www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Дек 07, 2023 1:08 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5678910»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 30, 2013 8:12 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ајде кога ке ти стигни порачаниот модел ставиго овде да видиме за шо се работи, па ако имаш време мавни една слика со него и од кај РАЈКО со некоја мрена :D

инаку мене ми е јасно како се пеца во август таа и на какви места а и што треба да издржи трската при еден таков риболов
имаме ние овде такви места за риболов и тоа доста екстремни места ;) со големи мреништа

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 30, 2013 8:16 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
abe so imate vie,, ti neznaes sto se mesta za mrena,, veruj,, ;)

crna so vardar e razlika magare i muzika,, :D

a trskata ke ja vidite moze i denovive,,,,,,,,,,
stom znaes kaj se peca u avgust i oktovri , kazi sto e razlikata :D :D

eve edna od mene ralzlika,, u avgust ja zakacuvas pred tebe na 20m, ja vadis 100m podole,, topla voda plivas se banjas i sibas po nea, u oktovri ne biva, ladno e :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 30, 2013 8:20 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
е па у август кај нас ја закачуваш на 10 метри и нема пливање и нема трчање - ти во место а таа по карпи и камења амортизер на трската ако пуштиш опростисе од рибата

на тие места нема влегување во вода - влегувањето во вода = на вечна памјат

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 30, 2013 8:25 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
abe 10 m vi e rekata golema :D :D


nema nema vleguvanje,, znaci ima vleguvanje i krsenje nozi kaj sto nemozes normalno da vlezes,, adrealinot u toj moment raboti :D :D :D

riba zivota e u prasanje :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 04, 2013 3:28 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Феб 20, 2011 5:55 pm
МислењаCOLON22
dinbt НапишиCOLON
Go iskusiv i toa da mrena od 3 kg mi ja skrsi Timata Ares vo ist moment vrvot i vtoriot del od gore da puknat kako staklo, pri vaganje (lizganje)na breg. Ama sum samokriticen i ne e do prackata jas sum kriv ja isforsirav premnogu od pregolema vozbuda.
E prednosta e sto za Tika ima ogiginalni delovi pa Tose od Veles mi nabavi i sega e kako nova :ok_ok: :ok_ok:
Vcera imav skoro identicna situacija kako tvojata samo sto kj mene pukna samo vrvot. Ke te molam za kontakt od Tose.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 04, 2013 5:24 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ај провери овде :arrow: http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php ... 99#p139899

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 04, 2013 6:40 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
znaci ja ne sum zboruval zaludno, :D :D

a ti spiro sto rabiras od tika oprema :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 04, 2013 6:42 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
stigigna trskata denes za koja vi kazuvav,,

strasno nesto

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 04, 2013 6:47 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Феб 20, 2011 5:55 pm
МислењаCOLON22
Da vidime za sto se raboti!
:hit_head:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: TICA - БОЛОНЕЗИ - искуства
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 04, 2013 7:46 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
videce ;) te :)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5678910»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum