www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Дек 07, 2023 12:59 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS10»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 11, 2011 10:36 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Ное 08, 2010 1:54 pm
МислењаCOLON98
ЛокацијаCOLONSkopje
Eve edna ganc nova bolonesa TICA WONDER 5m. ,vcera mi ja donesoa......ostanuva da ja probame na teren


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 11, 2011 11:10 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Убава е, јави како си поминал со неа на излет ;)

Вчера гледав интересни трски, многу лесни 5-ки, Линеаеффе од 130 грама (од оваа сум многу задоволен) - од 2500-3000 ден, Трабуко (не знам какви се), Шимано 5-кa Tehnicum 140g за 100-тина евриња, и имаше AWA-SHIMA, која што ептен ми фати око :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 11, 2011 3:55 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Eve edna ganc nova bolonesa TICA WONDER 5m. ,vcera mi ja donesoa......ostanuva da ja probame na teren

Еве повеќе информации за таа трскаа

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6373

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 12, 2011 12:44 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Колку што гледам, некако тешка оваа Тикава?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 12, 2011 1:40 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
Eeee Zlatko beee, koj e kako tebe....ovaa sama faka :lol:

So sreka neka ti e i so zdravje da se sluzis....samo dzevgari da vadis na nea :mrgreen:

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 12, 2011 10:38 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Ное 08, 2010 1:54 pm
МислењаCOLON98
ЛокацијаCOLONSkopje
Филип НапишиCOLON
Колку што гледам, некако тешка оваа Тикава?
Ja merev.....tocno 190gr., komplet, ako e toa tesko......


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 12, 2011 11:18 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Не се ложи, јас видов дека во спецификацијата на веб пишува 200 грама и затоа реков дека ми е тешка :)
Цел ден да пафтам со неа, рака ќе ме заболи. Сепак преферирам 130-150 грама 5-ки ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 12, 2011 1:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Што и е тешко на Тикава бе Филип ;) Трската е извонредна и докажана и избрана за модел на годината.Плус тоа дај боже да му удараат килаши и поголеми ...ќе ја благословува.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 12, 2011 1:34 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Се согласувам дека е супер, ама тешка е за мој вкус, а посебно за целодневно пафтање по реките околу Скопје каде што ретко се фаќаат риби од 2-3 кг :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 17, 2011 9:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 04, 2010 6:17 pm
МислењаCOLON116
ЛокацијаCOLONGevgelija
јас ја зедов денес оваа од 7 м.http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6793 и мислам дека не згрешив. мојата екипа имаат 90% вакви и се сите презадоволни. инаку ја зедов од гевгелија и е 150е. нешто феноменално. имам неколку пати ловено со на колегите и е несто перфектно а и не е толку тешка како што викаш.

_________________
ako nema za mostot go ,,P A P A S " od crnecot[/i]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS10»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum