www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 2:39 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5 ... 82  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратено: Пет. Јан. 27, 2012 7:59 pm 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Чет. Јан. 26, 2012 7:33 pm
Мислења: 2858
Ти се извинувам ицо бев непрецизен..продаваме доста ароми и да кажам хемијата од ВДЕ и аминокиселини/аминозурен-јагода,ванила,неутрал/,и прашкасти течни ароми,потоа ..адитиви за во крма..спреј од ВДЕ и се тоа во неколку ароми..јагода,овошни коктел,школка,

потоа имаме и доста ситници за крапЧ осмици,сигнализатори,свингери,плетени конци,разни пластики,црева,копчи зкакчалки,пва конци,бургии и игли....,чатали.итн...

Сигналзиатори од пеофтините и од на балзер 2 типа,итн сигурно сум пропучтил доста да кажам

имаме крапски јадици мустад х1/х2/х3/х4....200 денари 10/а ком
Се извинувам уште еднаш ..не би можел за се цени да кажам ама еве само некои

Поефтин водоотпорен сигнализатор е 55о денари за 3 попуст од 10 %
Балзерови се поскапи

ПВА конец е 150 денари, за 25 м,
балзеров конец ПЛАТИНиУМ 600 м /510 денари 0,30/0,35/0,40 како и тубертини горила на 350 м 0,35/0,40мм

И би се нашло уште понешто...боли стопери,ситни ,минијатурни алки за монтажи итн.... ;)

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратено: Пет. Јан. 27, 2012 8:09 pm 
Отсутен
Ветеран

Регистриран: Вто. Ное. 08, 2011 12:17 am
Мислења: 11483
vo red e seto toa go razbiram, i nemoj pogresno da bidam svaten,ne mora i da nnosite brendovi ama bar pravete naracki i kontaktirajte so ljudge sto se vo krpskite vodi,, eve 1 pprimer za 10 dena u makedonija se doneso 5 satori koi kostaat 2000 evra, gi poracuvame gi polakame trosime dodatni trosoci, i se molime na gospod nekoj ako odi natamu da ni gi donese,,ne moze li nekoj od mk seto toa da go pravi i da zaraboti,,a ne se samo satorite da ne nabrojuvam,,oti ludi ke ne napravite,celta mi e da pojasnam deka mnogu pari se izlevaat vo drugi zemjii koi moze da ostanat tuka,poz,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратено: Пет. Јан. 27, 2012 8:22 pm 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 12:47 am
Мислења: 1206
Локација: Аеродром
Поздрав Зоки добредојде на форум, ние се знаеме одамна и јас како твој редовен муштерија имам само пофални зборови за целокупната понудена опрема во Рибарски Приказни. Највеќе сум ги купувал Ружно Пајче и јадици мустад, а претходно и Голди воблерите.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратено: Пет. Јан. 27, 2012 9:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Чет. Јан. 26, 2012 7:33 pm
Мислења: 2858
FisherKing Напиша:
Поздрав Зоки добредојде на форум, ние се знаеме одамна и јас како твој редовен муштерија имам само пофални зборови за целокупната понудена опрема во Рибарски Приказни. Највеќе сум ги купувал Ружно Пајче и јадици мустад, а претходно и Голди воблерите.


Blagodaram fisher king ocekuvam i ponatamu se da bide kako treba vo najdobvar red

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратено: Пет. Јан. 27, 2012 9:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Вто. Ное. 30, 2010 3:15 am
Мислења: 1873
Golem pozdrav do Zoki na forumot so nego imam odlicna sorabotka premnogu sum zadovolem, usluzliv covek pred se, komunikativen ke ni bide vo golema pomos a i znaenje na forumot kako za vobleri , pletenici , odlicni realni dimenzii debelini na konci od ( tubertini, balzer, gorila itn.) Pletenicite se stvarno super a i cenite isto taka.


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратено: Пет. Јан. 27, 2012 11:27 pm 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Нед. Сеп. 11, 2011 8:30 pm
Мислења: 1278
Pozdrav i od mene do Zoki rib.prikazni i dobredojde!
Sekogas uslizliv i pun so informacii.Tuka sme u komsii ali ke se gledame i ovde.
Bisto i pobrzo do uspesni koncesii i pogolem asortiman!


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратено: Пет. Јан. 27, 2012 11:36 pm 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Нед. Aвг. 07, 2011 8:13 pm
Мислења: 256
Голем поздрав до рибарски приказни од се срце и верувам дека како почетник ќе има од каде да си набавувам опрема и повеќе да научам.


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратено: Саб. Јан. 28, 2012 12:44 am 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Сре. Јан. 19, 2011 2:34 pm
Мислења: 487
Локација: Kavadarci -Skopje-Kavadarci
Pozdrav i od mene do Ribarski prikazni i samo pofalni zborovi osobeno do toj so naocarite i bradiceto sto e ponizok, drugiot se nesto mi e sonliv :D, e sea neznam koj e Zoran ama seedno....
Otidov pobarav sovet za 6-ka, kupiv Tubertini, rabotev so nea lani i sum prezadovolen. Za uste red drugi sitnici znam da zastanam i sekogas sum precekan i usluzen....

Dobredojdovte vo ova ubavo drustvo i ke se druzime i ponatamu!

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратено: Саб. Јан. 28, 2012 12:56 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

Регистриран: Чет. Oкт. 06, 2011 10:30 pm
Мислења: 7344
Zoki ,ribolovec li e :D

_________________
Слика
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ribarski prikazni
ТемаИспратено: Саб. Јан. 28, 2012 12:57 am 
Отсутен
Ветеран

Регистриран: Нед. Jул. 10, 2011 1:06 pm
Мислења: 5837
Da i imase edna emisija so Sveto kako faka mislam na stek ako ne se lazam.

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5 ... 82  Следна

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron