www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aвг 07, 2020 5:16 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 14 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Крапски кревет
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 03, 2013 8:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON 850
ЛокацијаCOLON bitola
Eve nesto sto mi go fati okoto
http://www.askari-fishing.com/__WebShop ... detail.jsf
me interesira mislenje za nego.......samo da napomenam imam namera da go koristam sam :lol: iako e registriran za dvajca :lol: i dali moze da se koristi i kako stolica :roll:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski krevet
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 03, 2013 8:39 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
На секој кревет може да седиш како на стол, колку е тоа удобно е друга приказна !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski krevet
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 03, 2013 8:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
Јас мојот кревет JRC terry hearn го користам и како стол, поудобно е доста крапски столици на кои сум седел.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski krevet
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 03, 2013 8:52 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Ное 26, 2012 12:57 am
МислењаCOLON 138
ЛокацијаCOLON Богданци
Јас го имам овој:
http://carpologija.com/index.php/shop.h ... gory_id=17

За сам да спиеш е супер, може спиеш како сакаш... За двајца потесно ;) Проверен со девојката :lepi:

За стол, може но тешко овој зелениот е на Живко, тој е помал и поудобно се седи бидејки се седи на последниот дел од креветот...
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski krevet
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 03, 2013 8:57 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Ное 26, 2012 12:57 am
МислењаCOLON 138
ЛокацијаCOLON Богданци
И уште нешто овој тежи 21,5 кг :hit_head:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski krevet
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 03, 2013 8:58 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON 850
ЛокацијаCOLON bitola
Negovata tezina ne e problem...........problem e da ja krepi mojata tezina :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski krevet
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 03, 2013 9:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Абе не е баш така кога ќе се земе во обзир што се влечеме со нас ! Извини а колку килограма си тежок?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski krevet
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 03, 2013 9:12 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Edno mozam da ti kazam.I nash da zemes sto gi racunaat za najaki i najdobri so sedenje ke go zafrknes.Krevetot ne e napraven za sedenje nego za lezenje.I sekogas koga sedis praktikuvaj na delot kaj sto se nogarite ili na sipkata.So tek na vreme se oslabuvaat lasticite a i platnoto koe e zategnato.
Zatoa vo posledno vreme i napravija pomosni stolcinja za na krevet...

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski krevet
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 03, 2013 9:17 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
JaneMK НапишиCOLON
Zatoa vo posledno vreme i napravija pomosni stolcinja za na krevet...
[ img ]

Нешто овака на пример


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Krapski krevet
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 03, 2013 9:23 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON 850
ЛокацијаCOLON bitola
vasil НапишиCOLON
Абе не е баш така кога ќе се земе во обзир што се влечеме со нас ! Извини а колку килограма си тежок?
140kg ziva mera :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 14 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum