www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 12:23 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8910111213»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vreka za spienje
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 03, 2015 5:57 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Kolku vie krapski vreki ste videle licno????? kolku ste koriste a kolku obicni???
dajte luge malku ozbilnost nema vrska edno so drugo

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vreka za spienje
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 03, 2015 6:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
pa dobro be kolega ako gledash deka nese razbirame kazhini konkretno kade greshime i upatine da znaeme na kade da terame.kazhini koja e razlikatta,shtonie potrebno itn od tvoja gledna tochka.nie shto mislime i znaeme napishavme nemora sitte da bideme istomislenicci!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vreka za spienje
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 03, 2015 6:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Со вакви и слични постови искажувате едо големо неуважување спрема колеги кои сакат да ви помогнат, да ви помогнат да не ги направите грешките кои тие на времето ги направиле.
А ги направиле затоа што немало или биле мноогу малку лугето кои можеле да споделат некои работи.
Бидете живи и здрави и терајте си ја дискусијата за обични и необични вреќи за спиење!
Ќе се потрудам во иднина да ве поштедам од моите "совети"
Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vreka za spienje
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 03, 2015 6:10 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Колеги, ќе Ве замолам вакви декларативни постови не се потребни,...никој не е сезнајко на форумов, ако пишувате пишувајте ,...тоа си е ваше мислење, кој прифатил прифатил,...кој не негово право....

Што е до темата....според мене е глупост да се делат и вреќите за спиење на крапски, спин, пливка......Имам поминато долги години во извидници и сум спиел на многу места и температури каде што малкумина спиеле.....дали спиеш на земја, на снег, на дрва, на лисја, или во шатор, на кревет......вреќите за спиење си се вреќи за спиење....можам да прифатам класификација поефтини, поскапи, или полоши, подобри, уште подобри....но да ги делиме сега на крапски, мапски....тоа мене ми е малку смешно...

Иначе за мене една од најдобрите вреќи во која сум спиел, била НАТО вреќа...кој видел, знае за што зборувам


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vreka za spienje
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 03, 2015 6:31 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
prvo naslov na temata

Форум Индех » КРАПСКИ РИБОЛОВ » Камп опрема, торби и облека

koj saka opsto za vreki ima opsta tema ne ovdeka.

Boris ajde i tebe da te prasam kako toa od iskustvo kazuvas deka nato e najdobra(za ova uste u prvite postovi na prva strana imam kazano deka e top) a ne si probal prava krapska vreka od tipot na jrc,chub,mad,prologic
za trakker ,fox nash i da nepraam muabet.

Covekot si kaza,jas od iskutvo mu napisav dek gresi.Negovo e da si vidi.Problemot ke ostane so frlenite pari za dzabe...

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vreka za spienje
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 03, 2015 6:44 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Јане не ми објаснувај на мене во која тема сум....ако имаш некој проблем бујрум во модераторска.....и ако знаеш да читаш македонски ќе прочиташе не дека НАТО е најдобрата, туку дека “една од најдобрите вреќи во која сум спиел, била НАТО вреќа“.....А во што друго сум спиел, т.е што сум пробал тоа ја си знам....ти кажи си за тебе, евентуално за синот...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vreka za spienje
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 03, 2015 7:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
za da nema nedorazbiranje okolu krapski vreki i sitte drugi ostanati otvoriv posebna tema za sekakvi vreki za spienje vo razdelot kamping pa nekoj od moderatorite neka gi prefrlat site nepovrzani postovi so temava vreki vo krapskiot razdel stoe.najubavo taka za da ima pravilen tek i konkretni predlozi da se znae na shto se misli...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vreka za spienje
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 03, 2015 7:22 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Терај Аки и уживај...нема потреба од преместување на коментари....ако веќе постои термин “крапска вреќа“...таа за мене е секоја вреќа која ја носам на крапски риболов...а секој си знае каква носи....бујрум нека си пишат луѓето, секој со свој став. Инаку ако почнеме вака да ги расчленуваме работите можеби ќе треба да отвориме и теми за Крапски чорапи, Крапски перници, Крапски филџани за кафе, Крапски вилушки и ножеви, крапска четка за заби...евентуално крапска тоалетна хартија


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vreka za spienje
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 03, 2015 7:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
epa gledash deka ripaat kolegite deka toa se specijalizirani krapski vreki i deka se nesporedlivi so niedni drugi i nemozhe da diskutirame normalno.
na nekolku patti potencirava deka tematta e za krapski vreki!!
a do nekade i imaat pravo toa se vreki koi se nameneti za brzo da iskochish odd nea so dva pattenta lesno koi se otvaraat nameneta e za da ne ja flash po zemja tuku ubava fina vreka za da ja zakachish na krevet itn shto kaj drugive vreki tie momenti gi nema.

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Vreka za spienje
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 03, 2015 7:35 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
1. не треба да прима вода
2. треба да е топла и да диши.. не да се скуваш во неа
3. да може да се закачи на креветот
4. да има патенти од лева и десна страна ( незнаеш од која страна ќе се местиш во шатор )
5. да е four seasons
6. да може да те прибере и со oversize одело / панталони

- и обично се зелени во боја ..

сума сумарум ова е крапска вреќа.. иако ми е терминот и мене смешен, обично овие вреќи како дизајн и функционалност се базирани на дизајни за во природа каде температурите се и до -20 целзиуси..

ист е муабетот и со камуфлажна облека.. имам маица крапска.. има крап извезено на неа.. и е камуфлажна..
а ако го нема крапот и има извезено пиштол ондак е тактичка војничка ли??

а за кревети и столици е тоа е друг муабет :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS8910111213»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum