www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 23, 2024 1:06 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1516171819
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 22, 2011 3:35 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Нема врска, се тоа си оди електронски, кога ќе се објави на страната, Сашо треба да отиде и да го подигне решението за упис, и после тоа правиме печати :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 22, 2011 5:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Аирлија, па да части управниот одбор со една пластифицирана членска, вака ко за дечките од комисија :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 24, 2011 9:35 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Maр 06, 2011 11:00 am
МислењаCOLON160
Poliz НапишиCOLON
aleks НапишиCOLON
cestito neka e i od moja strana bas mi e milo sto vo ova zdruzenie ima stvarno luge sto sakat da go iskorenat krivolovot vo nasite vodi,ama neznam sega kade,kako ke dejstvuva drustvoto dali ima svoj riboloven revir ili kao sto ako saka nekoj od upravniot odbor da mi objasni,mislam stvarno mi e milo sto vo nego ima luge sto znam deka i te kako sakat da go unistat krivolovot ama me interesira stvarno kako ke dejstvuva drustvoto ,pozdrav
Апел и до Штипјани за заедничка соработка ;)
se nadevam deka i te kako ke ima zaednicka sorabotka


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 24, 2011 9:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Maр 06, 2011 11:00 am
МислењаCOLON160
Stole НапишиCOLON
spiro_jas НапишиCOLON
еве јас ке пробам да ти ДОЧАРАМ некои работи а ако нешто не докажам ке ме надополни некој
од колегите
-- основањето на ова друштво дојде некако спонтано и на предлози на поголем дел од членовите
на овој форум .така да на 18-12-2011 тоа и се случи значи се основавме како здружение
кое ке биде од членови од целата наша држава така да прва предност на ова друштво
е тоа што секој член приогја доброволно и со неговото членство ги прифаќа ЦЕЛИТЕ И ЗАДАЧИТЕ
кои ги има и во самиот статут на ова здружение(можеш да ги пошиташ еве овде viewtopic.php?f=33&t=1152)
--околу работата и носењето на одлуки ке бидат известувани сите членови на овој форум а и на самите седници ке може да присуствува кој сака и да додаде некое негово мислење-само што ке нема право да гласа (гласањето ке се врши од членовите на управен одбор)
--од друга страна надзорниот одбор ке ја контролира работата на управниот одбор околу
финансии и други правни работи и истото тоа пак ке биде транспарентно објавено на овој форум
--околу легитимациите -секој член кој ке се уклучи во ова здружение ке треба само да пополни изјава за префрлување на пр(од вардар во рибар 2011) бидејки тоа го налага самата риболовна федерација согласно правилниците
--риболовна дозвола -според законот можиш да си извадиш од било кое здружение кое има
добиено концесија за риболовна вода со тоа што мораш да имаш легитимација (значи ЛЕГИТИМАЦИЈА можиш да имаш од кое друштво сакаш и со неа можиш да си извадиш дозвола од кое друштво ти треба)
--пошто сега за сега уште треба да се завршат некои процедури во централен регистар , да не мприми МРФ и т.н се уште неможеме да аплицираме за концесија што немора да значи дека
нема да ја имаме ако се ДОГОВОРИМЕ(СИТЕ ОВДЕ ЗАЕДНО)

-и уште една работа што сите членови се едногласни кон решавање и подобрување на тековните проблеми со кои секој од нас се среќава на вода
па останува на секој индивидуално сам да реши што ке прави

ПС ако нешто те интересира друго слободно прашај ако не знам јас ке ти објасни некој што знае

поздрав и БИСТРО !
Како убаво си го срочил .. Машала ..Абе стопати викам не погрешивме што те избравме....
Алекс по ова објаснување твоја работа е само да пополниш пристапница и евентуално изјава и да ги пратиш на посочената адреса
ZRSRK RIBAR 2011
Partizanski odredi 42/4
1000 Skopje

или ако имаш можност пополнетата пристапница и изјава заедно со слика скенирај ги и прати ги на мејл vaskov@texico.biz
Добредојде
podobro zdravje


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1516171819

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum