www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 12:33 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONЧет Aвг 18, 2011 1:30 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
сум бил таму одамна едно 5-6 пати и место за фрлање со мушица има доволно само може да е проблем ако има многу рибари на езерото,зошто езерото е многу мало.За влегување мислам дека е проблем зошто нема плитки места каде што ке можеш да застанеш.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONПет Aвг 19, 2011 4:34 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
Atanasovski НапишиCOLON
BI VE ZAMOLIL ZA INFORMACIJA

Za nekoj den planiram da go posetam GOGO MONT. Ideata e Krap i Stuka na musica. Bi sakal da znam dali navistina ima stuka vo ezeroto i dali e voopso dozvolena za lovenje.
Vremeto mi e ograniceno i ne bi sakal da mi sluci nesto od tipot " decko kade be ti tuka na stuka :lol: "
Posto ne sum bil tamo pa ne ja ni znam konfiguracijata na terenot. Dali prostorot dozvoluva musicarenje voopsto?
Dali postoi moznost da se navleze vo voda ?
Blagodarnost za informaciite a ja ke vi se oddolzam so edna fina reportaza za ovoj tip na ribolov. Potocno musicanje na Stuka i Krap.
Dimitar НапишиCOLON
сум бил таму одамна едно 5-6 пати и место за фрлање со мушица има доволно само може да е проблем ако има многу рибари на езерото,зошто езерото е многу мало.За влегување мислам дека е проблем зошто нема плитки места каде што ке можеш да застанеш.
Da nadopolnam samo. Ima eden del relativno plitok nasproti restoranot, na drugata obala, no neznam dali ke mozes da vlezes od krapdziite. Ima stuka, sme fatile 5-6 pomali na vobler no sigurno ima i pogolemi nad 2 kg. cesto digaat galama koga lovat okulu trskite.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 24, 2011 1:35 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
ima stuki golemi kako ajkuli......gazdata ima fateno mnogu golema vaka po slika gledajki ja sigurno ima okolu 90-100cm......samo najgolemite primeroci gi facaat na ziva riba kako mamec....cekame reportaza

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 16, 2011 12:28 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
Eve edno ubavo filmce, merak da ti dojde krap na musica da brkas :)


_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 16, 2011 6:58 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
filip030682 НапишиCOLON
ima stuki golemi kako ajkuli......gazdata ima fateno mnogu golema vaka po slika gledajki ja sigurno ima okolu 90-100cm......samo najgolemite primeroci gi facaat na ziva riba kako mamec....cekame reportaza
Pred edna nedela bev vo kriva palanka i odluciv da pominam na Gogo-mond za da frlam nekoja musica.Brkav stuka ama me interesirase i aktivnosta na krapot.Za zal krapot ne mrdase a od stukite imav samo edno promasuvanje na edna stuka.Zdavje drug pat.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 04, 2012 8:49 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
kire НапишиCOLON
Предлог локација од мене за проба да се лови крап на мушичка.Езерото Бентомак во Ранковце,крапот е научен да зема леб од површина и кога ќе му фрлиш леб во водата спобудалува :D
VladoMKD НапишиCOLON
Tamu na smoki od raka jade :lol:
Да не ја заборавиме темава, летото се ближи.

Би било фино да пробаме на комерцијаливе да закачиме некое крапче на сува ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 29, 2012 9:49 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aвг 07, 2011 8:13 pm
МислењаCOLON245
Поради успивањето мораше да се тражи некој рибник каде што нема да мора да крмам и одма во Гиновци.Само кога ги видов луѓето не знаев каде да му ја летнам и се зачикав меѓу трските.Крапот работеше како луд па решив освен на лепче да пробам и на се друго.На пченка јадеше исто така не чекаше ни да пропадне.И ми текна на темава па пробав. Фатив едно зелено како пеперутче и го ставив на јадичка ги извадив оловата ја спуштив тапата на 5цм и посматрав и по неколку секунди удар на крап некаде околу 1кг.Штета што немаше кој да ме снима мојте беа во кафеаната и не ме дружеја ама сепак имав еден другар кој цело време се вртеше околу лебот.
[ img ]
му давав да јаде ама пак не сакаше да ме снима :x .Туку поентава ми беше дека на вакви езера крапот јаде со сигурност на мушица а и тапата ич не му сметаше а не на спининг а за на дива вода немам поим.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum