www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 8:05 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 2:11 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON916
ako nesto sto go pravis sakas da bide lovno i za ribata i za ribarot moras da mu posvetis vreme i vnimanie ne smees da go brzas zs site alki se vrzani edna so druga ako edna alka od procesot ja ubrzas go zeznuvas celiot mamec.
Jas koga pravam nesto znaci mora da bide i funkcionalno i ubavo.
Moze da bide kolku saka lovno ako mene oko ne mi go faka nema sansi jas da go stavam toa cudo.
Eve ke ti kazam sto pravam so voblerite go pravam i pred da go farbam go probuvam ako ne raboti kako sto treba momentalno odi vo kanta ne se trudam da go prepravam zs ne vredi da mu vadam pakta da da mu menuvam agol zs posle na sto ke lici ako go bide mora od prva da go bide ako ne ili kerkami ke si igra so nego ili ide u kanta nema drugo resenie.
ako veke si resil da rabotis togas ti treba i alat inaku vo sprotivno ke izgubis mnogu brzo volja da gi pravis.
Zatoa sto se ke go izdelkas ubavo ama na kraj koga ke go ofarbas da ne recam zaslapas i nema da lici na nisto veruvaj deka ke se odkazes. Kirca znae od koga ja imam balzata doma probav nekolku pati ama so farbanjeto ne mi odese so lakcinja so flomasteri na nisto ne lici na kraj resiv da zemam airbrush 1000 denari i koga go ofarbav prviot svativ kolku polesno se raboti i kolku poubavo ispaga.
Od koga mi se napravena masinata za tapi kako sto treba so site nisani bez nikakvi improvizacii i od koga go zemav airbrusot veruvaj deka edvaj cekam da si dojdam doma i prvo vleguvam vo rabotilnica pa posle odam da se presoblecam a istoto go pravam i sekoe utro pred da odam na rabota prvo rabotilnica da vidam dali se isusile do kaj se sto se i posle na rabota.
Moras da si kupis alat ako sakas da rabotis i ubavo i precizno i so kejf

Neopislivo e custvoto koga ke si gi vidis svoite dela


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 2:23 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас прошлата недела најголемата попадика на Пчиња ја фатив на тапа од Драган :jane:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 2:23 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Знам знам исто и jas се чуствувам само што јас место од работа едвај чекав од школо да се вратам :D Плус јас дома сум одметник никој у живот трска не фатил не разбираат и моето работно место се сосоти пред компјутер врз весник делкам,стругам и лакирам :lol: Јасно ми е дека треба алат за убаво да се работи али сега за сега ќе инпровизирам како знам ќе работам.Односно ќе гледам да најдам веќе направени работи како силиконците и да ги оправувам за моја употреба.Верувај ми баш би сакал да можам воблери,силиконци и тапи да можам да си правам ниту да одам по продавници да барам туку по мое ќе си ги правам и секоја ќе ми лежи на срце и омилена ќе ми е.Здравје во иднина ко тебе една работилница ќе си имам и како што ми изгледа мене првата плата за вакви работи ќе ми отиде 100% :thumbs_up:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 4:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
Ovaa inovativnost ja pozdravuvam ..no sepak taa e stara finta vo novo ruvo....Licno imam koristeno i naveleceno twisteri na trokukite pred 10godini,na lazici no iskren da bidam nemav rezultati koga probuvav a bidejki i drugi ribari koi frlale toj den nemale uspeh na drugi lazici,spineri,blinkeri...moeto mislenje e nemerodavno.Taa tematika treba da se razraboti...preku wedles jadici ,preku stavanje dvokuki ili preku stavanje nekoi drugi detali na trpokukata.. :roll:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 5:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Ова моето чудо првпат го видов,а и воглавно светот на варалиачр форумот штракајки го пронајдов изглеад лесно за правење и во моментот имав тоа што ми треба па го направив,а сега кај нас што све на све во 5 продавници низ Македонија има солидна спин опрема тоа е сосема друг муабет :D А не ми ставил 5 спинерчиња од дедо ное 2 силиконци и ми нуди јадици за сом да ставам во нив тоа не е спин опрема :lol: :lol: :lol: Имав јас една франкестаин креација од копчиња сите црвени значи од најголемо до најмало наредени со сајла на средината и трокука на самиот крај мрдаше како вид на црв низ водата имаше 20 копчиња акција како силиконец незнам колку беше лово бидејќи на буквално 3то фрлање ми се скинa :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 9:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
Znam nekoi ribari koi na lazici vadele alki i trokukak i varele ednokuka golema za samata kasika za da frlaat za stuka kade sto ima granki a za togasen "weedles" jadica ili zica koristele bezopasna ...se raboti za muabet od pred 10-15 god.

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 11:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Ако е пред 15 години јас 3 години подоцна сум се родил :lol: И да сум го слушнал не се сеќавам :D За мене ова е уште ново тоа дали на некого пред мене му текнало не ми прави разлика само големо задоволство ми прави нешто сам да можам да направам и со истото да ловам риба.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 17, 2012 12:16 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON916
Филип НапишиCOLON
Јас прошлата недела најголемата попадика на Пчиња ја фатив на тапа од Драган :jane:
na toa topceto malo sto ti go dadov na sostanokot vo boris trajkovski


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 17, 2012 12:19 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON916
Volcko НапишиCOLON
Знам знам исто и jas се чуствувам само што јас место од работа едвај чекав од школо да се вратам :D Плус јас дома сум одметник никој у живот трска не фатил не разбираат и моето работно место се сосоти пред компјутер врз весник делкам,стругам и лакирам :lol: Јасно ми е дека треба алат за убаво да се работи али сега за сега ќе инпровизирам како знам ќе работам.Односно ќе гледам да најдам веќе направени работи како силиконците и да ги оправувам за моја употреба.Верувај ми баш би сакал да можам воблери,силиконци и тапи да можам да си правам ниту да одам по продавници да барам туку по мое ќе си ги правам и секоја ќе ми лежи на срце и омилена ќе ми е.Здравје во иднина ко тебе една работилница ќе си имам и како што ми изгледа мене првата плата за вакви работи ќе ми отиде 100% :thumbs_up:
mislis deka nema da kupuvas tapi ako sam si gi pravis ?
Gresis i toa mnogu jas letovo po 40 denari tapa plakav vo dojran znaes zosto ?
Zatoa sto bas takva sum nemal


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 17, 2012 1:48 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
:lol: :lol: Добро де се потрефило баш таа да ја немаш јас секој пат така се лажам ова ми е последна трска ајде уште оваа и ќе се заврши комплетот и се баш таа ми ја треба

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum