www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 12:21 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2223242526»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 12, 2014 12:21 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 15, 2014 6:07 pm
МислењаCOLON14
zasto na vaseto ezero koga ima i plaska i sitna crvenoperka vo poslednive 4,5 godini na natprevari pobeduva stek i mec a ne direktas [prasaj go djampal ke ti kaze]segdeka plaskata ne jade kako na mavrovo,a i tamo pred dve godini plaskarite izgorea ,pobedi popadikata i po nekoe klence.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 12, 2014 12:39 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 15, 2014 6:07 pm
МислењаCOLON14
i uste nesto i jas koga jade kako vo mavrovo lovam plaska so direktas,ama prasaj gi lanskite i ovogodinasnite prvaci vo makedonija [koj sto mi se dobri prijateli] kako pominaa na ovogodinesnovo balkansko prvenstvo lovejki plaska so direktasi pa ke ti stane jasno za sto pravam muabet... pozdrav


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 12, 2014 3:48 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
zoki majstoriste НапишиCOLON
zasto na vaseto ezero koga ima i plaska i sitna crvenoperka vo poslednive 4,5 godini na natprevari pobeduva stek i mec a ne direktas [prasaj go djampal ke ti kaze]segdeka plaskata ne jade kako na mavrovo,a i tamo pred dve godini plaskarite izgorea ,pobedi popadikata i po nekoe klence.
na velesko plaskata se faka potesko od crvenoperka,, zatoa TREBA STEK,,I BARANJE DRUGA RIBA

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 12, 2014 3:50 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
zoki majstoriste НапишиCOLON
i uste nesto i jas koga jade kako vo mavrovo lovam plaska so direktas,ama prasaj gi lanskite i ovogodinasnite prvaci vo makedonija [koj sto mi se dobri prijateli] kako pominaa na ovogodinesnovo balkansko prvenstvo lovejki plaska so direktasi pa ke ti stane jasno za sto pravam muabet... pozdrav

ZBORUVAME ZA PLASKATA koja dominira ZA VREME NA NATPREVAR I na koja voda,,

znaci ako e dominantna kako na mavrovo , moras da pecas so oprema za plaska, stek e samo gubenje vreme..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 12, 2014 7:57 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 15, 2014 6:07 pm
МислењаCOLON14
toa e poveke od normalno :thumbs_up: na natprevar nema biranje se lovi sekoja riba i toa na bilo koj nacin na koj jade vo momentot[samo sto nacinot na lovenje koj se forsira kaj nas ne pali nadvor]zatoa i rezultatite ni se takvi kakvi sto ni se.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 14, 2014 10:07 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
ico baits НапишиCOLON
cuucul ti bre premnogu se zamaras :D :D

koga eden takmicar so masinka i 4 mtrska na mavrovo fati 10 kg belvici, dzabe mkneje oprema stekovi i razni zaebancii,,
taa belvica treba da se isfli od natprevari za da eden natprevar zalici kako treba,, baska gradenje na iskustvo

RESPECT :ico: :~~ :~~ :NotWorthy: :NotWorthy:

Ziveam za denot koga toa ke se sluci , porano se zabrani ama pak ja vratija :oops:

Iskeno se nadevam deka vo idnina nema da se lovi ovaa riba , ili neka se lovi ama na voda kaj ja nema kako sto e na sekoja internacionalna voda .

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 15, 2014 12:34 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 15, 2014 6:07 pm
МислењаCOLON14
povtorno pogresno mislite,ke ja zabranite plaskata i ke se sluci takmicenje dali na mavrovo dali na tikvesko da ima premnogu plaska i da udara na sve zivo i divo i na sred takmicenje da neznaes sto da pravis.resenieto e samostaza kade sto ne e dominantna plasica ili voopsto da ja nema.se dodeka ne se resi toa ke igrame kako sto ke ni svirat


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 15, 2014 12:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Taka e Zoka , i jas toa vikam neka se vazi plasica ,ama neka e na staza kade ne e dominantna

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 15, 2014 4:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
zoki majstoriste НапишиCOLON
povtorno pogresno mislite,ke ja zabranite plaskata i ke se sluci takmicenje dali na mavrovo dali na tikvesko da ima premnogu plaska i da udara na sve zivo i divo i na sred takmicenje da neznaes sto da pravis.resenieto e samostaza kade sto ne e dominantna plasica ili voopsto da ja nema.se dodeka ne se resi toa ke igrame kako sto ke ni svirat
Zoki kako togas koga nie odime na ribolov na toa isto tikvesko uspesno ja eliminirame plaskata i uspesno lovime karas i crvenoperka,eve jas sum lovel karas na beli crvi bez da mi smeta plaskata vo golema mera.
Izborot na prihranata i tehnika zavisi dali ke ja ima do tolku plaskata,toa bi trebalo podobro da go znaete od mene.Tesko deka lovejki so metch na 25-30m dalecina i nekoi 5m dubina vo resavskiot zaliv deka ke ti smeta plaskata.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014 - ПЛИВКА
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 19, 2014 11:37 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
problemot e ako ja zabrant plaskata sto na zoki hranata za nea nema da mu se trosi :D nego toa go boli :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2223242526»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum