www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Maј 30, 2020 2:50 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON ШТУКА 2012
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 9:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Само за фотографии од штуки фатени на спининг во оваа 2012 ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШТУКА 2012
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 11:20 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 23, 2011 8:29 pm
МислењаCOLON 178
ЛокацијаCOLON Bitola
Штуката е фатена во дупките кај туланата во близизина на
Битола на воблер Gold star(пластичен кинески) 7 cm тонечки средноронец(оди до 1-1.5м длабина) со тропка,инаку воблерот е кинески ама за изненадување работи одлично без штелување со прекрасна широка вибрација
[ img ]
p.s.Штуката заради нејзината "големина" е вратена назад одма после откачувањето од воблерот


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШТУКА 2012
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 04, 2012 4:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Мали штуки фатени од мене и Баки на Дамови кашики од 16 до 22 грама.
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШТУКА 2012
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 10, 2012 12:18 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
[ img ]

Ova e od RS od barite kaj pozarevac ..inaku 9,5 kg....
ne e fotomontaza ako mislite deka e.... no ista ekipa sto ima fateno stuka na Obedska bara

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШТУКА 2012 / 2013
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 11, 2013 9:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШТУКА 2012
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 11, 2013 9:39 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
c c c c c c , zdver

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ШТУКА 2012 / 2013
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 11, 2013 9:40 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum