www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 10, 2020 8:49 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 9 10 11 12 13 14 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 31, 2012 1:44 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
filip030682 НапишиCOLON
Sto se odnesuva do mene jas odamna pominavna povisoko nivo,taka da sega imam poskapa klasa
За на тапа не ми треба ништо поскапо :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 31, 2012 1:44 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Vo red kolegi no vasiot glas ne go slusnav ..crna da ostane bojata ili pak srebrena ,zlakasta ili temno zlena ..toa e prasanje ? Keltan ke se javi sam ...mislam

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 31, 2012 1:45 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
филип-ку
човекот бара суѓестија а не оговарање и кажи сугестија околу темата

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 31, 2012 1:47 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Јас си кажав, црна боја. Филип-Ку многу паднал под влијание на Келтан :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 31, 2012 1:47 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
spiro_jas НапишиCOLON
филип бе човекот бара суѓестија а не оговарање и кажи сугестија околу темата
filip se izjasni mislam deka rece bi sakal da e crna .,...indirektno mi kaza da ja ostavam vaka...
spiro ti sto velis ?
Filip drug ?
saso kone?
Stole ?
Krste ? Skupi ? Ostanatite koi ja gledate temava!!! ???

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 31, 2012 1:51 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
нека биде црна - мене све исто ми се фаќа ако ја има работата на онај стар дам ке биде топ

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 31, 2012 1:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Za mene nema potreba neka si ostane ista ne igra uloga bojata.
Imam edna masinka uste vrsi rab minijaturnae kinesko cudo za 350 den i mozam da vi kazam deka ima izvadeno preku aj da ne preteram 50 klena od kilo nagore i sto sve ne drgo i nama gajle vrsi rabota ako uspeam ke ja slikam.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 31, 2012 1:54 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
krste1978 НапишиCOLON
Za mene nema potreba neka si ostane ista ne igra uloga bojata.
Imam edna masinka uste vrsi rab minijaturnae kinesko cudo za 350 den i mozam da vi kazam deka ima izvadeno preku aj da ne preteram 50 klena od kilo nagore i sto sve ne drgo i nama gajle vrsi rabota ako uspeam ke ja slikam.
Krste
Mislis na kin.cudo TEBEN ili TF 100 so 3 lageri,srebren aboja

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 31, 2012 1:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Zoki rib.prikazni НапишиCOLON
spiro_jas НапишиCOLON
филип бе човекот бара суѓестија а не оговарање и кажи сугестија околу темата
filip se izjasni mislam deka rece bi sakal da e crna .,...indirektno mi kaza da ja ostavam vaka...
spiro ti sto velis ?
Filip drug ?
saso kone?
Stole ?
Krste ? Skupi ? Ostanatite koi ja gledate temava!!! ???
Ако треба да му ја покажувам на црнецот нека биде РОЗЕ... инаку преферирам металик боја.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 31, 2012 1:58 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Најверојатно ТЕБЕН со 3 лагери. Имам уште 2 такви дома останати, 2 поклонив. Одлични машинчиња од 300 денари за 100м 14ка конец и риба до кај кило :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 9 10 11 12 13 14 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum