www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 3:44 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2016 8:28 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Verojatno pisuva za C1 telecarp,mislam deka ovdeka na forum odgovarav na prasanje sto mislam ca tie trski........... :hit_head:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2016 9:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
JaneMK НапишиCOLON
A zasto da igra taka?.
Zosto badzo pisuva dokolku ne ke gi ucenuva.
a be luge na 1000 srekni kupuvaci normalno e da se ima 10 nesrekni.renome na niedna firma nema jad.ti .toj da smenime.
nema garancija I kraj.se potrudile I ne nasle.barem se potrudile.

saso sekade ima nemi se sviga ama za zal kaj nas na balkanov e praviloto mnogu pari ima ostaveno ke mu zavrsime rabota.toj sto edvaj dobral pari za tri trski sekogas e manjina.

By the way trskite nekostaat 57 eur.neka go kaze modelot badzo da provetime online
Vo nieden moment i nikogas ne sum ucenuval nikogo.Naprotiv, ke ti ja pratam cela konverzacija, pa proceni posle koj e toleranten vo ovaj slucaj.Na moeto posledno baranje DA kupam rezerven del, dobiv odgovor ekspresno, shto znaci ne se niti potrudile da pronajdat resenie. Cenata na opremata treba da bide najmal faktor.Jas ti toj... Nie sme mushterii, od nas ziveat, od nas pecalat, za nas rabotat. Bez razlika dali sme potrosile 2 ili 200 evra.
Trskitevse tocno 56.5 evra za parce, zalam shto nezedov od kaj Pepi, imase neshto slicno po 2900 denari.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2016 10:37 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ne si imal sreca ili nesto sam si zgresil,negledam drugacije kako mozat site tri da puknat,site sme imale slicni problemi,za zal nikoj nepravi rezervni delovi bez razlika da li gi ima na lager uste ili ne.Toa sto seuste gi ima na lager neznaci deka uste se pravat,naracale od kinezot odreden broj trski i ke gi prodavaat se dodeka ima na zaliha.
Neka navede nekoj na eftina pa i na poskap trska da mu pratile rezerven del,neveruvam deka postoi firma vo svetot sto ima rezerven del za trski.(nezboram za rucna izrabotka i skapi trski) I ako se sluci nekade da se najde sigurno ne e ispraten kako rezerva nego od rashodovani trski koi se osteteni na razni nacini.
Za zal koga kupuvam trska u start odma gi brisam od brojno stanje zada ne gi se sekiram.Na prvo izleguvanje skrsiv JRC uste ne mi e jasno kako :lollol: se iznervirav i gi zemav ostanatite i pocnav krvnicki da frlam so niv,drugar mi veli sto pravis site ke gi skrsis,velam bar ke znam deka nemam trski vaka samo se lazam.Za sreca uste si ja vrsat rabotata.
Vo mojot slucaj ne go ni kontaktirav prodavacot,ne barav ni pomos od forumi,svesen bev deka e toa taka i taka ke ostane,od prodavacot uste sum zadovolen i kupuvam oprema od nego....toa e...

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2016 10:55 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Баџо НапишиCOLON
Почитувани колеги,
Би сакал да со вас споделам едно негативно искуство што јас го имав на свој грб и џеп.
Купени три трски по цена од скоро 170 евра, после неколку риболови едниот пука како да е правен од стакло (кој сака ке му пратам и слики) и во прилог погледнете ја комуникацијата од добавувачот:

2016-06-23

Poshtovani,


nakon nekoliko ribolova desilo se ono shto nitko nezeli da se desi, a meni je ovo prvi put.
Shtapove koje sam nabavio od vas -jedan je pukao i to pukao kao da je pravljen od staklo.(drugi deo odozgo- ispod vrha)
U prilog vam shaljem slike, pa bih zeleo da pitam dali ovakav nedostatak je pod garantnom roku?
 

Postovani Vlade

Generalno cudno, jer sa tom serijom uopste nismo imali probleme-reklamacije.

U svakom slucaju mi ne mozemo suditi niti odobriti ili odbiti reklamaciju na osnovu slike.
Garantni rok je godinu dana od kupovine i odnosi se na fabricke greske
Potrebno je da dostavite stap sa fiskalnim racunom-ili dostavnicom kurirske sluzbe, popunite zahtev za reklamaciju a nese lice za odgovorno za reklamacije ce Vam najbrze sto je moguce odgovoriti.


Pozdrav 
Carpologija

2016-06-24

Hteo bi josh da putam (po pretpostavci da ce reklamacija biti odbijena) dali mogu ja da kupim samo taj drugi deo i koliko koshta ?
From: Carpologija Fishing Shop
Sent: ‎6/‎24/‎2016 15:30

Postovani,
Stapove ste kupili u februaru 2015. god. tako da nisu u garantnom roku. Delove za teleskopske stapove nazalost ne mozemo da porucimo. Pogledacemo u magacinu da li slucajno imamo deo, mada sa tim stapom nikad nije bilo nikakvih problema.
Hvala na razumevanju,
Pozdrav.

2016-06-25
Hvala na odgovoru,
Hteo bi da pitam, kad vec nisu u garantnim roku, kako to da ih vi joah prodajete a za iste ahtapove nema rezervnih delova ili nemoze da se poruci? 
Zar treba da kupum joah dva shtapa, pa da jedan cuvam za djelove, kao u mom slucaju?
Sent: ‎6/‎27/‎2016 15:38

Postovani,
Za teleskopske stapove u garantnom roku menja se ceo stap a ne segment. 
Hvala na razumevanju,
Pozdrav.
2016-06-27
Zaista cemo se potruditi, ali ne mozemo da Vam obecamo.

2016-06-27
Hvala na odgovoru,
Dali moze da se nadze odgovarajuci deo?
On Tuesday, June 28, 2016 10:47 AM, Carpologija Fishing Shop <carpologijamp@gmail.com> wrote:


Postovani

Proverili smo, i nemamo u magacini niti jedan deo.
Takodje kontaktirali smo servisere po Srbiji, ima jedan stap medjutim isti deo mu fali kao i na Vasem.
Nazalost nikako ne mozemo da pomognemo, probali smo sve sto smo mogli. Nadamo se da ce te nas razumeti

Pozdrav
2016-07-02 22:01 GMT+02:00 Vlade Trokoski <autobt@yahoo.com>:
 
Zdravo,
da budem iskren-ne mogu prihvatiti ,,to da nemate rezervne delove" za produkte koji josh ima u prodaju kod vas.
nadam se da cete se potruditi da pronadzete ovaj deo-nezanima me kako, jer sve ovo bi bilo prevecu negativnu reklamu za vas.Ja sam izgubio jedan shtap, al vi mozete da izgubite mnogo vise od mene.
Sigura sam da na forumima su bash zedni za ovakve teme !
Pozdrav iz Bitolj MKD 


Carpologija Fishing Shop <carpologijamp@gmail.com>
To
Vlade Trokoski
Today at 9:54 AM
Postovani Vlade

Kao sto smo Vam u predhodnom nizu mejlova objasnjavali, pokusacemo jos jednom

REKLAMACIJA
1.Za reklamaciju nemate osnov jer je racun stariji od godinu dana, te nacin loma stapa nismo ni razmatrali.

2. Prologic nema razervnih delova za teleskopske stapove, da bi nam prodao samo jedan segment. Kada dodje do fabricke greske tj loma stapa, menja se ceo stap.

3. Pokusali smo i kontaktirali sve servise koje poznajemo, nasli smo u Carp Servisu Bistro jedan stap ali mu fali isti segment kao i na Vasem. 

4. Mi te stapove imamo na stanju, oni su uredno placeni kao i takse na njih, tako da se vode na stanju firme i ne mozemo ih rashodovati i poklanjati sa obrazlozenjem da nasa musterija  "Ne moze prihvatiti" i "Ne zanima je kako"

UCENA I PRETNJA
U prethodnom mailu ste nam uputili Ucenu i Pretnju, mi na to sada necemo reagovati . Ako mislite da smo to zasluzili i da cete izvrsenjem pretnje Vi uciniti ljudsko i moralno delo, mi Vas necemo zaustavljati niti sprecavati.

Smatramo i sigurni smo da smo uradili sve sto je bilo do nas i  u nasoj moci.


Pozdrav 
CARPOLOGIJA 

____________________________________________
трските сеуште ги имаат во прадажба, а сигурен сум дека истото (недајбоже никому) би се случило со цела опрема од оваа компанија.
ВНИМАВАЈТЕ ОД КАДЕ КУПУВАТЕ !!!

ako ova ne e ucena neznam sto e i sepak najkulturno ti odgovorile.datumite se gledaat koga se slucuvalo i prasanja i odgovori.so ova namesto negativen efekt im napravi krajno pozitiven efekt.Toa napravi i nisto drugo..

e sega jas koga bi imal prodavnica i na vakvo nesto jas bi pisuval sve najloso za tebe a ne ti za mene.So ucena nebiti napravil ama eden muabet i odma bi te izbrkal od prodavnica

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2016 5:37 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Ovaa tema e kenjanje i gluposti tresenje..se na badevam deka site normalni koi od start ja sledat,ke se slozat so mene. :lepi:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2016 7:07 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON1530
ЛокацијаCOLONSkopje
ico baits НапишиCOLON
Ovaa tema e kenjanje i gluposti tresenje..se na badevam deka site normalni koi od start ja sledat,ke se slozat so mene. :lepi:
Аватарот твој кажува се :D

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2016 7:24 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
abe ajde, .. 4 strani tropanje gluposti,,za nesto pred 2 god..

ferarri da zemes pred 2 god da ti se rasipe ke ti recat setaj na kozjak :).. kamu li trska od 2500 den :D :D

ova ne vazi za avtrorot nego za site koi palniraat da placat posle 2 god vo idnina..,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2016 9:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
mislam deka konkretno za trska nikogash nemozhesh da dokazhesh deka ne e tvoja vina a ne pa posle dve god :crazy:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 05, 2016 9:26 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
Interesna tema,uste pointeresni mislenja. Da dokazes deka se skrsila od nigde nikade bogami tesko... I too da bide I prvo izlaganje na Voda.E sea ovdeka image mislenja sto jas NE bi se slozil. Firma koja e soliden brend da nema rezerva delovi za prodazba malku nejasno, so nemanje rezerva del da se kupi my doaga Kako da se trskite veciti I neostetlivi.Ovdeka se gleda deka nesakal uvoznikot da se zamara,, balkanska rab,,Ke dadam eden primer sto mislam deka ke go potvrdi nekoj.Sefte koga uveze marti sport colmic trski znam deka imase rezerva vrv I pod vrv delovi so zig I oznaka. E sea da baras Kaj nego ili treba da rasturi trska ili ostana so nekoja kombinacia.Mozes I da docekas sleden uvoz.... Ovdeka se gleda deka nesakal nikako da zavrsi rab.....a kamoli da smeni stap. Jas mislam I da ti bile pod garancija pay ke si ostanal bel u ocite.... Posto za belja ziveeme na balkan

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: набавка на опрема од КАРПОЛОГИЈА
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 06, 2016 9:00 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
akiribar НапишиCOLON
mislam deka konkretno za trska nikogash nemozhesh da dokazhesh deka ne e tvoja vina a ne pa posle dve god :crazy:
Tocno Aki, nemozes da dokazes, (edna sezona e vo prasanje patwm) no vo ovaj slucaj ne ni stana zbor kako, zoshto, od koja pricina pukna....zoshto nema rez. del iako istite seushte se prodavaat? Kako mozr Cela trska da bide rezerven del?
Ako se rasipi del od motorot na kolata, ke kupime cel motor ?
Ne mi se dopagja toa shto (osven tie shto imaat korist od Karpologija) i nekoi drugi poddrzuvaat vakva politika na prodavnicite a toa vazi za site prodavnici od ovie prostori!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum