www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 7:16 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 2:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Atanasovski НапишиCOLON
piratiti НапишиCOLON
Cudna rabota :shock:
Da go sluvav ova bez da gi vidim faktive ne bi veruval na ova.
Krap na musicka ... !!!
Na prvoto postaveno video imas i edna opcija kako da go namamis na musica. Pogledni go ako te interesira.
На првото поставено видео, мислам на езерцето, крапот е научен да зима храна од површина.Веројатно околу езерото шетаат доста луѓе и хранејки ги птиците крапот се научил да зема храна од површина.И самиот презентер кога ја фрлаше онаа храна за кучиња се изненади што не се собраа птиците.Мислам дека за успех во лов на крап со мушица на површина треба рибата да е навикната да ја зема храната од површината.

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 3:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
lani oktomvri mesec vo belgrad na ada ciganlija sedime vo eden kafebar do ezeroto i koga eden sto prodavase pukanki rasipa cela kesa stari pukanki vo voda prvin sletaa galebite,ali gledam nesto cudno se slucuvase otrcav gledam krapovi i toa dosta krupni parcinja se hranea na povrsinat i toa vo plitko na nekoi 0,5-1metar togas mi padna na pamet da se stavi pukanka na jadica bi gi rasturil,ali na toj del od ezeroto ribolov nee dozvolen,a najcudno e sto prethodno praev muabet so povece ribari koi lovea od platformite nikoj nisto so denovi ne lovi

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 3:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Atanasovski НапишиCOLON
Jasno Filip, ne bi mi padnalo ni na pamet da odam na Debar i da brkam krap ma musica. Bi sakal da proban na nekoe komercijalno ezero. Mislam deka bi mi napravilo kejf, krap na musicarka, pa duri i da e na naj utepanoto komercijalno ezero.
bi ti prporacal na gogomon vo letnite zeski denovi siot krap izleguva na povrsina na vodata,se primetuva i kako se hrani po povrsinata

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 3:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Fala za preporakata ;) . Bas i ciljav na toa ezero od pricina sto ima i stuka. Taka da moze da ispadne odlicen ribolov.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 3:33 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Претходно набави си:

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 24, 2011 3:40 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Ete, Filip i musici ni najde koj se soodvetini. Tie prvite, izgleda deka se site od elensko vlakno. I izgledaat lesni za vrzuvanje.
Mislam deka se vrzuvaat kupcinja od srna/elen na 3 navrata, pocnuvajki od okceto prema opasot. I na kraj se formiraat so nozici. Ova ako nekoj saka vrze vakvo nesto.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 03, 2011 8:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Atanasovski НапишиCOLON
Prvo doaganje u MKD i idam na krap so musicarkata. Zdravje boze u Avgust mesec. Mora da se proba ovaa rabota.
Предлог локација од мене за проба да се лови крап на мушичка.Езерото Бентомак во Ранковце,крапот е научен да зема леб од површина и кога ќе му фрлиш леб во водата спобудалува :D мислиш дека зоврива водата.Јас мислам дека тука 100% ке се фати и на мушичка.Крапот јаде како будала фрли вади невиден кејф :D ,поминав денес онака попатно ;) ама за жал не ловев немав трска :twisted: крап има навистина многу и не се плаќа да се лови,ама е фати пушти.А вкусен е навистина :lol:во тоа се уверив :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONСаб Aвг 06, 2011 7:01 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
kire НапишиCOLON
Atanasovski НапишиCOLON
Prvo doaganje u MKD i idam na krap so musicarkata. Zdravje boze u Avgust mesec. Mora da se proba ovaa rabota.
Предлог локација од мене за проба да се лови крап на мушичка.Езерото Бентомак во Ранковце,крапот е научен да зема леб од површина и кога ќе му фрлиш леб во водата спобудалува :D мислиш дека зоврива водата.Јас мислам дека тука 100% ке се фати и на мушичка.Крапот јаде како будала фрли вади невиден кејф :D ,поминав денес онака попатно ;) ама за жал не ловев немав трска :twisted: крап има навистина многу и не се плаќа да се лови,ама е фати пушти.А вкусен е навистина :lol:во тоа се уверив :D
Kire samo za da bidam siguren za koe ezero zboris?
Dali za ezero Park kade sto e izgradena crkvicka na visocinkata preku mostot?
Nemoj da mi kazes tamu kade sto ima restoran i zivotni zatoa sto site ezera imaat :lol:

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONСаб Aвг 06, 2011 8:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
ilija НапишиCOLON
kire НапишиCOLON
Atanasovski НапишиCOLON
Prvo doaganje u MKD i idam na krap so musicarkata. Zdravje boze u Avgust mesec. Mora da se proba ovaa rabota.
Предлог локација од мене за проба да се лови крап на мушичка.Езерото Бентомак во Ранковце,крапот е научен да зема леб од површина и кога ќе му фрлиш леб во водата спобудалува :D мислиш дека зоврива водата.Јас мислам дека тука 100% ке се фати и на мушичка.Крапот јаде како будала фрли вади невиден кејф :D ,поминав денес онака попатно ;) ама за жал не ловев немав трска :twisted: крап има навистина многу и не се плаќа да се лови,ама е фати пушти.А вкусен е навистина :lol:во тоа се уверив :D
Kire samo za da bidam siguren za koe ezero zboris?
Dali za ezero Park kade sto e izgradena crkvicka na visocinkata preku mostot?
Nemoj da mi kazes tamu kade sto ima restoran i zivotni zatoa sto site ezera imaat :lol:

Да, тоа е езерцето :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Musicarenje Krap
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 16, 2011 2:14 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
BI VE ZAMOLIL ZA INFORMACIJA

Za nekoj den planiram da go posetam GOGO MONT. Ideata e Krap i Stuka na musica. Bi sakal da znam dali navistina ima stuka vo ezeroto i dali e voopso dozvolena za lovenje.
Vremeto mi e ograniceno i ne bi sakal da mi sluci nesto od tipot " decko kade be ti tuka na stuka :lol: "
Posto ne sum bil tamo pa ne ja ni znam konfiguracijata na terenot. Dali prostorot dozvoluva musicarenje voopsto?
Dali postoi moznost da se navleze vo voda ?
Blagodarnost za informaciite a ja ke vi se oddolzam so edna fina reportaza za ovoj tip na ribolov. Potocno musicanje na Stuka i Krap.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum