www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Јан 27, 2021 1:45 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 07, 2018 5:01 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Maј 09, 2013 7:14 pm
МислењаCOLON 703
Dosega ima uplati od cetvorica
Znaci 4 sigurni :D :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 08, 2018 11:32 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Pa nie sme nemale i spinerdzii za na reka,izgleda samo sajber spinerdzii imame.
Ajde spinerdzii po masovno prijavuvanje. :saso: :saso:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 08, 2018 1:20 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Za na reka ima malku.
Poveketo lovat na ezero i more.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 08, 2018 1:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Феб 10, 2012 1:25 pm
МислењаCOLON 281
ЛокацијаCOLON Штип
saso НапишиCOLON
Za na reka ima malku.
Poveketo lovat na ezero i more.
Ние од источна Македонија ловиме претежно на река, јас познавам многу опремени и добри риболовци.
Причината што јас не се пријавувам во лига е тоа што немам недела како ден слободно веќе 4 години, а за опрема имам доволно, тоа не ми е проблем. Единствена недела што имав слободно е кога бев на дружењето на Маврово.
Инаку многу ми е мило што ќе има лига и би сакал да има многу пријавени риболовци.
Се гледаме во лига кога ќе влезам во пензија, за едно 27 години :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 09, 2018 3:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
edno prashanje?

dali toa lekarsko za da se izvadi za natprevar ima od koja bolnica mora da se izvadi ili mozhe koj od kade saka???

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 09, 2018 5:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Vo Antiko trgovskiot ima poliklinika...tamu izdavaat lejarsko za sportisti...ke naglasis samo za sto ti e potocno,za sportski riboloven natprevar

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 09, 2018 7:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
toa beshe ona posle siti mol i porano kade shto sme vadele od tamu ?
i mora samo od tamu nemozhe od drugo mesto a?
deka imam vrski na drugo mesto da mi dadat odma da ne se zamaram za tamu...
:mrgreen:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 09, 2018 7:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Ако им го признаваат лекарското може нормално...И јас се распрашував по амбуланти кај вадат и на крај појдов во Антико..жДа,таа е порано кај што вадевте лекарски.

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 09, 2018 10:47 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Мора да е од спортска медицина. Има државна под Кале, има приватна во Карпош 4 во трговскиот Антико. 500 денари и нема многу замарање како на државната.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин лига лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Сре Сеп 19, 2018 7:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 22, 2013 9:39 pm
МислењаCOLON 209
ЛокацијаCOLON SKOPJE
Ke ima li nekoe natprevaruvanje (druzenje ) godinava ?!?

_________________
Spinning forever !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum