www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 13, 2020 4:25 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 10 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 11, 2011 10:36 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Ное 08, 2010 1:54 pm
МислењаCOLON 98
ЛокацијаCOLON Skopje
Eve edna ganc nova bolonesa TICA WONDER 5m. ,vcera mi ja donesoa......ostanuva da ja probame na teren


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 11, 2011 11:10 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Убава е, јави како си поминал со неа на излет ;)

Вчера гледав интересни трски, многу лесни 5-ки, Линеаеффе од 130 грама (од оваа сум многу задоволен) - од 2500-3000 ден, Трабуко (не знам какви се), Шимано 5-кa Tehnicum 140g за 100-тина евриња, и имаше AWA-SHIMA, која што ептен ми фати око :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 11, 2011 3:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Eve edna ganc nova bolonesa TICA WONDER 5m. ,vcera mi ja donesoa......ostanuva da ja probame na teren

Еве повеќе информации за таа трскаа

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6373

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 12, 2011 12:44 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Колку што гледам, некако тешка оваа Тикава?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 12, 2011 1:40 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON 403
ЛокацијаCOLON Kavadarci -Skopje-Kavadarci
Eeee Zlatko beee, koj e kako tebe....ovaa sama faka :lol:

So sreka neka ti e i so zdravje da se sluzis....samo dzevgari da vadis na nea :mrgreen:

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 12, 2011 10:38 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Ное 08, 2010 1:54 pm
МислењаCOLON 98
ЛокацијаCOLON Skopje
Филип НапишиCOLON
Колку што гледам, некако тешка оваа Тикава?
Ja merev.....tocno 190gr., komplet, ako e toa tesko......


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 12, 2011 11:18 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Не се ложи, јас видов дека во спецификацијата на веб пишува 200 грама и затоа реков дека ми е тешка :)
Цел ден да пафтам со неа, рака ќе ме заболи. Сепак преферирам 130-150 грама 5-ки ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 12, 2011 1:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Што и е тешко на Тикава бе Филип ;) Трската е извонредна и докажана и избрана за модел на годината.Плус тоа дај боже да му удараат килаши и поголеми ...ќе ја благословува.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 12, 2011 1:34 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Се согласувам дека е супер, ама тешка е за мој вкус, а посебно за целодневно пафтање по реките околу Скопје каде што ретко се фаќаат риби од 2-3 кг :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 17, 2011 9:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 04, 2010 6:17 pm
МислењаCOLON 116
ЛокацијаCOLON Gevgelija
јас ја зедов денес оваа од 7 м.http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6793 и мислам дека не згрешив. мојата екипа имаат 90% вакви и се сите презадоволни. инаку ја зедов од гевгелија и е 150е. нешто феноменално. имам неколку пати ловено со на колегите и е несто перфектно а и не е толку тешка како што викаш.

_________________
ako nema za mostot go ,,P A P A S " od crnecot[/i]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 10 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum