www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 26, 2024 1:23 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS789101112»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 17, 2011 4:31 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Filip го испомешавме моабетов со амблеми и маици, јас мислам дека ова е добар предлог за амблем, другиот филип како што гледам го зголемил рибарот и мислам дека треба да стартуваме со правење на амблемите прво, а после одиме на маици

Мое мислење е дека за маица можеме и поинаков дизајн, секако поголеми букви, поголем рибар, мозе дел да има сликицка од напред, дел на едниот ракав, така да за маица тек допрва треба да правиме шаблон и да се усогласиме, За цените апсолутно се слагам, пиши до каква понуда можеш да дојдеш, јас сум за поквалитетно


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 17, 2011 5:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
sega se rasprasav kaj priatelot za stampanje majci,za obicni majcki koi se proizveduvaat vo radovis znaci so dobar kvalitet so se stampa se 200den za brojka od 20-30majci,ako se zgolemi tirazot ke padne i cenata
ako zborime za ablemot isto i on mora da se prepravi nemoze da ablemot da bide so dimenzii naprimer 13 so 9cm elipsa a bukvite da bidat 1cm ke treba i mikroskop da davame
ako ponudata e dobra ke razgovarame gazdata da si dade predlog kako da izgleda kliseto

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 17, 2011 5:19 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Имењак, испринтај го во колор на 13х9, погледни го како изгледа, и ако и тогаш не ти се допаѓа, ќе го сменам, само да си ти среќен :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 17, 2011 6:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Znaes sto ovde ne e rabotata dali mi se dopadja ili ne,nego dali biva ili nebiva jas nemam namera da omalovazuvam necii trud,kako sto kazav vece sum ja rabotel ovaa problematika i na mene povece od jasno mi e sto moze da bide a sto ne,mi vikas da istampam kolor slika pa da vidam,ali imajte u obzir deka masina za vezenje ne e printer pa da moze da ti veze tolku sitni detalji,eve jas imam ablemi od owner so slicna golemina na ova[ img ]
ali ja garantiram deka nema masina u makedonija sto moze ovaa slika da ja izveze,a pri toa da lici na nesto,koj neveruva neka proveri ima po skopje pravat na sekoj cos

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 17, 2011 7:13 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
number 2 ,2 points


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 17, 2011 7:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Дајте го конечниот амблем,и јас ќе ви кажам цена за вез.Мој добар пријател у Струмица има јака машина за таа работа.(конфекција и трикотажа Единство),а за квалитетни маици(може и најквалитетни да се таму,во однос на цена/квалитет)можам да земам понуда од СуперХит-Радовиш. ;) А маиците можат да се видат и на нивната веб страна,па да се одбере нешто. :arrow: :arrow: :arrow:
http://www.superhit.com.mk/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 17, 2011 7:31 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
dobra ponuda narednata tura mozi da bidat I DUKSERI

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 17, 2011 8:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Kako sto kazav komsijata mi dade ponuda za majci zemeni od superhit radovis + negova stampa za 20-30parcinja 200den majcite se stvarno kvalitetni gi vidov,a za oni so kragni mi kaza deka se poskapi okolu 450den

za ablemot site odlucivme br 2 e sega stom imas priatel sto go raboti toa odnesimu ja slikata pa toj ke si kaze sto biva a sto ne

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 18, 2011 7:23 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас би земал од двата типа мајци и со крагња и без,значи ако се прават од двата типа мене бројте ме. :)

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 18, 2011 8:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Aj malku da se zamesam.
Prvo, ova mora da go pravi forumot i toa na posebna tema so skica na eden ( T Shirt ) ili dva modela ( T Shirt i Polo ) kade ke moze da se prijavuvaat zainteresiranite, ke dadat golemina koja sakaat da ja zemat i kolicina koja sakaat da ja zemat.
Treba da se znae odnapred cenata.
Na ovoj nacin, toj sto ke se nafati da gi napravi, ke ima tocni informacii za da ne pravi maici koj ke mu ostanat zaradi nesoodvetna golemina ili model.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS789101112»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum