www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 12:33 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Century FMJ + Shimano Power Aero TD
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 15, 2014 10:21 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Благодарам на честитките :)

Да си купите поубави..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Century FMJ + Shimano Power Aero TD
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 15, 2014 2:26 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
MaximJaki НапишиCOLON
Abe tendzerko :howitz: niedna trska ne frla sama, covekot ja frla, uspori, ima vreme, celo zimo e pred nas... pa sto drugo da se pravi osven da se trenira frlanje ?
Da ne ispadne na kraj deka ne bilo do trskata nego do tehnikata ;)


abre tendzerko , ribar ne te upravija a ja ke te upravam da znaes :D :D
za taa trska treba maz , olovo da ja napolni i da isfrli,,

taka da ne gledam mazi za frlanje,, ajde vezbaj celo zimo i dojdi na veleko ja so na tfta prologicot kineski, da ti kazam kako se frla :D :D
Citate li kolegi ? Eve koj ne pretstavuval niz svetot na krapskiot ribolov ...Trebalo maz za ovie trski ne zeni :head_bang: Abe odi pokri se covece . . . Olovo trebalo da ja napolni :head_bang: Znaes sto trebalo ? Trebalo da ne izigravate seznajkovci ovde i da ste se potrudele da naucite kako se frla so trska , posebno so ovie fast trski ! Ne mozes bre covece sam se da naucis , nekogas treba da zamolis za pomos od lujge koj znaat ...Teorijata za fast trska Martin vi ja kaza ostanuva teskiot del ...praksata :D Nemoj nekoj fala da mu rekol . . :thumbdown: I ne pametuvajte /deka mozebi Martin napisal nesto pogresno/zatoa sto seto sto Martin vi napisa go potvrduva onaj koj gi drzi skoro site rekordi vo distance casting .. . .
A sega prodolzete da se filmate . . . deka ste znaele ova uste vo prvo oddelenie . .. . :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Century FMJ + Shimano Power Aero TD
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 15, 2014 2:42 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne tropaj gluposti keltan,, ni nsi ja videl ni si ja frlal... sum ja videl i frlal uste koga izlegoe,,

edna od najteskite trski za daleku frlanje i sekoj ne moze da ja frla,,

koncetriraj se malku sto pisuvas , zboruvam za iskustvo za ljudge iskusni frlaci sto gi kupija i nikogas ne frlaaa,,,,,,

i dosta so toa koj ne prestavuva u svetot,ku,,,v mi go pukna,, pa da te stavime tebe od tastatura da se takmicis,,

eve ti edno prasanje za tebe,, sto internet drugarite reprezantativci hrvati srbi itn ne frlaat so ovie trski iako ima frlacka akcija,,\
odgovotrot ti e pogore

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Century FMJ + Shimano Power Aero TD
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 15, 2014 4:05 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
ne tropaj gluposti keltan,, ni nsi ja videl ni si ja frlal... sum ja videl i frlal uste koga izlegoe,,

edna od najteskite trski za daleku frlanje i sekoj ne moze da ja frla,,

koncetriraj se malku sto pisuvas , zboruvam za iskustvo za ljudge iskusni frlaci sto gi kupija i nikogas ne frlaaa,,,,,,

i dosta so toa koj ne prestavuva u svetot,ku,,,v mi go pukna,, pa da te stavime tebe od tastatura da se takmicis,,

eve ti edno prasanje za tebe,, sto internet drugarite reprezantativci hrvati srbi itn ne frlaat so ovie trski iako ima frlacka akcija,,\
odgovotrot ti e pogore
1.Samo potvrduvas deka e tocno se sto napisav ! Si ja videl i frlal i ne si frlil ?? I problemot e vo trskata ..ne vo TEBE ??? Idi begaj bre :lol:

2.Gi kupile iskusni frlaci ?? Iskusni a ne mozel-znaele da frlat so niv ?? Se prasam togas kako gi proglasuvas deka se iskusni frlaci :head_bang:

Citaj bre sto vi napisa Martin ..ete za toa ne mozele da postignat dalecina koja so parabolik ja postigale i na koja osnova ti gi racunas iskusni frlaci . . .. I sega pocnete so pisuvanje ..abe nie go znaevme ova . .. .Ama . .. . . :lol:
TESKA trska za frlanje ne postoi bre zajce edno nakisanto :D Postojat samo lujge koj ne znaat so taa trska da rakuvaat . . . ama sto jas znam od zad tastatura ..treskam gluposti ....JBG ona japonceno so onaa DAIWA SUNDOWNER dzitka olovo preku 200 metri . .ama MAZ e BRE toj ... po tvojata logika a ne kako nas mrsulkovci . .. .
Ti po pisuvanjevo tvoe , nikogas nema da svatis sto toa MArtin saka da ti kaze . .. .ne slucajno deset pati ve prasav koja e razlikata vo nacinot na frlanje na parabolik i Fast trska .A ima OGROMNA razlika .......AMA srejca ima ovdeka i drugi krapcii koj se nadevam deka ce im koristi ova .. . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Century FMJ + Shimano Power Aero TD
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 15, 2014 4:22 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Pazi ova ..vaka izgleda MAZ ne kako mene i zajceto velesko :lol:
Samo 197 metra ... jbg .. Se prasam kolku bi frlil Strafcineger ..500 metri najverojatno ..a zajce sto mislis ?



A eve go i mazeto na site vreminja :NotWorthy:


_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Century FMJ + Shimano Power Aero TD
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 15, 2014 5:04 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
samo praksa i nisto poveke.
trskite se odlicni i nemam so niv niedna riba izgubeno.Drzat kolkav sakas tovar a limitot e do covekot ne do trskata

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Century FMJ + Shimano Power Aero TD
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 15, 2014 5:15 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
DarkoNs,malkumina go znaat vo zivo.Poslab e od mene a moja visina
Obicno e vo tim so Braca Kikinda


_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Century FMJ + Shimano Power Aero TD
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 15, 2014 5:22 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
E sega Jane ti prodolzi da se ubeduvas so :ico: :hit_head: deka treba maz da bides ne zajce za daleku frlanje ... :crazy:

Deka sekoj ne go biva , mi e jasno . Nekoj go ima vrodeno instinktot za frlanje ,ama deka so trening ,ama trening potkovan so znaenje .. KAKO .. ne maftanje po livada kolku da plasis cavkite po topoli ....ne moze da se dostignat dalecini za respekt ...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Century FMJ + Shimano Power Aero TD
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 15, 2014 5:31 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
So nego nemozes da se dokazes zosto odamna frla najveke od site nas :D :D :D :D :D :D

Ima drug problem on ama ne za u ovaa tema

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Century FMJ + Shimano Power Aero TD
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 15, 2014 9:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
martinMK НапишиCOLON
Да ви се пофалам на новите хаубици
13' 3-5oz Century FMJ X2 + Shimano Power Aero TD X3..

После долго време чекање и посакување на оваа комбинација конечно ми се оствари сонот..
Мартин честито нови придобивки, големи риби да вадиш, далечините не се толку важни!
ПС. мноооогу off-topic


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum