www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 5:07 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NATPREVARI VO DISCIPLINATA JADICA SO PLIVKA
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 29, 2013 9:56 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Maр 11, 2013 5:46 pm
МислењаCOLON34
cicino dete i ti ne si vo pravo ,nego site vie pisuvate a ne razmisluvate malko dali ti si izlegol na teren da pomagas na drustvoto vo zastita od tie bez dozvoli ili mrezari ,a i da pocistite pokraj reka nie porano se sobirame kolegi od rabota da pocistime sto vikame kaj nas da dojdat gragjani na izlet ili skopje nekoi vikaa pokraj reka da e cisto ,porano brigadiro u firma ke ne soberese i paricka davamesitnicka ribi da poribime,saranot bese poim da se pusti pred trieset godini o se pocituvame asega nisto ne se pocituva ,eve ti ako si aren kaza kade sto si naprail za ribolovot


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NATPREVARI VO DISCIPLINATA JADICA SO PLIVKA
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 29, 2013 11:58 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
majstor-ivce НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Majstor-ivce, godinava na evropsko otidoa tie sto pobedija lani vo plivka, a Emil godinava resi da se natprevaruva za Vardar, pa ako ima dobar plasman, mozda ke go zemat slednata godina vardarci ;)
drugarce ja sum kazal i tuka site zborima deka trebaa da pojdat tie sto izgubija u liga a ne setaci da trosat pari na federacija nego kako emil sto izgubija a pari potrosija si decata toa go razgovarama deka ne se pocituva nisto,i vie kutrite znaete deka etaka nego pisuvate drug kako vi kaze ,jas sum vozrasen covek u godini ne sakam nikogo da navredam ama treba da se rekne i od nasa strana sto mislime
Ivce jas potrosiv 5000 za liga treba li da idam na svetsko iako ne sum plasiran megu prvite 3.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NATPREVARI VO DISCIPLINATA JADICA SO PLIVKA
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 29, 2013 12:35 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
Крки јас и ти ќе одиме на светско,ама наше.....Козјак ке дремеме ти е гајле:lollol: :lollol: :lollol:

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NATPREVARI VO DISCIPLINATA JADICA SO PLIVKA
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 29, 2013 1:14 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Maр 11, 2013 5:46 pm
МислењаCOLON34
krste1978 НапишиCOLON
majstor-ivce НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Majstor-ivce, godinava na evropsko otidoa tie sto pobedija lani vo plivka, a Emil godinava resi da se natprevaruva za Vardar, pa ako ima dobar plasman, mozda ke go zemat slednata godina vardarci ;)
drugarce ja sum kazal i tuka site zborima deka trebaa da pojdat tie sto izgubija u liga a ne setaci da trosat pari na federacija nego kako emil sto izgubija a pari potrosija si decata toa go razgovarama deka ne se pocituva nisto,i vie kutrite znaete deka etaka nego pisuvate drug kako vi kaze ,jas sum vozrasen covek u godini ne sakam nikogo da navredam ama treba da se rekne i od nasa strana sto mislime
Ivce jas potrosiv 5000 za liga treba li da idam na svetsko iako ne sum plasiran megu prvite 3.
po moe mislenje treba tie kako tebe da odat oti ste trosile pari i ke vidite nesto i ke si naucite a ne da odat tie so zimat pari samo ili se setat na drug trosok moe e taka razmisluvanje a ti moze da si mislis kako si sakas cicino dete


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NATPREVARI VO DISCIPLINATA JADICA SO PLIVKA
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 29, 2013 2:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Pa koj nema potroseno pari za u Liga bre lugje, ili na bilo kakov natprevar.Sto pravite prazni muabeti ne mi e jasno ......Treba da idat onie lugje sto zasluzile i si gi osvoile prvite 3 mesta so maka.

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NATPREVARI VO DISCIPLINATA JADICA SO PLIVKA
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 29, 2013 3:44 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
LIKE............. :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~
Take sega zal mi e sto metalurg ke igra kvalifikacii za rakomet ama po moe i neka ispadne, Vardar bese prv i ke igra liga sampioni.....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NATPREVARI VO DISCIPLINATA JADICA SO PLIVKA
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 29, 2013 6:28 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Jун 22, 2013 7:47 pm
МислењаCOLON36
ЛокацијаCOLONMiddle of Nowhere
:ok_ok:

Moze li nekoj da ja postira tabelata od netprevaruvackata sezona, da se vidi koj pobedil i da prestanat praznite razgovori, obvinuvanja.........


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NATPREVARI VO DISCIPLINATA JADICA SO PLIVKA
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 29, 2013 6:53 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
Еве ја табелата од 2012 година:
[ img ]

А еве што пишува во правилникот:
[ img ]

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NATPREVARI VO DISCIPLINATA JADICA SO PLIVKA
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 30, 2013 2:40 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПон Maр 11, 2013 5:46 pm
МислењаCOLON34
emil.matoski НапишиCOLON
Еве ја табелата од 2012 година:
[ img ]

А еве што пишува во правилникот:
[ img ]
e po mene trebale da ojdat nasiot emil,blazo od prilep,marjan kralev od veles nasio policaec od palanka rece deka e mnogu dobar covek
zoran od vardar debeloto dete odlicen ntprevaruvac,i martin od kumanovo mislam deka e na toj petko ribaro sto go znae cela makedonija sinceto deteto ke prerasne u najdobro ribarce u makedonija zapiseti si majstor ivce sto rekna a ne tija setaci da ojdat veruvajte deka ja zgresile rabota .mene mi kazuvat tuka dosta raboti pa ja vi pisam nesto a vie se lutete ,uste ste mladi deca ne trcajte pred mozoko


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: NATPREVARI VO DISCIPLINATA JADICA SO PLIVKA
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 30, 2013 3:00 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
Туууу, мајсторе, како не се јави порано да ги кажеш имињата, ќе те послушаа и ќе ги пуштеа на европско оние ти што ќе ги кажеш, а не оние кои ги освоиле првите шест места.... Ај за до година размисли кој да бидат шестмината па ќе им пренесеш на надлежниве и ќе ги пуштат нив, немора да има државно првенство :lepi: :ok_ok:


Bay the way, до модераторите, ако може едно смајли што се упукува во глава да се стави, мислам дека има еден мал милион ситуации каде ќе се употребува :thumbs_up:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum