www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 9:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKO PRVENSTVO - SV.MARIJA ,PRELOG -HRVATSKA 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 17, 2014 4:58 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
:D :D :D jako e

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKO PRVENSTVO - SV.MARIJA ,PRELOG -HRVATSKA 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 18, 2014 8:38 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
culte gospod Filip & Ico :volku_golema: :volku_golema: :volku_golema:

Za Radece ,SL - na Sava posebno spremen ke bidam ;)

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKO PRVENSTVO - SV.MARIJA ,PRELOG -HRVATSKA 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 18, 2014 11:38 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
http://makfax.com.mk/sport/domasen/pros ... o-hrvatska

Македонската репрезентација во Спортски риболов се врати од Светското првенство кое се одржа во Прелог, Хрватска.





Инаку оваа 61. Светско првенство се одржа од 7-14 септември 2014 година, а на него учествуваа 37 држави со свои екипи кои се натпреваруваа во дисциплината: Пливка (ловење на риба со јадица и пливка).



Македонската риболовна репрезентација беше составена од 11 члена, а претходно пред самите натпревари кои се одржаа во саботата и неделата на 13 и 14 септември, одработи и четири тренинзи на самата натпреварувачка патека.



Натпреварувачките денови 13 и 14 септември поминаа неизвесно со многу крупни примероци на уловена риба (претежно се ловеше Мрена и Скобал). После првиот натпреварувачки ден македонската репрезентација беше 20-то пласирана од вкупно 37-те репрезентации, но вториот натпреварувачки ден после невремето кое ја погоди Хрватска конечниот пласман беше 22-ро место во светот.



Вреди да се напомене дека овие членови од Македонската риболовна репрезентација кои учествуваа на 61. Светско првенство дадоа сè од себе доследно да ја претстават Република Македонија и Спортскиот риболов кој се негува кај нас.



Сепак оваа 22-ро место помеѓу 37-те репрезентации учеснички е и еден мал успех, имајќи предвид дека секогаш на претходните големи натпреварувања сме имале пласман помеѓу последните репрезентации.



Светскиот куп го освои репрезентацијата на Холандија, втора беше Чешка, а за третото место се избори репрезентацијата на Србија. Во индивидуална конкуренција Светски шампион стана Горан Радович-Гица од Србија. /крај/со/мф

Copyright 2014 makfax Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Мakfax.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKO PRVENSTVO - SV.MARIJA ,PRELOG -HRVATSKA 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 18, 2014 8:22 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 15, 2014 6:07 pm
МислењаCOLON14
Jas mislam deka ke pominat uste mnogu godini za da napravime nekoj poznacaen rezultat.
Posto kaj nas nema sponzori i sekoj treba da si ja kupuva opremata sam ke treba vreme da se soberat20 dusi vo super liga so ful oprem. , pritoa da sr napravat vodi soodvetni na takmicarskite ,pa posle toa da se odbira reprezentacija.sogleduuvajki go ova ke pomine mnogu vreme za eden realen i soliden rezultat.do togas samo ke se falime ili ke se kudime megu sebe. Pozdrav


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKO PRVENSTVO - SV.MARIJA ,PRELOG -HRVATSKA 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 18, 2014 8:28 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 15, 2014 6:07 pm
МислењаCOLON14
Zaboraviv da kazam pri toa deka i opremata ne faka sama , normalno treba da se ima i znaenje


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKO PRVENSTVO - SV.MARIJA ,PRELOG -HRVATSKA 2014
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 19, 2014 9:02 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
POEDINECNI rezultati na ova S.P. vo Prelog - Hravtska


81-vi = Zoran Kozuharov
90 -ti = Blaze Nikoloski
96 -ti = Ivan Ilijevski
120 -ti = Robert Lazarevski ( Rose )
174 -ti = Goran Dimitrievski
197 -mi = Saso Cvetkoski

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKO PRVENSTVO - SV.MARIJA ,PRELOG -HRVATSKA 2014
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 19, 2014 9:54 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Hmmmmmmm,

Vaka poglednato i ne izgleda tolku dobro.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKO PRVENSTVO - SV.MARIJA ,PRELOG -HRVATSKA 2014
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 19, 2014 12:09 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
За мене е повеќе од одлично ако се земе во обзир дека натпреварувачите од свој џеб инвестират.
Немале многу работи кои се потребни за еден ваков натпревар, колегите од БГ им помогнале за се што им затребало!
Колку скромно биле опремени зборува о фактот што на еден од МК натпреварувачите риба му ја однела трската, после прикрпувај за да може да продолжиш со натпреварот.
Браво дечки за постигнатиот резултат, не е мала работа да си пред селекцијата на Италија :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKO PRVENSTVO - SV.MARIJA ,PRELOG -HRVATSKA 2014
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 19, 2014 12:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ne te razbiram Vasile,

Vo sto toa investirale natprevaruvacite ?
Vo opremata so koja lovat - da.
Megutoa seto ostanato bese finansirano od strana na MRF.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKO PRVENSTVO - SV.MARIJA ,PRELOG -HRVATSKA 2014
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 19, 2014 12:42 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Maр 15, 2014 6:07 pm
МислењаCOLON14
Abe Cucul 37ekipi po 5natprevaruvaci 185 natprevaruvaci.od kade ovoj 197_mi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum