www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 16, 2021 1:57 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 ELLIPSIS 82 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 22, 2012 9:50 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Вто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON 1683
Se otvori edna firma kako sto slusnav Potrcko se vika dostavuva roba sekade. Znam za skopje deka ide sekade uslugata kosta 150 den . Za nadvor ne znam.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 22, 2012 10:06 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
da ima roba kaj nas sto mi treba , ic ne se zamaram da baram nadvor,, nema toa e problem, ako kosta poskapo, se e vreme e i pari,, jas ovoj mesec imam 7000 za tel.. i pa poskapo me kosta.od nadvor.. treba malku prodavnicive da pocnat da rabotat poopsirno, i ne so toj stav siromastija e i nema kupci,, se e tocno ama treba i malku rizik, oni ne probale,..jas mislam deka za ribolov se dava i poslednata para,,,a najbitno od se e normaliziranje na cenite,, internetot e otvoren pa i ne e vkusno eden proizvod u bg i srbija da bide 10 evra ,,a ovde 20 evra,,, treba topkata malku podole da se spusti, :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 22, 2012 10:24 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
kircask НапишиCOLON
Se otvori edna firma kako sto slusnav Potrcko se vika dostavuva roba sekade. Znam za skopje deka ide sekade uslugata kosta 150 den . Za nadvor ne znam.
за низ Скопје имаш брзи пошти што работат од 60-130 денари за достава
а за низ македонија со ГЛС до 1 кг ти е 130 ден , до 5 кг ти е 150 ден и до 30 кг ти е 200 ден па ти види :D :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 23, 2012 10:03 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Muabetov ne e los..no poveke ribari kako sto kaza saso sakaat da ja probaat trskata ,masinkata..da tropnat so vobler,da iskinat malce nekoi konec.itn....Nekoi raboti moze da se prakaat....no navikite na ribarite ne se prakaat...poveke se luge tie sto sakaat da pojdat i za konec a ke kupat trska ili drugo ..bidejki sakaat i da vidat novitet i da vidat nesto sto videle nekade kaj kolegata itn..

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 23, 2012 10:10 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
za ico:
[ img ]


[ img ]

Nedostasuva sliki od praskasti maditivi no niv miskam sekoi gi znae i nema potreba da gi stavam..no ako treba ke go napravime i toa...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 23, 2012 11:47 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
ТафТабиТ НапишиCOLON
kircask НапишиCOLON
Se otvori edna firma kako sto slusnav Potrcko se vika dostavuva roba sekade. Znam za skopje deka ide sekade uslugata kosta 150 den . Za nadvor ne znam.
за низ Скопје имаш брзи пошти што работат од 60-130 денари за достава
а за низ македонија со ГЛС до 1 кг ти е 130 ден , до 5 кг ти е 150 ден и до 30 кг ти е 200 ден па ти види :D :D
Сепак размислете за ова, ако некој рибар веќе има искуство со некоја опрема (веќе еднаш купил) и нема дилема дали е таа квалитетна или не и дека токму тоа е она што му треба (без да доаѓа во дуќан да го пипка, да го гледа и да го тропка), тогаш оваа достава дома ќе ги потикне многу луѓе да ја искористат.
Ако е точно ова што Тафтабит го пиша, тогаш пример. Во 5 килограми пакет можеш да ставиш една 2 машинки, повеќе конци, повеќе воблери, јадици, олова и сл, и да го пратиш во Паљурци кај Младиот....башка што во пакетот може да има нарачка од повеќе луѓе, пример во нарачката има за 3-ца, значи 3-цата треба да платат +50 денари (вкупно 150 за доставата) и пакетот да им дојде дома било каде во Македонија. Во друга ситуација кога ќе мавнат есапот колку ќе им треба за превоз за да стигнат до Скопје, оваа варијанта е далеку поисплатлива и поатрактивна


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 23, 2012 5:01 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Zoki rib.prikazni НапишиCOLON
za ico:
[ img ]


[ img ]

Nedostasuva sliki od praskasti maditivi no niv miskam sekoi gi znae i nema potreba da gi stavam..no ako treba ke go napravime i toa...


interesno.. sepak vaka e podobro..i ceni i sliki od proizvodite, ;) .

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 23, 2012 5:05 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
kircask НапишиCOLON
Se otvori edna firma kako sto slusnav Potrcko se vika dostavuva roba sekade. Znam za skopje deka ide sekade uslugata kosta 150 den . Za nadvor ne znam.
за низ Скопје имаш брзи пошти што работат од 60-130 денари за достава
а за низ македонија со ГЛС до 1 кг ти е 130 ден , до 5 кг ти е 150 ден и до 30 кг ти е 200 ден па ти види :D :D
Сепак размислете за ова, ако некој рибар веќе има искуство со некоја опрема (веќе еднаш купил) и нема дилема дали е таа квалитетна или не и дека токму тоа е она што му треба (без да доаѓа во дуќан да го пипка, да го гледа и да го тропка), тогаш оваа достава дома ќе ги потикне многу луѓе да ја искористат.
Ако е точно ова што Тафтабит го пиша, тогаш пример. Во 5 килограми пакет можеш да ставиш една 2 машинки, повеќе конци, повеќе воблери, јадици, олова и сл, и да го пратиш во Паљурци кај Младиот....башка што во пакетот може да има нарачка од повеќе луѓе, пример во нарачката има за 3-ца, значи 3-цата треба да платат +50 денари (вкупно 150 за доставата) и пакетот да им дојде дома било каде во Македонија. Во друга ситуација кога ќе мавнат есапот колку ќе им треба за превоз за да стигнат до Скопје, оваа варијанта е далеку поисплатлива и поатрактивна

Се што имам напишано е 100 % проверено и е од мојата бранша на работа ....
јас лично соработувам со ГЛС и го познавам начинот на работа на локалните пошти
плус секој кој сака еве и линкче за да си види 8-) 8-) 8-)

http://www.gls.com.mk

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 23, 2012 6:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Zoki bez navreda ali sekoj distributer na ribolovna oprema go tvrdi toa deka potrosacite nemaat navika da kupuvat vaka ili onaka,a nikoj nema probano da raboti preku internet....togas kako znaeme kakvi se navikite.....neznam kolku kosta otvaranje na takva internet strana mozda e premnogu skapo,ali dokolku ne e togas neznam sto moze da izgubite osven malce vreme.....jas licno poprvo bi dal 150den za posta i da mi go donese doma primer 5kg VDE nego da dam 500-600den so kola ili 300den so aftobus do Sk,a i da dojdam dali ke ima ona sto baram

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 23, 2012 6:10 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
не му ни треба страна, тука на форум си поставуа слики, прима нарачки и праќа, поубаво здравје


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 ELLIPSIS 82 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum