www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 8:54 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS39»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 9:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
kompir99 НапишиCOLON
Kire dodeka sobiras pari,odmaraj oci a koga ke soberes....tuka sum...za pomos..pozdrav...
[ img ]
[ img ]
Парите се тука во џеб само сега немам време да прошетам,фала за помошта сметам на тебе околу изборот.Се разбира и други мислења ке се земат во предвид. :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 9:59 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 9:01 am
МислењаCOLON116
Taa trska New Hunter 6-ka ja imam i jas od pred 2 godini. Ne veruvam deka e samo 230g teska (pa i so drzac i vogjici :? ), oti posle 2-3 saata pecanje skobal boli ramoto i grbot od nea. Ne sum imal prilika da zakacam pogolema riba na nea pa da vidam kako se odnesuva, a za tie do 700-800g e dovolno jaka. Izgleda e popularna sekade vo Makedonijava, mnogu veleski ribari ja imaat, ne e kojznae so, ama kako sto kazavte kolku pari tolku muzika, a za tie pari mislam deka e best buy zasega.

Pozdrav


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 10:11 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 5:12 pm
МислењаCOLON14
ЛокацијаCOLONbitola
Pred edna godina i jas bev vo potraga po seska imav dilema pomegu new hunter i silstar se odluciv za silstar 7-25 akcija dosta potvrd vrv od hunterot.Vo bitola cenata na hunterot e ista 2300 i dosta se koristi,silstarot e 2700,a koga sme kaj tezinata i dvete bea teski tocno 300gr so kariki i drzac za masinka(mereno na digitalna vaga)..........pozzzzzzz


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 10:45 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
kompir99 НапишиCOLON
Kire dodeka sobiras pari,odmaraj oci a koga ke soberes....tuka sum...za pomos..pozdrav...
[ img ]
[ img ]
Vlade,Kompir, Kire carevi ste, fala mnogu za sovetite i se sto kazavte si e bash taka "kolku pari tolku muzika" trskata se slozuvam deka ima sigurno 300 gr. i deka vrvot i epten mek i mi padna vo oci toa sto mi deluvase mnogu neizbalansirano (ova kolku sto razbiram jas od oset)....

Se slozuvam i deka e mozebi najdobro za tie pari vo momentov, no se mislam okolu toa Kompir so go kaza za krutosta i brzinata na kontrata sto moze da ja zadades.

Na primer Tunbertini 4000 PR / 0 -30 gr./293gr./ sosema mi bese porazlicna od ovaa i mi izgledase mnogu pozdravo i postegnato i noramlno si cinese 3900 den.

Ke otidam i do Trofej tamu Filip mi pisa za tie Leneafe (ili kako se pisuva) da vidam sto nudat oni a deka ke gi plesnam 3500 - 4000 den. sekako ke gi plesnam, samo kade ke bide. :mrgreen: pa ako imate za do taa cena da mi preporacate nesto dobro kazuvajte, arno kazav jas deka otkako pocnav da pisam so vas mi e pokaci kriteriumot za oprema, a parite mi se namaluvaat od kupceto :mrgreen:

Ke vi pisam i utre ako stignam da prosetam i do Trofej.

Pozdrav,

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 08, 2011 2:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Дали некој има некакво искуство со COLMIC EX-TREME 6m,моментално ја нема во Марти Спорт ја чекаат секој момент и имало многу нарачки. :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 08, 2011 3:03 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
Ja bev i u Trofej, nesto mi kazuvaa tamu edna PRO SPORT Champion 600 (ili taka nesto), vaka arno izgledase ama na nea osven toa deka e 6 metri dolga nisto drugo nemase, ni akcija, ni gramaza nisto, so okca naredena za 3000 ja davaat..... do sega za 3900 najubedlivo mi deluvase TUBERTINI 4000 PR/ 0-30 gr./293 gr./ izgleda nea ke ja zemam.

Ako imate uste nekoja sugestija do taa cena kazuvajte, ako ne ke odam da si ja kupam :ugeek:

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 08, 2011 3:22 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
kire НапишиCOLON
Дали некој има некакво искуство со COLMIC EX-TREME 6m,моментално ја нема во Марти Спорт ја чекаат секој момент и имало многу нарачки. :D
Машала, италијанска трска од 6 метри - 160 грама. (во Германија чини 170 ЕУР, во Полска од 150 до 190 ЕУР, во огласи на старо во Србија оди 100 ЕУР)

Колку бараат во Марти за неа? :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 08, 2011 3:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Kire colmic extremot vo Madjarska lani na saem ja najavuvaa kako vrv od trska....Marti sport saka mnoooooogu prikazni neznam kolku go znaete Zarko.....Sekade vo evropa momentalna cena na Colmikot mu e 195 evra...pa sega zamisli kolku ke bide kaj nas..inaku najskapata verzija e EXTREMOT....Pozdrav.....
Rade ne me svakaj pogresno begaaaaaj od 6m....zasto nema sto nemozam jas ili nekoj od ostanatite so 5m a do moze nekoj drug so 6m.....5m se mnogu podobro isbalansirani i poprakticni za nasive vodi zosto gi nemama nie Dunav,Sava ,Tisa...za 6 m trska da bide dobra mora dosta da kosta....pozdrav..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 08, 2011 4:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Филип НапишиCOLON
kire НапишиCOLON
Дали некој има некакво искуство со COLMIC EX-TREME 6m,моментално ја нема во Марти Спорт ја чекаат секој момент и имало многу нарачки. :D
Машала, италијанска трска од 6 метри - 160 грама. (во Германија чини 170 ЕУР, во Полска од 150 до 190 ЕУР, во огласи на старо во Србија оди 100 ЕУР)

Колку бараат во Марти за неа? :)
Уште нема формирано цена,ги чекаат деновиве да дојдат-од утре натаму. ;) ;)

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 12, 2011 12:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
kire НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
kire НапишиCOLON
Дали некој има некакво искуство со COLMIC EX-TREME 6m,моментално ја нема во Марти Спорт ја чекаат секој момент и имало многу нарачки. :D
Машала, италијанска трска од 6 метри - 160 грама. (во Германија чини 170 ЕУР, во Полска од 150 до 190 ЕУР, во огласи на старо во Србија оди 100 ЕУР)

Колку бараат во Марти за неа? :)
Уште нема формирано цена,ги чекаат деновиве да дојдат-од утре натаму. ;) ;)
Бидејки бев 3 дена во Битола а ми јавија од Марти Спорт дека дошол COLMIK EXTREME 6m,едвај дочекав да одам да ја видам,отидов сабајлево ја видов трската и морам да признам многу се разочарав. :o
Прво што ми падна во очи MADE IN CHINA,и трската многу мека 10gr. акција, целата се витка.Инаку лесна пердув,цена 150 евра ама неми прави кејф.Гладав и други само и тие до 15gr. акција.Па ке чекам до понеделник или вторник да видам colmik formula 200 со акција 20gr. или colmik formula 300 со акција 30gr,тешки околу 200gr.За што и дали ке се одлучам ке видиме. :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS39»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum