www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Maј 07, 2024 1:01 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Облека за испод "waders"
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 08, 2012 10:33 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON384
ЛокацијаCOLONСкопје
Имате ли искуство со дишечки и неопрен? Јас досега имам користено само овој што го имам гумен целиот или ПВЦ. Малку имам проблем со кондури и патики пошто носам 45, а комбилизонот ми е 46 :D Планирам да дадам докај 200 еур па ке видиме.

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Облека за испод "waders"
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 09, 2012 2:32 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Ti preporacuvam disecki waders,jas licno drugo nesto ne bi kupil. E sega ednas Ilija imase dobra poenta na ovaa tema. Se zavisi kolku vreme proagas vo voda, na koja voda lovis i dali si isklucivo musicar ili si i krabdjija i bojnicar i od se po nesto.
Znaci ako vlagas samo do kolena vo voda onda i PVC ke ti vrsat rabota i ne bi imal potreba da se trosis na ovie drugive.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Облека за испод "waders"
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 09, 2012 5:22 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON384
ЛокацијаCOLONСкопје
За Лепенец и Пчиња сигурно нема да ми треба нов, но оабвезно ке ми треба за Јужна Морава, ловам највеке кај Предејане Грделичка Клисура каде не толку топла како Лепенец и Пчиња но не е толку ладна како Треска, ке треба за на пролет и доцна есен. Исто така за на Треска а може летово, Радика, и некои други места и екскурзии што ке испаднат.

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Облека за испод "waders"
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 09, 2012 5:27 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Ное 24, 2010 1:23 pm
МислењаCOLON29
ЛокацијаCOLONSkopje
Dragan, jas imam 5 pati nosen neopren kombinizon cormoran , golem broj, ako si zainteresiran kazzi rado bi go dal zaso sea zemav dishechki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Облека за испод "waders"
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 09, 2012 5:32 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Aj ke stavime po nekoj komentar na ovaa tema.Znaci jas toplo preporacuvam disecki kombilizon na sekoj sto saka da pominuva vreme na voda.So drugi zborovi mislam deka sekade vo svetot koga se misli na kombilizon se misli na disecki.Ama so plakanje na 200 evra ne si go resil problemot.Si dobil mushama koja ti e komotna ama ne te topli.Ke treba da planiras uste nekoj denar za obleka ispod kombilizonot.Dobrata rabota e sto mozes vo pocetan moment da planiras i obicni alista,volneni corapi,dzivri....
Inace Dragan mislam deka si greska deka za Pcinja ne ti trebaat.Mislam deka diseckite se mnogu dobri onamu kade sto ima potenje i jako sonce.Ako sakas eden den mozam da ti go dadam mojot kombilizon da go probas za da dobies vpecatok.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Облека за испод "waders"
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 09, 2012 6:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON384
ЛокацијаCOLONСкопје
Епа ај нека се собере некоја пара повеке па да видиме да земеме нешто поквалитетно. Иначе што се однесува до Пчиња и Лепенец може добро да ми дојде потењето летово во мојов комбилизон пошто според најновите мерења качив над 100 килограми :mrgreen: висина околу 191 цм така да едно 15-20 килограми треба да ослабам. Изгледам смешно кога ке го облечам комбилизонот. Не за друго, еве пред некоја недела влегов на Треска над појас, стомакот многу отпор дава на водата и тешко се одржува рамнотежа :mrgreen:

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Облека за испод "waders"
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 09, 2012 6:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Не за друго, еве пред некоја недела влегов на Треска над појас, стомакот многу отпор дава на водата и тешко се одржува рамнотежа
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum