www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 22, 2024 8:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 1:53 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Atanasovski НапишиCOLON
Keltan edno prasanje. Imas pusteno nekolku sliki so krapovi od doma. Koja e dozvolena golemina na krap koj mozes doma da go doneses?
Koje crno dozvoleno Atansovski ,mozes da nosis kolku sakas...mislam ima limit samo na najmala dolzina drugo jok.A sto toa ima veza vo ovaj slucaj da mi e da znam ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 7:46 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
tacno e deka cela 2011 ne smeevme da ribolovime, nemashe koncesija i site idevne i bevne krivolovci,ama koa ke dojdeshe vreme na zabrana za mrest nikoj ne ideshe :!:
i treska ne smee da se ide cela godina pa site idat i se opushtija i vo mrest da idat hiihi
nema opravduvanje za toa i mene sea mi se ide na treska u 6sabajle, stanat sum i poln so elan, pa ne idam.na 5minuti mi e treska i ne idam pochituvam zabrana za mrest koja kalendarski ushte ne e pominata.fakam cela godina fati pushti ama se vozdrzuvam da ne otidam a so vakvi reportazi samo ilija ne pottiknuva da go napravime toa i da iskochime so trska po riba na treska :) pa koj ne saka posle slikive da ide da se proba.kaj ne pochituvame deka cela godina e zabrana barem da se vozdrzime vo zabrana za mrest da ne se ide.i shto ako sea on gi videl tije so mrezite koa ja znam za tije 15godini veke se tamu i nikomu nishto ne prevzemal si frlaat koa sakaat.sekoja vecher na sastavot so vardar i treska frlaat sertminja i shto? i koga e mrest i koga ne e tije si rabotat i site gi gledaat... ili dajte ideja kako da se spravime ili ne se vadete deka shetate tamu za da kontrolirate neshto ili strav da pravite :lol: ili pak nekoj pozitiven primer so fati pushti postignuvate kaj luge shto se spremni bomba da frlat za riba da fatat :lol:
ne e ferski bar fakaj si i kutisi ne provociraj so sliki koa znaeshe i sam deka do ova ke dodje.
bar na forumov site se prvi da najdat maana za neshto a ne vakov ogromen povod koa im davash ;)
ubavo ke beshe ovaa reportaza da beshe vo nekoj drug mesec pa ke videshe kako sve pozitivni kritiki ke dobijeshe i site ke se zainteresiraa okolu tehnikata ama ti go odbra januar za da gi probash strimerite kako da drug mesec ne rabotat ili pastrmkata ne e togash gladna a? ahahahah
dokazise na mushica koga e najjteshko da ja fatish a ne koa i na mrsul jade.
ne me svakaj nedrugarski si pravime forum moabet.
ajde koa ke se ide da se chuva rekata ako ima akcija planirajte me vo prvi redovi sum ja. jas sum izrasnal tamu ako na nekoj mu se ribolovi i sheta na vozduh na treska toa sum jas :!: ja pamtam vo izdanija kako retko koj na moi godini ja pameti i pravel kejfovi na taa reka.od skara,banjanje,sportuvanje fudbal,ribolov...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 8:07 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
so toa deka ke ide sea nekoj i ke gi slika tije so mreza mnogu ste mi smeshni :lol:
tije se sekoj den tamu i so godini nikoj nishto ne prevzemal a site znaat!
pa zarem ne gi objavivme ohriganite koa fakaa vo mrest so harpun so ime i prezime! i shto se postigna so toa :lol: EDNO GOLEMO NISHTO!
ringo od vardar so cudovishtata cela makedonija gi vide i razbra so ime i prezime i shto se postigna NISHTO AHAHAHAHAHAAHHAAHHAH
samo sami ke si se stavime vo belja.
moj sovet e eden masoven protest pred sobranije i da se kaze sve shto se misli i da se iskochi vo ogromen broj.da se blokira pola graad da nemoze da mrdne soobrakajot.da bideme glasni i burni e togash nekoj ke se zaprasha i ke si reche abe ovije mnogu bile i ozbilni bile ne se zaebavale!!!! chim se sobrale volku znachi si imaat lugevo maka daj da vidime shto e problemot i togash da se vadat sliki,videja... da se kazat site problemi na edno mesto i na pravo mesto.samo taka ke ima rezultat a vaka nije shto se pravime drzava u drzava NISHTO!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 10:14 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Atanasovski НапишиCOLON
Ja do sega nemam videna vrateno pastrmka od nekoj ribar na forumov osven od nego.
Јас лично сум го видел Борис како враќа уловени пастрмки. Еве и јас како сум вратил, и тоа кога не било мрест, на лето!

[ img ]
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 11:38 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
И јас сум бил сведок на пуштање и тоа многу пати од Кременадла и од Филип, со други и не сум ни одел затоа не знам, така да не е се така црно, има многу карактерни луѓе на овој форум и добриот однос кон рибата е се поактуелен меѓу рибарите, барем кај оние кои гравитираат на форумов и тоа позитивно се шири


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 2:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Aj uste ednas,znam deka vi zdosadiv so obaa rabota posto ja poftoiriv 50 pati ali ke ja poftoram uste ednas.
Mrestot na pastrmkata e zavrsen nekade vo dekemvri. Toa sto Ilija bil sega, ne i go poremetil mrestot vo nieden slucaj, toa sto e seuste zabrana na Treska poradi mrest e od nekoj drugi pricini a ne poradi samiot mrest. Ete vcera doznav deka zabranata na Radika zavrsuva 15 januari? Dali toa znaci deka tamo ribata porano se imrestila? Nikako, oni sigurno si imaat uvid na taa voda i zbidnuvanjata na nea pa dozvolile ribolov od ovoj datum. So ova sakam da kazam deka e diskutabilno do koga treba da trae zabranata i koj pravila treba da se primenat posle mrestot. So svoeto prisustvo na Treska ne izvrsil nekakvo negativno vlijanie ili poremetuvanja na prirodnite procesi na pastrmkata. Da otidese na samiot mrest prv ke go lincuvav :D .
Zatoa ke ve zamolam da ne go sporeduvate so ribokradci i krivolovci, zatoa sto nemate osnova za toa. Ako nekoj misli drugacie, bi go zamolil da iznese argumenti, samo nemojte za mrest da zborite zatoa sto e on zavrsen pred 1 mesec.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 2:49 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
И јас сум бил сведок на пуштање и тоа многу пати од Кременадла и од Филип, со други и не сум ни одел затоа не знам, така да не е се така црно, има многу карактерни луѓе на овој форум и добриот однос кон рибата е се поактуелен меѓу рибарите, барем кај оние кои гравитираат на форумов и тоа позитивно се шири
Sekoja cest, bas mi e drago sto ova stanuva praksa. Predhodnoto go napisav zatoa sto vo sekoja negova reportaza ribata e vratena.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 3:01 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Филип НапишиCOLON
Atanasovski НапишиCOLON
Ja do sega nemam videna vrateno pastrmka od nekoj ribar na forumov osven od nego.
Јас лично сум го видел Борис како враќа уловени пастрмки. Еве и јас како сум вратил, и тоа кога не било мрест, на лето!

[ img ]
[ img ]
Mnogu ubavo ribce Filip,fantasticni boi.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 3:01 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Atanasovski НапишиCOLON
Aj uste ednas,znam deka vi zdosadiv so obaa rabota posto ja poftoiriv 50 pati ali ke ja poftoram uste ednas.
Mrestot na pastrmkata e zavrsen nekade vo dekemvri. Toa sto Ilija bil sega, ne i go poremetil mrestot vo nieden slucaj, toa sto e seuste zabrana na Treska poradi mrest e od nekoj drugi pricini a ne poradi samiot mrest. Ete vcera doznav deka zabranata na Radika zavrsuva 15 januari? Dali toa znaci deka tamo ribata porano se imrestila? Nikako, oni sigurno si imaat uvid na taa voda i zbidnuvanjata na nea pa dozvolile ribolov od ovoj datum. So ova sakam da kazam deka e diskutabilno do koga treba da trae zabranata i koj pravila treba da se primenat posle mrestot. So svoeto prisustvo na Treska ne izvrsil nekakvo negativno vlijanie ili poremetuvanja na prirodnite procesi na pastrmkata. Da otidese na samiot mrest prv ke go lincuvav :D .
Zatoa ke ve zamolam da ne go sporeduvate so ribokradci i krivolovci, zatoa sto nemate osnova za toa. Ako nekoj misli drugacie, bi go zamolil da iznese argumenti, samo nemojte za mrest da zborite zatoa sto e on zavrsen pred 1 mesec.
Не сакав да коментирам иако неколкупати прстите ми “летнаа“ према тастатурата.
Илија кажа...“КРИВ СУМ“.... и точка. Минатата година СИТЕ бевме РИБОКРАДЦИ и чик некој аргументирано нека ме убеди дека не е така. Аргументи од типот крив беше Јанко, Петко, Станко што немаше концесии и сл. НЕ САКАМ да ми споменувате. Единствена “вина“ на Илија е што јавно објави дека ЛОВЕЛ на река без концесија. Општото правило кое мислам го има и во риболовните основи дека...“ако фатиш риба која во тој период е забранета за риболов должен си да ја пуштиш..... е ИСПОЧИТУВАНО. И што понатаму ?....мислам дека секоја дискусија по оваа тема веќе е излишна.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 3:15 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Komentarov ti e na mesto.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum