www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jун 06, 2020 12:26 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Штука за почетници
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 20, 2012 10:27 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Касно лето и есен е идеално време за лов на штука.
Еве две видеа кој лесно и јасно можат да објаснат некој основни начела, начини и мамци на кој може да се лови штука.

Одлицни квалитетни снимки.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука за почетници
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 26, 2012 6:31 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Neformalno ,za stukava vazi edno mozebi za nekogo i netocno pravilo a toa e deka mora da bide dosta ladno na sabajle/da ima "-" temperatura/sitnata riba togas legnuva i se krie ..i togas na sekoja ponudena mamka/kasika,zivo ripce../ima rezultat....Da li e bas sekogas taka ?!!!

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum