www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 23, 2024 10:32 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Караш
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 26, 2013 1:32 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Гледам дека фаќаат секакви риби на силикони,воблери,спинер и што ти не све ама сите случајно удираат и од сите овие да кажеме тревопасни животники за карашот имало некаков систем да се пеца.
Нема некоја филозофија тенок конец ултра лајт систем некој и се прави сплит шот системот каде што се ставаат обични оловца за тапа одалечени 20-30 едно од друго џиг јадица и силиконски црви.
Читав по неколку форуми и викаат дека ова било добитен систем јас никогаш го немам пробано од 2 причини немам ултра лајт трски и ми нема текнато :D
Многу да не солам памет еве неколку слики како треба да изгледа системот
[ img ]
[ img ]
[ img ]

За техниката прочитав тека треба лагано куцкање по самото дно односно како вистински црв лагано споро влечење можда и цимање.

Ако немате што да правите или не ви јаде друга риба пробајте ова барем ако фатите 1 караш ќе фатите уште бидејќи е јатна риба.
Поздрав и БИСТРО

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum