www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 19, 2024 2:28 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 18, 2019 4:19 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 27, 2016 4:54 pm
МислењаCOLON61
Април: Жељезница- Источно Сарајево, БиХ. 2 дена
Август: Чехотина - Фоча, БиХ. 2 дена


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 22, 2019 2:36 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 27, 2016 4:54 pm
МислењаCOLON61
Еднодневни купови со 4 и 6 рунди.
Река Крка, Книн-Хрватска
Река Јадро, Сплит-Хтватска
Река Жрновница, Подстрна/Сплит-Хрватска
Река Цетина, Блато на Цетина/Омиш-Хрватска
Река Граб-Руда, Триљ-Хрватска
Река Требижат, Груде/Витина- БиХ
Река Лиштица, Широки Бријег-БиХ
Река Биоштица, Калиња/Соколац-БиХ "Streamtackle kup"
Река Миљацка, Сараево-БиХ
Река Ставиња, Бреза-БиХ
Река Струба, Ливно-БиХ
Река Крупа на Врбас, Бања Лука-БиХ
Река Плива, Јајце-БиХ

Тоа се најавените купови во БиХ и Хрватска каде што можеме да учествуваме.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 10, 2019 11:28 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 27, 2016 4:54 pm
МислењаCOLON61
Жељезница КУП. Источно Сарајево БиХ
03.05.2019 Тренинг.
04.05.2019 Прво коло.
05.05.2019 Второ коло.
Нема ограничување колку натпреварувачи можат да учествуваат од иста држава но има ограничување на вкупно 60 натпреварувачи.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 10, 2019 11:33 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 27, 2016 4:54 pm
МислењаCOLON61
Река: Крупа на Врбас, локација близу Бања Лука.
Меморијален куп Владан Кос.
Датум на одржување: 12.05.2019
Ограничен на 30 натпреварувачи се лови еден ден 4 рунди по ФИПСед правила.
Последен ден за пријавување 06.05.2019


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН
ТемаИспратеноCOLONНед Jун 09, 2019 8:34 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 27, 2016 4:54 pm
МислењаCOLON61
Река Биоштица "streamtackle" куп!
Бизина на Соколац-БиХ
29.06.2019, се лови еден ден во 4 рунди од по 45минути


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 10, 2019 12:38 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 27, 2016 4:54 pm
МислењаCOLON61
Друштвен куп Бреза. 30.06.2019
Река Ставња, општина Бреза ја неколку километри од Сараево-БиХ.
Еднодневен куп со максимум 20 натпреварувачи.
Се лови по ФИПС-ед правилник.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 14, 2019 7:10 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 27, 2016 4:54 pm
МислењаCOLON61
Река:Лиштица
Локација: Широки Бријег-БиХ
Датум: 13.07.2019
Еднодневен куп се лови по ФИПС-ед


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 28, 2019 11:18 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Spin kupovi se odrzuvaat ama spremnost, hrabrost, vreme pa i finansii - falat

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 05, 2019 9:31 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Aпр 27, 2016 4:54 pm
МислењаCOLON61
TROUT KUP JUŽNA PRUGA-TOPLICA, KURŠUMLIJA, 21.09.2019.
Se lovi po FIPSed
Ednodneven kup so limit od 30 natrpevaruvaci


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum