www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Дек 07, 2023 11:30 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS8»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 05, 2012 3:02 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Колеги..

Ме интересира што би препорачале од меч стапови кој може да се најдат кај нас во продавниците..
Свесен сум дека има разни специфики.. па ме интересира некое искуство со некој трски кој сте ги користеле..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 05, 2012 3:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
Martin,momentalno nie nemame vo prodavnicata mec trska ,tuku telemec...
No preporaka e :

http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=1

http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=1

http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=1

DOKOLKU NE TI SE BRZA ,na prolet ke odi narackata tubertini

Bistro :lepi:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 05, 2012 3:51 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
viewtopic.php?f=129&t=2685

Martin, ova e tema od G.Cuculoski. Ima edna specifikacija napraveno i spored nego toa e sosema dovolno. Razgledaj moze ke ti pomogne nesto.

Pozdrav

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 05, 2012 4:55 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Martin bez razlika na markata po moe 15-30 gr e match koj ke izdrzi borba so pogolemi ribi.5-15gr e za pofino fakanje odnosno pomali ribi.I dvata ke ti zafrlat daleku.I dvata ke izvrsat dobra rabota.Jas preferiram podolg match 3,90 ili 4,20 mnogu e poparabolicen od pomaliot vo ista gramaza.

Neznam shto ima kaj nas na pazarot zoshto toj shto imase najdobri ja zatvori prodavnicata.Vidi kaj Zare mislam deka ima po nekoj ostanat na zaliha ama se 5-15gr

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 05, 2012 5:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Piratiti prodavase edno vreme..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 05, 2012 9:44 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Се договоривме со Пиратити.. :D

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 06, 2012 12:18 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Мечот на пирати е 5-15 акција.. ок ми е за да си факам и по мала риба.. за следен.. сигурно сакам појак.. нели.. боље е два.. па може да се договориме со зоки рибарски да видиме што има тубертини да понуди..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 06, 2012 12:52 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
Dojdi vo sekoe vreme ke ti kazam ..no popamento e da pocekas da stasa katalog na tubertini 2013ta ..a obicno stasiuva pred NG ....izborot e tvoj..narackata na tubertini planirame na prolet.... :lepi:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 06, 2012 8:36 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Пирати ми го донесе мечот.. искрено да ви кажам од сабајле кога се разбудив.. на секој 10 мин го гледав саатот кога ке дојде 16.00 часот..

Дојде и тоа време и ми се јави Пирати.. одма скокнав кај Пепи.. веќе ме чекаа таму.. и одма се фативме за работа.. кога го здогледав.. љубав на први поглед.. пенкалце.. прекрасен.. кевлар + карбон и супер плута.. Х врап мотан карбон.. мхх.. како телескопот што го имав.. пред да го заглавам :cry:

Па го заливме со кафе и пиво.. и дружината ми посака само капиталци да мкнам со него :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за меч стап
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 06, 2012 8:40 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
И јас ти поскаувам исто, ништо помалце. 8-)

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS8»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum