www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 7:31 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1819202122ELLIPSIS24»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Машинка за БОЛОНЕЗ- Препораки
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 09, 2015 8:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
okiribar НапишиCOLON
Да си ми ..жив и здрав ..Компир, да се исправиш во кажаното ..не фаќа..(вади) добра риба.
Доволно е еднаш во годината да ти удри добра ..Риба..некоја си мрена на брзак ,ја губиш 100000000 посто ,со тие играчки.
И после ке раскажуваме прикаски ,ја имав на јадица ,ми скина,ми се заплетка во корен,пред кеп ми избега итн,мое лично мислење е дека од по квалитетна машинка не боли глава .

П.С.зависи што риба очекуваш на јадица ;) ;) ;) а никогаш не знаеш што ке удри,и после приказни за мали деца .Можеби грешам незнам.

Ne e se do masinkata Oki treba site da razbereme, do 2-3 kg ja garantiram za Matriksot na silstar deka nema gajle ( od licno iskustvo) sega mozebi ke se najde nekoja nekvalitetna ne vikam deka ne, no sepak za 1200 denara na pazarot kaj nas NEMA PODOBRA ..

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Машинка за БОЛОНЕЗ- Препораки
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 09, 2015 8:03 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Da se razberemo STAP e najbitan del u fakanje RIBE :D

A toa deka mashinkata odkazuva i deka samo skapite se dobri ... otvoriv tema u koja sakav da napisat lugeto licno iskustvo kade im riknala masinkata u kriticen moment i dali ima 2 strani napisano

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Машинка за БОЛОНЕЗ- Препораки
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 09, 2015 8:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Daniel НапишиCOLON
okiribar НапишиCOLON
Да си ми ..жив и здрав ..Компир, да се исправиш во кажаното ..не фаќа..(вади) добра риба.
Доволно е еднаш во годината да ти удри добра ..Риба..некоја си мрена на брзак ,ја губиш 100000000 посто ,со тие играчки.
И после ке раскажуваме прикаски ,ја имав на јадица ,ми скина,ми се заплетка во корен,пред кеп ми избега итн,мое лично мислење е дека од по квалитетна машинка не боли
глава .

П.С.зависи што риба очекуваш на јадица ;) ;) ;) а никогаш не знаеш што ке удри,и после приказни за мали деца .Можеби грешам незнам.

Ne e se do masinkata Oki treba site da razbereme, do 2-3 kg ja garantiram za Matriksot na silstar deka nema gajle ( od licno iskustvo) sega mozebi ke se najde nekoja nekvalitetna ne vikam deka ne, no sepak za 1200 denara na pazarot kaj nas NEMA PODOBRA ..
Epa gledas naleta edna od 5 kila a mozda i jedina u zivotot i ne ja izvadi drugarov...Nikoj nevika deka masinja od 1200 necini...cini ali samo za popadika...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Машинка за БОЛОНЕЗ- Препораки
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 09, 2015 8:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Zasto ste bre lugje taka ograniceni ne mi jasno, pa slusaj be drugar pa na krapska masinka se ima deseno do kraj spulnata da e stegnata pa pak da pusta konec.Cel den u Vardar da stois so 300 i so 500 grama u raka ne e isto da znaes samo, a koga vekje taka gi gledas rabotite togas da zemem site na 6mt stap da turime po edni BBLC pa togas da lovime sto go ebam neznaeme sto moze da udri.

P.S...Ovoj mozese da ja sopre so race masinata ama ne ja sopre + on ja drzi ne proba da i krade konec da ja tegne kon nego nego samo drzi....

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Машинка за БОЛОНЕЗ- Препораки
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 09, 2015 8:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
So da drzi...na klipot ne se gleda...spulnats vruka kako dobos od fiko....Inaku traese borbata dobri 15 min ali zaludno ...masinkata kako sto kazav ne i e dorasnata za mrena tuku za popadika...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Машинка за БОЛОНЕЗ- Препораки
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 09, 2015 8:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Sum vadel mreni i bojnici od Vardar so taa masina i toa nad 1.5kg bez problem.... Zboram od iskustvo plus 2.200krap u Pcinja znaci ne zboram na pamet.... Mozese da se izvadi ribata samo zavisi do ribarot do konecot do psihickata spremnost ...Batali popadika za nea ne ti ni treba masinka...

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Машинка за БОЛОНЕЗ- Препораки
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 09, 2015 8:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
tica cetus gv500 nema podobra :lepi: ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Машинка за БОЛОНЕЗ- Препораки
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 09, 2015 9:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Bobi_Brada НапишиCOLON
И цел ден да држам подигната и исправена рака со 280 грама машинка и плус 200 грама телескоп :kompir:
I vo rakake ti deluva polesno bidejki ke go vrati balansot na nazad.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Машинка за БОЛОНЕЗ- Препораки
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 09, 2015 9:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
kompir99 НапишиCOLON
Masinaka od 1200 denari,,,mrena od 5 kila nevadi,,,ali mozda gresam,,,

Zatoa li gi kupi najskapite trski i masinki zatoa sto na eftina oprema ne jade.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Машинка за БОЛОНЕЗ- Препораки
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 09, 2015 9:57 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Daniel НапишиCOLON
Zborite na pamet be lugje od kade ste ne mi e jasno, masinkata e GROM za 20 evra ja ti kazuvam deka osven federceto na spulnata nisto drugo nema dirnata...

P.S...Da ne preteram ama sigurno preku 1000 dena imam loveno so nea ..
Ti pisav pogore prasanje e kade lovis ti so taa masinka,ti na pcinja li go racunas ribolov vo koj ke osetis deka ti treba kvalitetna masinka.Facas konecot i frlas kolku ti e dolga trskata eventualno da namotas dva kruga.Edinstveno ti so taa masinka sto rabotis non stop e otvaranje na preklopnikot non stop i zatoa ti puca federot. :D
Takov ribolov ne e merodaven za da tvrdis deka taa igracka e dolgotrajna.
Najdobro bi zvucelo deka taa masinka vrsi rabota za mali reki kade ne se zafrla daleku.100 mani ke inajdam bidejci so cuk ja iskrsi drugarmi za da ne se laze deka ima masinka .

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1819202122ELLIPSIS24»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum