www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 9:42 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS265»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 19, 2011 6:30 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Ное 01, 2010 6:28 pm
МислењаCOLON99
Vidi na tica eden model,ne mi teknuva tocno koj model bese Daco gi ima tie i se so bait raner,malku se poteski ama naj kvalitetnoto nesto od tica sto e napraveno se tie masinki,namam prociteno zabeleski za tie a cenata i nekade od 70-80 evra samo sto nemat rezervna spula,gi ima posebno se prodavaat i toa razlicni ne edna standardna spula,kaj tie tici e dobro sto ne se napraveni smsnkerdki,hristo malko gi due cenite a i golem del od opremata mu e od anglija od leslie luton


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 20, 2011 12:58 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Гледав повеке модели на Тика и некако не му упаднаа у очи.
Да не е овај модел случајно http://www.knkfishing.com/pd-tica-abyss ... g-reel.cfm.
Јас порачав вакви http://hristocarp.com/shop/product_info ... cts_id=726 гледав ногу по разни англиски форуми доста ги фалат,а цената е таа како кај Христо дури од Англија да ги порачаш и поскапи ке ти испаднат.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 20, 2011 1:42 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Ное 01, 2010 6:28 pm
МислењаCOLON99
Da taa e ticata abys


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 20, 2011 11:01 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Кој е Христо??? И јас разгледувам машинки.....сеуште се немам одлучено


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 20, 2011 1:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Христо е најдобриот бугарски крапџија,поранешен шампион мислам на Бугарија во крапски риболов.Сега има веб-шоп и плус произведува негови боили,миксеви,ароми и се можно за изработка на боили.
http://hristocarp.com

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 22, 2011 9:47 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 16, 2011 12:28 pm
МислењаCOLON46
ЛокацијаCOLONВелес
Што ќе кажете за набавка на целокупна опрема за ловење крап од програмата на spro?или можеби има само сегменти од брендот што се истакнуваат како квалитетни.Од поискусниве крапчии очекувам помош во избирање на опремата,а исто и еве гледам струмичани имаат добра опрема,дали се нуди се тоа во Струмица или има нешто и набавено во странство?..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 22, 2011 11:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
AntonioVe НапишиCOLON
Што ќе кажете за набавка на целокупна опрема за ловење крап од програмата на spro?или можеби има само сегменти од брендот што се истакнуваат како квалитетни.Од поискусниве крапчии очекувам помош во избирање на опремата,а исто и еве гледам струмичани имаат добра опрема,дали се нуди се тоа во Струмица или има нешто и набавено во странство?..
Цела опрема ни е од странство(крапската) ;)
Имаш во Бугарија,Србија.....а преку инетернет и од Германија и Англија.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 22, 2011 11:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Другар за Spro не знам,ништо немам користено од нив,можама да ти кажам дека за ситни акцесоари според мене најдобри се Gardner или ACE,најдорби мислам и по цена и по квалитет јас оваа година порачав од нив и видов дека за џабе давав толку многу пари за Korda.Машинки зависи до колку пари си расположен да дадеш,ама мое мислење е дека добра крапска машинка под 100еу тешко дека ке најдеш.Добри машинки околу таа цена се Cormora,Tica,Wychwood и TFG.Стапови за крап и на многу добра цена по мене се најдобри JRC и јас вчера што и фрлив око на едни Wychwood(оваа марка ја спомнувам често зашто овие два-три дена по англиски форуми читам многу пофални зборови исто и за Gardner).Мамци,ароми,прихрана и се комплет за изработка на боили користам Solar.Погледај тука има ногу интересни и ефтини работи,само ако има кој да ти ги донесе од Бугарија.

http://shop.fishbg.org/

http://hristocarp.com/shop/index.php?language=BG

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 22, 2011 11:32 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 16, 2011 12:28 pm
МислењаCOLON46
ЛокацијаCOLONВелес
Еве разгледувам баш по вашите предложени сајтови.има стварно интересна и не многу скапа опрема.Никола малку во темава почнав муабет и за останатата опрема не само за параболици,ке отварате тема и за се останато што е за крапски риболов или тука да полемизираме за се? :D Димитар разгледував на гугл за твојот избор,па еве баш би ми било итересно и другиве крапчии да ја споделат нивната целокупна опрема,така е полесно за нас што почнуваме со ловот на крап со оваа опрема полесно да направиме квалитетен избор.До сега ловев крап само на тапа на Велешко и ретко на оловка.користев се од Шекспир.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Параболици за крап
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 22, 2011 11:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
AntonioVe НапишиCOLON
Еве разгледувам баш по вашите предложени сајтови.има стварно интересна и не многу скапа опрема.Никола малку во темава почнав муабет и за останатата опрема не само за параболици,ке отварате тема и за се останато што е за крапски риболов или тука да полемизираме за се? :D Димитар разгледував на гугл за твојот избор,па еве баш би ми било итересно и другиве крапчии да ја споделат нивната целокупна опрема,така е полесно за нас што почнуваме со ловот на крап со оваа опрема полесно да направиме квалитетен избор.До сега ловев крап само на тапа на Велешко и ретко на оловка.користев се од Шекспир.
Па убаво е -за да е попрегледно,тука да се пишува се за параболиците.....а за другите нешта од крапската опрема да си се отвараат посебни теми ;)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS265»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum