www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jун 06, 2020 12:12 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 15, 2012 7:56 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
kolku e teska olovnata glava ? Od nea zavisi na koja dlabina ce go vleces.ako e teska ima da vrtis kako vrteleska da mozes da go drzis vo popltika voda na primer .Napravi razlicni tezini ,a merilo neka ti bidat ovie ..posle nivna proba se razbira...capito :D

PS . mene iskreno, poubava mi e bananata.. :D ionaka sme mejmuni izgleda :head_bang:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 15, 2012 8:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Keltan НапишиCOLON
kolku e teska olovnata glava ? Od nea zavisi na koja dlabina ce go vleces.ako e teska ima da vrtis kako vrteleska da mozes da go drzis vo popltika voda na primer .Napravi razlicni tezini ,a merilo neka ti bidat ovie ..posle nivna proba se razbira...capito :D

PS . mene iskreno, poubava mi e bananata.. :D ionaka sme mejmuni izgleda :head_bang:
Ич не го отежнав бидејќи сакам да ми е за штука/костреш во плитки места да го користам или тие места што имаад доста трева.На среќа сум го погодил обликот и почнува сам по малку да нурка чисто колку да е под вода,а интересно ми е ако го сецнуваш она цик цак walk the dog акција има негде 2 саати у када го бањам да видам за што е нај погоден бидејќи чисто од досата зедов да го делкам,а глава те од плута од вино :lol: :lol: А бананата ја стаив за да од прилика знаете која големиан е чудово :thumbs_up:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 15, 2012 11:16 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
волчко ако правиш стриктно за штука -- гледај да има трокука а имаше една тема негде како да си направиш лајчар-кашика
побараја и пробај на тоа езерцето да видиш дали ке имаш резултат

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 15, 2012 11:29 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON 916
twisterite nemora da gi kupuvas mozes sam da si gi napravis vidija temata izrabotka na silikonci.
zemi edno cevce i napravi nekolku prstena od zica vrz cevceto a potoa od guma ili od nekoja plastika izrezija opaskata i na kraj napravi si kalap za silikonci.
za ubav precizen kalap ke ti treba plastelin .
Ke go stavis plastelinot vo edno kance ke go poramnis ke go pritisnes do pola sablonot sto ke ti bide za silikonecot i so redok elektricarski gips ke go izlies koga ke isusi dobro ke ja izvadis ednata polovina i potoa vrz nejze ke ja lies drugata . procitaj ja temata izrabotka na silikonci a ako nesto ne tie jasno prasaj ke najdeme nekoe resenie.
Mnogu mi e milo sto se trudis sam da napravis.
Kar nema ama zatoa ima neprocenliv kejf

Probaj so topola taa polesno se raboti od plutata


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 15, 2012 11:33 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
кјар матерјален секако нема - ама мозокот работи турбо кога нешто правиш со посебно внимание за да тоа излаже некоја риба, ова е нај големо школо ;)

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 16, 2012 12:18 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Ekstra izgleda , a i na krajot i voopsto da ne raboti , barem ke znaes deka ne si uspeal da ja nadmudris ribata , a neli po definicija ribolovot e nadmudruvanje na ribolovecot so ribata... vo sekoj slucaj
sekoja cest za kreativnosta.

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 16, 2012 1:33 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
spiro_jas НапишиCOLON
волчко ако правиш стриктно за штука -- гледај да има трокука а имаше една тема негде како да си направиш лајчар-кашика
побараја и пробај на тоа езерцето да видиш дали ке имаш резултат
Тротука нејќам бидејќи сакам по ептен затревосани места да бркам штуката вака оваа јадичка целосно е покриена со силиконот и при водењето неможе да се забоде нигде али со прс ако притиснеш само малце јако одма пробива јадицата. :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 16, 2012 1:39 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
dragandrazo НапишиCOLON
twisterite nemora da gi kupuvas mozes sam da si gi napravis vidija temata izrabotka na silikonci.
zemi edno cevce i napravi nekolku prstena od zica vrz cevceto a potoa od guma ili od nekoja plastika izrezija opaskata i na kraj napravi si kalap za silikonci.
za ubav precizen kalap ke ti treba plastelin .
Ke go stavis plastelinot vo edno kance ke go poramnis ke go pritisnes do pola sablonot sto ke ti bide za silikonecot i so redok elektricarski gips ke go izlies koga ke isusi dobro ke ja izvadis ednata polovina i potoa vrz nejze ke ja lies drugata . procitaj ja temata izrabotka na silikonci a ako nesto ne tie jasno prasaj ke najdeme nekoe resenie.
Mnogu mi e milo sto se trudis sam da napravis.
Kar nema ama zatoa ima neprocenliv kejf

Probaj so topola taa polesno se raboti od plutata
Благодарам на советот да ти кажам право и на таа размислував сам да почнам да ги правам силиконците али ефтини се 20 денари пачре ми иде.Таа целата торбичка ми испага 100 денари внатре има 5 твистера.За во иднина дефинитивно ќе правам калапи и воблери,џеркови веќе почнав да правам нешто џерк уште немам добар осет фатено околу делкањето ќе треба да повежбам али и на мене ми остана фарбањето со лакчиња за нокти :D Чек да го најдам кесичето ќе го сликам и ќе поставам слиак да видиш баш. :ok_ok:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 16, 2012 1:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
SantaFe НапишиCOLON
Ekstra izgleda , a i na krajot i voopsto da ne raboti , barem ke znaes deka ne si uspeal da ja nadmudris ribata , a neli po definicija ribolovot e nadmudruvanje na ribolovecot so ribata... vo sekoj slucaj
sekoja cest za kreativnosta.
Не гледам зошто да не работи мислам што знам спрема мене упорноста е најважна ако на прав начин и доволно време му ја презентираш варката сигурно ќе се фати.Прв пат буквално прв пат кога фрлив воблер сега кога гледам ан какво смешно место сум факал и каква смотана варка се чудам али тогаш добри 3 саати фрлав и фатив риба :lepi:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мала иновативност
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 16, 2012 2:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
[ img ]

Еве ги силиконците презадоволен сум од нив многу се меки и растегливи али никако не се кинат за разлика што купив еден силиконец тврд ѓон со жив зорт ја ставив јадичката низ него.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum