www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

Рибарски Приказни
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=147&t=1596
Страна 182

АвторCOLON  saso [ Пет Јан 27, 2012 6:33 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Рибарски Приказни

Povelete
Jas mnogu cenam sto ja imaat prgramata od Mustad.
Balzer e odlicna germanska firma no za zal asortimanot e mal.
Grdo pajce e sosema OK


Ovde sme na sajtov kako Rib.prikazni.
Inaku firmata e gomak
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk

АвторCOLON  Krki [ Пет Јан 27, 2012 6:42 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Ribarski prikazni

Prasanje do zoki zasto ne napravite edna web strana so sve sto proizvodi ima i nivni ceni i sve sto moze da se naraca neli bi bilo taka po dostapno za kupuvacite kako sto si prestaven na ribar.com.mk da bides poprestaven so proizvodite pozdrav.

АвторCOLON  ico baits [ Пет Јан 27, 2012 6:44 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Ribarski prikazni

se prefrlam so prasanjeto..sto nudi ribarski prikazni za kkrapskite ribolovci, za da ne odat srbija i bugarija,,dobro dojde od mene zoki uste ednas, :)

АвторCOLON  Zoki rib.prikazni [ Пет Јан 27, 2012 6:45 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Ribarski prikazni

Сашо ...има тоа доста причини чзошто е кај балзер така и мене ме изненадија дека некои продукти не беа достапни..Но да кажам 2011 со немање концесии не исекоа право да кажам и немавме резон за сериозна набавка ...


Крсте ,фала за сугестијата ...одиме степ бај степ...

АвторCOLON  Zoki rib.prikazni [ Пет Јан 27, 2012 6:46 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Ribarski prikazni

ico baits НапишиCOLON
se prefrlam so prasanjeto..sto nudi ribarski prikazni za kkrapskite ribolovci, za da ne odat srbija i bugarija,,dobro dojde od mene zoki uste ednas, :)
Ицо многу е потешко него што мислите ..но и не треба да ве интересира вас ве интересира тоа и тоа да купите..
Крапска работа е доста специфична и искрен да бидам меѓу првите иаме донесено работи за крапски риболов од ИНДИЈА/таму се работат соирте ситни работи и не само сотни работи за крап/..дочекани сме не баш добро а половина од тие работи сме ги течко продале..
Ситуација е сега поинаква и доста е да кажам избегала напред...Ние разликуваме како би рекол КРАПСКА ОСНОВНА СИТНА ОПРЕМА од КРАПСКА СПЕЦИЈАЛИЗИРАНА крапоска опрема.
Од тие ситници момнетално може да се најдат само ситни работи за крапскиот риболов од првата група и тоа од БАЛЗЕР И МУСТАД ..но ке кажам ова е и доста незгоден период бидејки и на фирмите од кои носиме роба не им се стигнати новите продукти и тука е да кажам како некои вакум лер..
Примаме сугестии..
Со балзер имаме добра соработка и завидна фирма е ..но гледам и тубертини го развива тој риболов ..Добар совет и од ваша страна е вреден !!!!
ПРЕНЕСЕНО

АвторCOLON  kompir99 [ Пет Јан 27, 2012 6:52 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Ribarski prikazni

Sa spinot i ne e tolku komplicirano,vo Makedonija se lovi klen i mnogu malku pastramka taka da ne treba 70 firmi so 400 razlicni artikli,siromasni vodi kako nasite se odrazija i na siromasnite asortimani kaj dukandjiite..

АвторCOLON  Zoki rib.prikazni [ Пет Јан 27, 2012 7:00 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Ribarski prikazni

ne e ..no ne mozam da ubedam poveketo ribari deka podobra e 2d trska o d telespin i tuka se nadmudruvame ...trskata treba da odgovara za svojata namena a ne za ranec ..toa ne e nejzina namera

АвторCOLON  Boris [ Пет Јан 27, 2012 7:13 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Ribarski prikazni

Ribarski prikazni почнуваат соработка со ribar.com.mk, така што деновиве ќе го комплетираме нивното присуство со информации и слики поставени на сајтот, а секако соработката продолжува и овдека на форумот. Добро е тоа што Зоки и Горан се отворени за совети, сакаат да го чујат мислењето на рибарите, јас веќе им посочив што све треба да изначитаат на форумов, така што ќе имаат време зимово доста да читаат, но и да промовираат од нивните ствари.....тоа ќе им биде од корист, како на нив, така и на нас, уште еднаш поздрав

АвторCOLON  akiribar [ Пет Јан 27, 2012 7:17 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Ribarski prikazni

pozdrav do ribarski prikaski i dobrenidojdovte ;)

АвторCOLON  ico baits [ Пет Јан 27, 2012 7:18 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Ribarski prikazni

pa dobro ti i ne treba da ubeduvas, razlicni vkusovi i ne znaenje,za krapska programa eve na primer ,,sbs,, zosto ne ja prodavas ,,barem hemijata,, ima samo nesto sto e i stvarno kvalitetno,,dam,, kaj pepi, koi doneso cc moor i prekrasni raboti za krrapski ribolov,,od mad,,koj veke pocnaa da kotiraat dosta visoko vo krapskata industrija..jas mislam deka treba da ima izbor ili barem po eden brend vo sekoja prodavnica,,kako pr sofija,segde ima brendovi....e togas nema da gubi nikoj, tocno e deka sme mala i siromasna drzava sto ne znaci deka ne sakame ubavo

Страна 182 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/