www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 12:31 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2223242526
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 19, 2014 11:45 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
:lol: so zajko si ti ...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 19, 2014 11:46 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
:lol: :lol: :lol: :lol: AMA u pravo sum :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 23, 2014 9:06 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
filip030682 НапишиCOLON
zoki majstoriste НапишиCOLON
povtorno pogresno mislite,ke ja zabranite plaskata i ke se sluci takmicenje dali na mavrovo dali na tikvesko da ima premnogu plaska i da udara na sve zivo i divo i na sred takmicenje da neznaes sto da pravis.resenieto e samostaza kade sto ne e dominantna plasica ili voopsto da ja nema.se dodeka ne se resi toa ke igrame kako sto ke ni svirat
Zoki kako togas koga nie odime na ribolov na toa isto tikvesko uspesno ja eliminirame plaskata i uspesno lovime karas i crvenoperka,eve jas sum lovel karas na beli crvi bez da mi smeta plaskata vo golema mera.
Izborot na prihranata i tehnika zavisi dali ke ja ima do tolku plaskata,toa bi trebalo podobro da go znaete od mene.Tesko deka lovejki so metch na 25-30m dalecina i nekoi 5m dubina vo resavskiot zaliv deka ke ti smeta plaskata.
Filip : Natprevar i sloboden ribolov se dve totalno sprotivni situacii vo ribolovot.
Primer: vo Sloboden ribolov ima vo zalivot 5 -10 ribolovci koi si lovat lezerno bez mnogu vreva pravenje i hranenje so prihrana za vreme na ribolovot. Ako ti licno koristis kvalitetna prihrana vo sloboden ribolov kade drugite koristat leb i pcenica NORMALMO e da ja soberes cela riba kaj tebe i da si vadis kvalitetna riba celo vreme,
dodeka na natprevar vo tie 6 saati se pravi galama od 50 natprevaruvaci + treneri + gledaci + organizarori .
so prihrana, so nesoodvetna oprema , znaci generalno bukata e pogolema i ribata normalno e da ja napusti taa okolina.

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 26, 2014 5:33 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 15, 2014 6:07 pm
МислењаCOLON14
Ico zoki nikogas ne bil plaskar vo dusa l nema ni da bide,i neznam za kakva plaskarska hrana zboruvas.
Filip i jas mislev kako tebe dodeka ne pocnav da takmicam.koga ke sednes do40 i kusur dusi l koga site ke se rasfrlaat so hrana otide vo k.... i tehnika l taktika.prasaj go cuculot koga bevme lani na tikves na 40 metri od obala na 5 metri dlabocina ne se ispravase vagler 12 g ob plaska l sega da se macis celo vreme da ja izbegnuvas za na kraj da imas pola kilo druga riba, za mene e toa glupost.pozdrav


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 3:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Jas mislam deka Ico mislese na Zoki ( Ribarska Prikaska prodavnicata vo vrska so hranata ? ) :)

Zoki, so plaska druze znaes i sam deka nema napred , liga neka si e liga , neka e masovna neka se tolerira
ama Majstorka e veke nesto sosema drugo . tuka so samoto prijavuvanje kazuvas deka pretendiras da ja pretstavuvas makedonija
na internacionalno nivo , e sega ako na internacionalno nivo ako nemas oruzje nemoze ni da napagas ;)

zatoa ligata neka si tera kako sto si e , a majstorkata treba poleka da se distancira od navikata narecena plaskica so direktna trska .

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 30, 2014 7:31 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 15, 2014 6:07 pm
МислењаCOLON14
Cucul jas nigde ne spomnav za vo super liga direkna trska i bolonjez,se znae samo mec i stek a ako ti odgovara na stek i na mec lovi i plaska zosto da ne.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONПет Aвг 01, 2014 4:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ај кој ги има правилата за пливка нека стави линк или нека постира овде
на мрф неможам да се докопам до нив http://www.mrf1952.mk/docs.php

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2223242526

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum