www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 24, 2021 8:57 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 82 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Рибарски Приказни
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2012 6:33 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Povelete
Jas mnogu cenam sto ja imaat prgramata od Mustad.
Balzer e odlicna germanska firma no za zal asortimanot e mal.
Grdo pajce e sosema OK


Ovde sme na sajtov kako Rib.prikazni.
Inaku firmata e gomak
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2012 6:42 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Prasanje do zoki zasto ne napravite edna web strana so sve sto proizvodi ima i nivni ceni i sve sto moze da se naraca neli bi bilo taka po dostapno za kupuvacite kako sto si prestaven na ribar.com.mk da bides poprestaven so proizvodite pozdrav.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2012 6:44 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
se prefrlam so prasanjeto..sto nudi ribarski prikazni za kkrapskite ribolovci, za da ne odat srbija i bugarija,,dobro dojde od mene zoki uste ednas, :)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2012 6:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Сашо ...има тоа доста причини чзошто е кај балзер така и мене ме изненадија дека некои продукти не беа достапни..Но да кажам 2011 со немање концесии не исекоа право да кажам и немавме резон за сериозна набавка ...


Крсте ,фала за сугестијата ...одиме степ бај степ...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2012 6:46 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
ico baits НапишиCOLON
se prefrlam so prasanjeto..sto nudi ribarski prikazni za kkrapskite ribolovci, za da ne odat srbija i bugarija,,dobro dojde od mene zoki uste ednas, :)
Ицо многу е потешко него што мислите ..но и не треба да ве интересира вас ве интересира тоа и тоа да купите..
Крапска работа е доста специфична и искрен да бидам меѓу првите иаме донесено работи за крапски риболов од ИНДИЈА/таму се работат соирте ситни работи и не само сотни работи за крап/..дочекани сме не баш добро а половина од тие работи сме ги течко продале..
Ситуација е сега поинаква и доста е да кажам избегала напред...Ние разликуваме како би рекол КРАПСКА ОСНОВНА СИТНА ОПРЕМА од КРАПСКА СПЕЦИЈАЛИЗИРАНА крапоска опрема.
Од тие ситници момнетално може да се најдат само ситни работи за крапскиот риболов од првата група и тоа од БАЛЗЕР И МУСТАД ..но ке кажам ова е и доста незгоден период бидејки и на фирмите од кои носиме роба не им се стигнати новите продукти и тука е да кажам како некои вакум лер..
Примаме сугестии..
Со балзер имаме добра соработка и завидна фирма е ..но гледам и тубертини го развива тој риболов ..Добар совет и од ваша страна е вреден !!!!
ПРЕНЕСЕНО

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2012 6:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Sa spinot i ne e tolku komplicirano,vo Makedonija se lovi klen i mnogu malku pastramka taka da ne treba 70 firmi so 400 razlicni artikli,siromasni vodi kako nasite se odrazija i na siromasnite asortimani kaj dukandjiite..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2012 7:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
ne e ..no ne mozam da ubedam poveketo ribari deka podobra e 2d trska o d telespin i tuka se nadmudruvame ...trskata treba da odgovara za svojata namena a ne za ranec ..toa ne e nejzina namera

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2012 7:13 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Ribarski prikazni почнуваат соработка со ribar.com.mk, така што деновиве ќе го комплетираме нивното присуство со информации и слики поставени на сајтот, а секако соработката продолжува и овдека на форумот. Добро е тоа што Зоки и Горан се отворени за совети, сакаат да го чујат мислењето на рибарите, јас веќе им посочив што све треба да изначитаат на форумов, така што ќе имаат време зимово доста да читаат, но и да промовираат од нивните ствари.....тоа ќе им биде од корист, како на нив, така и на нас, уште еднаш поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2012 7:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
pozdrav do ribarski prikaski i dobrenidojdovte ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2012 7:18 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
pa dobro ti i ne treba da ubeduvas, razlicni vkusovi i ne znaenje,za krapska programa eve na primer ,,sbs,, zosto ne ja prodavas ,,barem hemijata,, ima samo nesto sto e i stvarno kvalitetno,,dam,, kaj pepi, koi doneso cc moor i prekrasni raboti za krrapski ribolov,,od mad,,koj veke pocnaa da kotiraat dosta visoko vo krapskata industrija..jas mislam deka treba da ima izbor ili barem po eden brend vo sekoja prodavnica,,kako pr sofija,segde ima brendovi....e togas nema da gubi nikoj, tocno e deka sme mala i siromasna drzava sto ne znaci deka ne sakame ubavo

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 82 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum