на ум и струја, вода, интернет


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sediste i / ili prostorija za zdruzenie
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 08, 2011 1:17 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Видете сега,
1. јас ќе обезбедам просторија за оснивачко собрание најверојатно во некоја од скопскиве општини и како датум што почна да се нафрла е 18 декември во предвечерието на Св.Никола (како заштитник на оние кои одат на вода). Идејата да се побрза е за да пробаме да обезбедиме што повеќе членови и со тоа да имаме што повеќе членови во собранието на федерација (се гледа колку членови имало здружението во претходната година, за 2012, се гледа од 2011), ама да не бегаме од темата

2. во исто време јас ќе ги обезбедам и подготвам документите за во централен регистар

Условно засега проблем е некоја си канцеларија (тоа немора да биде формалното седиште на здружението) туку просторија која ќе ја држиме отворена од време на време, ќе доаѓаат луѓе да се зачленуваат, да земаат легитимации и сл. и секако да биде што помалку пари (имајте на ум и струја, вода, интернет
Ја знаете убаво ситуацијата по Скопјето,па верувам дека ќе изберете убава рибарска канцеларија,а за секретарка од мене предлог Моника Белучи,ако не ви одговара ...не сум моќен за по вредна.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sediste i / ili prostorija za zdruzenie
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 08, 2011 1:23 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Poliz НапишиCOLON
Ја знаете убаво ситуацијата по Скопјето,па верувам дека ќе изберете убава рибарска канцеларија,а за секретарка од мене предлог Моника Белучи,ако не ви одговара ...не сум моќен за по вредна.
Модератор од секогаш си бил скромен дечко ќе мора да се задоволиме со Моника Белучи, него тебе ти е слава мрдни го терминот напред назад ден два

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sediste i / ili prostorija za zdruzenie
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 08, 2011 1:25 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Poliz НапишиCOLON
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Видете сега,
1. јас ќе обезбедам просторија за оснивачко собрание најверојатно во некоја од скопскиве општини и како датум што почна да се нафрла е 18 декември во предвечерието на Св.Никола (како заштитник на оние кои одат на вода). Идејата да се побрза е за да пробаме да обезбедиме што повеќе членови и со тоа да имаме што повеќе членови во собранието на федерација (се гледа колку членови имало здружението во претходната година, за 2012, се гледа од 2011), ама да не бегаме од темата

2. во исто време јас ќе ги обезбедам и подготвам документите за во централен регистар

Условно засега проблем е некоја си канцеларија (тоа немора да биде формалното седиште на здружението) туку просторија која ќе ја држиме отворена од време на време, ќе доаѓаат луѓе да се зачленуваат, да земаат легитимации и сл. и секако да биде што помалку пари (имајте на ум и струја, вода, интернет
Ја знаете убаво ситуацијата по Скопјето,па верувам дека ќе изберете убава рибарска канцеларија,а за секретарка од мене предлог Моника Белучи,ако не ви одговара ...не сум моќен за по вредна.
Не, не, не, не, не апсолутно одговара ај нека е аирлија.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sediste i / ili prostorija za zdruzenie
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 08, 2011 1:29 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
FisherKing НапишиCOLON
Poliz НапишиCOLON
Ја знаете убаво ситуацијата по Скопјето,па верувам дека ќе изберете убава рибарска канцеларија,а за секретарка од мене предлог Моника Белучи,ако не ви одговара ...не сум моќен за по вредна.
Модератор од секогаш си бил скромен дечко ќе мора да се задоволиме со Моника Белучи, него тебе ти е слава мрдни го терминот напред назад ден два
Si znae on otidoa stukite nemoj karas da vidam hahaha malce nadvor od temata.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sediste i / ili prostorija za zdruzenie
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 08, 2011 1:30 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Idejava e prekrasna samo napred, sto poskoro da se realizira pozz


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sediste i / ili prostorija za zdruzenie
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 08, 2011 1:32 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON1221
ЛокацијаCOLONСкопје- Кисела Вода
Со господ напред, тука сме, кој колку може, колку има, да се помогне конечно едно здружение да профункционира !!! АИРЛИЈА !!!

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Sediste i / ili prostorija za zdruzenie
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 08, 2011 7:59 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 03, 2011 12:48 am
МислењаCOLON312
Airlija neka e. Neka trgne rabotava, pa poleka ke se sreduvaat site raboti edna po edna.
Ima prazni lokali i vo trgovskiot vo Kisela Voda. Ako razberam nekoj tel. za kontakt ili neshto pokonkretno ke pisham.

P.S. Boris, Stvano bi mozel da go pomestish otvaranjeto den pred ili posle (na paterica :D ), oti golema slava e, mnogu ja slavat, a i mnogu odat na slava.

_________________
PRAV PECAROS NE BIRA RIBI
Debeli-Slabi, Stari-Mladi
Bitno da ima TURI (FRLI) - VADI


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234567»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum