www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

Државна мушичарска лига 2019
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=119&t=7020
Страна 22

АвторCOLON  Филип [Чет Феб 21, 2019 9:18 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Државна мушичарска лига 2019

Прво и второ коло, катастрофа. Претходните денови имаше добра активност на рибата, во петокот врнеше ненајавен снег на горниот дел, времето беше таман, ама во саботата кога бевме да местиме патека со Емил и Зоки времето се затопли. Сабајлето во саботата немаше активност на рибата, после местевме две патеки, една горе од криви мост до Сенце, а втората 15 км подолу, кај Бошков мост. После местењето, од 15:45 до кај 16:30 ловевме малку на една локација измеѓу и сите извадивме по некоја риба.
Во неделата, на денот на натпреварот, температурата на водата падна на 3 степени ( је мереше Ивица) и немаше буквално никаква активност на рибата. Претходните денови и недели кога ловевме убаво (бар дел од нас), температурата на водата беше 8-9 степени. Во неделата дојде снежна вода, од снегот што се топеше горе и го изедовме немиен.
Јас конкретно на места каде што фрлав 200 пати, кога ќе им се приближев после тоа, гледав пастрмки како бегаат. Така да, рибата беше тука, лежеше долу, ама едноставно не се хранеше.
Само Пепи г'злакот во второ коло закачи едно пастрмче, бог знае како, инаку никој друг немаше ниту еден удар.
Останува конечната пресметка за трето и четврто коло, на Треска.

Ама затоа имавме топ фотки :D

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

АвторCOLON  Boris [Чет Феб 21, 2019 10:26 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Државна мушичарска лига 2019

ебати среќата мушичарска :( ајде ваљда ќе има повеќе риби следните кола

АвторCOLON  CTS-klen [Чет Феб 21, 2019 7:28 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Државна мушичарска лига 2019

Sve super steta sto ribata ne bila aktivna.
Poveke sreka vo slednite kola ;)

АвторCOLON  Филип [Пон Maј 20, 2019 10:44 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Државна мушичарска лига 2019

Трето и четврто коло, многу подобри отколку првото и второ коло. Скоро сите натпреварувачи имаа улов.
Конечните резултати од лигата се:

1. Перо Стефков
2. Филип Серафимовиќ
3. Александар Цветановски

Малку фотографии:

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Страна 22 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/