www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Јан 25, 2021 8:16 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 62 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Ножеви
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 09, 2012 6:09 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Кога и да одиме по риби или едноставно во природа носиме со нас разни алатки кои ни помагаат нашиот престој да е поубав една од тие се ножевите.Дали ќе ни требаат да изосриме некое стапче за трската да ни стои дали некои гранки да исечеме да направиме брана па дури и скаричка ако правиме месото и салатата да ја направиме :D Јас носам со мене 2-3 Gerber и уште едеn Buck,сакам да се осеќам спремно темата ја отворив да размениме информации кој што носи со нас,каде можат да се купат квалитени сечива па и да ставиме некоја слика.

Лесно се остри како што гледате на сликата има други ситници што помагаат али самиот нож е мал и не е баш корисен.

[ img ]

Овој многу е издржлив нож со него може од гранки да се сечат за бравење брана па дури до фино сечење на леб и месо.

[ img ]

Се надевам дека ова ќе помогне на некои од рибарите при нивниот избор.Заборавив да спомнам ова е леснен прибор за луѓе што нејќат да се оптретуват да носат многу опрема или немат можност се да земат со нив.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ножеви
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 09, 2012 6:20 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
[ img ]

[ img ]

[ img ]

Мојот нож, рачна изработка на еден мој пријател !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ножеви
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 09, 2012 6:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Odamna sakav da ja otvoram ovaa tema,odlicno Volcko za idejata...Bez noz ne se odi vo priroda..Najdobro znaat Dare,Aki i Kirca.. :D

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ножеви
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 09, 2012 6:58 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Добар нож Васил јас одамна се стрвам да купам некој убав да купам по интернет што гледав најдобро се покажуваат Ka-Bar ножевите ги користат американските маринци и други специалци по светот ете една слика.

[ img ]

Овие чуда се неуништливи татко ми има диверзантски нож руски еден сличен на овој.. со него цепи дрва мислев да му го земам али не го дава за жива глава :D Овој на сликата оди до 85 долари али за жал не стигаат кај нас ако имаш некој роднина или пријател да ти го донесе од америка му е чарето.И да прашам да не знаете по Скопје или негде дали се продаваат ножеви сличен на овој.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ножеви
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 09, 2012 7:06 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
jas imam 2 kom isti... ka- bar nozevi..ke slikam posle rabota..ke vidite..edniot e veke upropasten poveke od 6-7god,,
noviot mi e od letovo..isti se..samo ne volku golemi i drug model...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ножеви
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 09, 2012 7:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Volcko НапишиCOLON
И да прашам да не знаете по Скопје или негде дали се продаваат ножеви сличен на овој.
Не се разбирам многу ама знам за две места.Едно е Микеј а другото некаков арми шоп десно од собрание позади Avards.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ножеви
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 09, 2012 8:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Друже ако можеш да ми кажеш кај се наоѓа Микеј ? :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ножеви
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 09, 2012 8:11 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Prasaj kaj e beko za licni karti vo centar odmaa do nego.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ножеви
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 09, 2012 8:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Микеи се наоѓа кај старо пасошко или Беко,на улица Мито Хаџивасилев-Јасмин бр 46 или 48,а кој е мераклија за ножеви таму има сигурно :D
Јас си носам два ножа еден помал со сечиво од околу 5см во приборот за оловца и сл-ситни работи и еден 7-8 самтима за околу ручекот ;)

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ножеви
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 09, 2012 8:19 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Е фала многу ме спаси од лутање по Скопје :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 62 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum